Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Akıllanan Arslan'dan yeni inciler

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-08-2006, 13:14   #1
ahmetsacit

Varsayılan Akıllanan Arslan'dan yeni inciler

Danıştay tetikçisi Alparslan Arslan'ın delilik numarası tutmayınca akıllı olmaya karar verdi. Aslan'ın avukatı bu sefer başka bir iddiayı ortaya attı...

Danıştay tetikçisi Alparslan Arslan, mahkemede yaptığı hareketler ve avukatı Ahmet Doğan’ın “akıl sağlığı yerinde değil” iddiasının tutmaması üzerine, “akıllı olmaya” karar verdi. “Müvekkilimin akıl sağlığı yerinde değil; kendisine ilaç verilip verilmediği araştırılsın” diye iki kez hastane raporu isteyen Arslan’ın avukatı Ahmet Doğan, müvekkilinin “akıllı olduğunu” savunmaya başladı.

Yeni Şafak’a konuşan Doğan, “Müvekkilimle dün görüştüm, ‘sen bana deli mi demek istiyorsun’ diye tepki gösterdi” dedi. “Akıl sağlığı yerinde değil” iddiasının yanlış anlaşıldığını öne süren avukat Doğan, “Arslan’ın içirilen kimyasallar sebebiyle suç işlemeye itildiğine ilişkin şüphelerim giderilmedi. Ben kandaki birtakım kimyasal maddenin etkesiyle akıl sağlığının yerinde olmadığını söylüyorum. Salih Kunter’in evinde çok sütlaç yediğini biliyorum. Ya çayına karıştırılmış bir madde de olabilir. Yoksa günlerce hiç yemek yemeden bu adam nasıl yaşayabildi? Bazı doktorlarla görüştüğümü, birtakım ilaçların yemek yemekten su içmekten kestiğini ve insanı kontrol altına alıp yönlendirdiğini öğrendiğimi söyledim. Tahlillerin yapılmasına beni kırmamak için izin verdi” diye konuştu.

Yeni Şafak
Old 27-08-2006, 14:46   #2
Av.Ömer KAVİLİ

Başlık ve içerik uyumlu görünmüyor.

Basına açıklama yapan sanığın avukatıdır. Avukat görevi gereği savunma makamını en iyi biçimde temsil ile görevin ve mesleğin gerektirdiği titizlikle davranmak ödevi altındadır.

Haberin konusu incelendiğinde, savunma makamında görevli avukatın vekiledeniyle ilgili bir olasılığı inceleme, araştırma, bu olasılık doğru çıkacak olursa bunu yargılamada savunma aracı olarak kullanma isteği düşünülebilir.

Tam da bu noktada, şu konu herkesçe kabul edilmelidir :

AVUKAT SAVUNMA MAKAMINI TEMSİL EDER. AVUKAT BAĞIMSIZDIR, SAVUNMA ARAÇ VE ÖGELERİNİ AVUKAT SEÇER.

Savunma makamına saygılı olmak zorunludur.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu, Yeni sanık
Old 27-08-2006, 19:01   #3
Kemal.T

Alparslan Arslan isimli şahsın Hak ile Adalet ile işi olamaz.Yazıklar olsun ona.
Old 27-08-2006, 19:13   #4
Tractatus

Avukatların imajını da sarsması ayrı bir konu tabi...
Old 05-04-2010, 12:26   #5
jescheck

Sayın Av.Ömer KAVİLİYE katılmaktayım.. Bir avukatın ceza yargılamasında savunduğu suje suç değil suçu işlemiş olan kişidir. Alparslan Arslan'ın da her insan gibi ceza yargılamasında savunma hakkı vardır. Dolayısı ile sanığın avukatlığını üstlenen meslaktaşımız tabiiki tüm ihtimalleri göz önünde bulundurarak mesleki saygınlığa uygun bir şekilde savunmasını yapacaktır. ADALET ZAR ATMAZ..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi