Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

Film Önerileri

Yanıt
Konu Notu: 10 oy, 4,70 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 28-03-2011, 11:25   #421
av.akif

Gulliver's Travels izledim.Çocukluğumun Gulliverini aradım.Fena sayılmazdıBlack Swan için Adnan beyin yazdılarına katılyorum.Çok iyiydi.
Inception akşam izledim.Matrix tadında güzel bir film.Sakın uyurken dikkat edin.Rüyalarınızda bilgileriniz çalınabilir..Veya hepimiz uykudamıyız ve ne zaman uyanacağız.Filmi izledikten sonra düşünülebilir.
Saygılar
Old 28-03-2011, 16:37   #422
Derya DEMİR

Alıntı:
Yazan Av.Adnan Koray
Siyah Kuğu bir başyapıt. Sevilen deyimle 'Kült'tür. Bugün seyrettim, sonra tekrar seyrettin. Ve sonra tekrar...

Bu film üniversitelerde örnek olarak gösterilecektir. Oyunculuk ise, Portman için söyleyebilirim ki, çok iyidi. Hem senaryosu hem de yönetmenliği açısından Dövüş Kulübünden sonra seyrettiğim en iyi film.. Bu film bambaşka.. Film son sahnesindeki replikteki gibi "kusursuzdu"...

"Fight Club" benim için eşsizliğini koruyor! Ondan sonra izlediğim tüm filmlerin derecelendirmeleri ise hep aynı diyebilirim.
Siyah Kuğu ise beni de çok etkiledi! Hastalıklarımız, hırslarımız, rekabet ve gerçek olmayan, dostsuz, güvensiz koca bir hayat! "Ürkütücü" bir filmdi ve güzeldi. Ama yine de eleştirilerim var çünkü bu güzelim konu kesinlikle daha güzel bir şekilde anlatılabilme imkanına sahip! Bu düşümcemden dolayı malesef "Fight Club" kadar eşsiz diyemeyeceğim! Filmdeki tek gerçek şey Portman' ın "hissetmesi" ve hissettirmesiydi! Hissetmeye...
Old 01-04-2011, 16:04   #423
Av.Duygu Işık Behrem

Rabbit Hole (Tavşan Yuvası); Nicole Kidman ve Aaron Eckhart'ın başrolleri paylaştığı filmi hiç mi hiç beğenmedim. Kesinlikle tavsiye edemeyeceğim bir film. Geçen 2 saatime yanıyorum.
Old 05-04-2011, 07:52   #424
kordelya

"Diğerleri".[Nicole Kıdman] Ödüm koptu, şaşırdım ve çok beğendim.
Old 08-04-2011, 22:49   #425
Av.Duygu Işık Behrem

Va, vis et deviens/Live and Become/Bir Şans Daha

Su gibi akıp giden, dolu dolu bir film. İzlemek için çok geç kalmışım.
Old 08-04-2011, 23:26   #426
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Eski bir film: "Victor Victoria"; 1982 yapımı, yönetmen Black Edwards, başrollerde Julie Andrews, James Garner ve Robert Preston. Müzik Henry Mancini.

1983'de dört kez izlediğim bu filmi yarın yine sinemada izlemek çok güzel olacak.
Sağolasın İstanbul Film Festivali.
Old 09-04-2011, 16:51   #427
Av.Duygu Işık Behrem

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
1983'de dört kez izlediğim bu filmi yarın yine sinemada izlemek çok güzel olacak.
Sağolasın İstanbul Film Festivali.

İstanbul'da yaşayan herkesi kıskanmama sebeptir İstanbul Film Festivali. Bu konuda inanılmaz bir haset yaşıyorum.
Old 10-04-2011, 12:42   #428
üye25928

The Good the bad and the ugly. (iyi kötü çirkin)

10 üzerinden 10. 1966 yapımı, ilk renkli filmlerden. Kovboy filmlerinden haz almasanız bile 3 saat boyunca soluksuz izleyeceksiniz. Müzikleri süper. Tabii ki clint eastwood başrold.

-------------------------
The fighter: 2011 yılında en iyi yardımcı erkek ve en iyi yardımcı kadın oyuncu oskarlarının gittiği film. Tek kelimeyle süper. Gerçek bir hayat hikayesini anlatıyor. Kesinlikle izlenmeli. Konusu bir boksörün yaşamı.
Old 15-04-2011, 18:52   #429
Av.Ufuk Bozoğlu

Av Mevsimi / Yavuz Turgul

Ben yeni izledim ve beğendim. Kişilikli bir polisiye.

Her karesi iyi oyunculuk ve çekim harikası.
Old 17-04-2011, 12:12   #430
Av.Ufuk Bozoğlu

Çınar Ağacı / Handan İpekçi

"Ağaca balta vurmuşlar, sapı bedenimden demiş"
Old 26-04-2011, 22:14   #431
hukukbilgisi

The Fall
Saw
Prestij

Sihrbaz
My Sassy Girl
Cube
Evil Dead I ve II
Esaretin Bedeli
Hero
Parlayan Hançerler
Kuzuların Sessizliği
Alien
Leon
Er Ryan'ı Kurtarmak
Ip Man
Kapıdaki Düşman
Derinlik Sarhoşluğu
Seven
Kil Bill
Şanslı Slevin
Old 01-05-2011, 08:27   #432
Av.Duygu Işık Behrem

Guzaarish

Hayatımda izlediğim en farklı ve etkileyici filmlerden birisi idi. Çok beğendim. Özellikle Hrathik Roshan'ın oyunculuğu muhteşem ve sırf bunun için bile izlenmeye değer. Her sahnesi fotoğraf gibiydi. Görüntüler, renkler büyüleyici.

Filmin hüzünlü yanı çok baskın o nedenle moralimi bozmayayım diyorsanız izlemeyin. Yaklaşık 1 saatinde ağladım. Uzun zamandır ağlayamıyordum iyi geldi.
Old 02-05-2011, 10:58   #433
enigma88

Esaretin Bedeli -The Shawshank Redemption(1994)

Başrollerinde Tim Robbins ve Morgan Freeman var.Müthiş oyunculuk unutulmaz replikler. Herşeyi ile muhteşem bir film.
Old 06-05-2011, 14:30   #434
Av. Engin EKİCİ

Hukukçulara önerebileceğim bir sinema filmi:2011 ABD yapımı Güneşin Karanlığında (The Lincoln Lawyer)

Bir avukatın, gerçek olmasına rağmen müvekkili ile arasında gizlilik içinde kalması gereken bir konuda düştüğü çelişkiyi irdeleyen güzel bir film.
Old 15-06-2011, 10:55   #436
Av. Seda Üstün Tuğ

Çoğumuzun izlediğine eminim.Ama ben ayda bir haftasonlarımdan birinde muhakkak tekrar izlemeyi tercih ettiğim 2 filmi yazıyorum buraya..

-HAYAT GÜZELDİR
-UMUDUNU KAYBETME

Her defasıda yeniden ayağa kaldırıyor insanı ikisi de.
Old 07-08-2011, 13:20   #439
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
"İncir Reçeli"
Ekşi Sözlük'e mi güvensek, yoksa sana mı, bilemedim?
Old 08-08-2011, 20:38   #440
üye25928

Ip Man.

Her insanın ölmeden önce izlemesi gereken bir başyapıt. Bruce Lee'nin hocasının hayatının belli bir bölümü anlatılıyor. Hayatımda izlediğim en anlamlı filmlerin başında gelir.
Old 09-08-2011, 22:30   #441
hukukkızı

Neşeli

The Smurfs

O bildik "la la la lallallaa" kısmını duymak bile mutlu ediyor insanı

Küçükken hiç kaçırmadığım şirinleri beyaz perdede Neil Patrick Harris ile izlemek pek keyif verdi bana

Ama gittiğiniz seansta çok fazla çocuk olmasın,onların gülüşmelerine gülmekten filmi izleyemeyebilirsiniz
Old 10-08-2011, 21:54   #442
Av.Duygu Işık Behrem

Bu aralar biraz film izleyeyim dedim.

Forget me not (2010); Oldukça durgun, sakin sakin giden bir film. Ben böyle filmleri severim, bir başkası izlese sıkıntıdan patlayabilir fakat benim kafam dinleniyor. Diyalog ağırlıklı, Before Sunrise/Before Sunset havası estiren bir film. Tabii ki Before Sunrise/Before Sunset filmlerinin yerini tutamaz, sadece ufak bir esinti diyelim...

Monogamy(2010) ; Bu filmi de izlerken sıkılmadım. Bu iki filmi üst üste izlediğim de düşünülürse sanırım çok zor sıkılan bir insanım. Bu film izlense de olur izlenmese de olur minvalinde bir film. Adı üstünde, monogamiden dem vuruyor. Sonunu başından tahmin ettiğim için hiç ilginç de gelmedi. Gerçi ilginçlik beklenecek bir film de değil... Yalnız başroldeki Chris Messina'ya buradan saygılarımı iletmek isterim, kendisini pek beğendik!
Old 12-08-2011, 11:04   #443
hüseyin bakay

Apokalipto 2006

inanılmaz bir görsellik ve insanoğlunun inanılmaz vahşi doğası
bence saygıyı hakeden bir film
Old 15-08-2011, 07:27   #444
kordelya

Kız ve Kurt

Beklediğimden çok daha iyi bir filmdi, muhtemelen devam serisi de çekilir. Farklı ve fantastik bir havası var. Bence izlenmeye değer.
Old 15-08-2011, 16:38   #445
hukukbilgisi

Maymunlar Cehennemi:Başlangıç.
Tahminlerimin ötesinde güzel bir başlangıç filmiydi.
Filmden çıkardığım mesaj: Başımıza hangi bela gelirse, mutlaka işin içinde iflah olmaz kapitalistler vardır
Old 17-08-2011, 11:04   #446
gokhanunsal

1 ) Umut - Murat Aslan filmi
2 ) Raslantının böylesi
3 ) yeşil yol
4 ) amistad
5 ) yapay zeka
Old 30-08-2011, 19:32   #447
üye31284

*Türk: Yazı Tura

"Bizim de kendimize göre hayallerimiz var."

*Yabancı: Scarface

"Hepiniz koca bir pisliksiniz. Neden biliyor musunuz?
Çünkü hiçbirinizin ne olmak istediğinize dönük bir içgüdünüz bile yok.
Benim gibi insanlara ihtiyacınız var. Benim gibi insanlar gerekli... Ben olmadan bir hiçsiniz.
Böylece parmağınızı uzatıp “Heyy işte kötü adam diyeceksiniz!”
Peki bu sizi napıyor hee? İyi adam mı?
Siz iyi falan değilsiniz. Sadece saklanmayı, yalan söylemeyi iyi biliyorsunuz.
Benim öyle bir derdim yok.
Ben hep doğruyu söylerim, yalan söylerken bile. Yalan söyleyen sizlersiniz."

Not: Her iki filmi de önce başlık içinde aradım, yazan yok... Etrafımda beğenen de yok. Ama ikisi de çok çok çok başarılı bence.
Old 02-09-2011, 14:08   #448
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Zeytinn
*Türk: Yazı Tura

"Bizim de kendimize göre hayallerimiz var."

*Yabancı: Scarface

"Hepiniz koca bir pisliksiniz. Neden biliyor musunuz?
Çünkü hiçbirinizin ne olmak istediğinize dönük bir içgüdünüz bile yok.
Benim gibi insanlara ihtiyacınız var. Benim gibi insanlar gerekli... Ben olmadan bir hiçsiniz.
Böylece parmağınızı uzatıp “Heyy işte kötü adam diyeceksiniz!”
Peki bu sizi napıyor hee? İyi adam mı?
Siz iyi falan değilsiniz. Sadece saklanmayı, yalan söylemeyi iyi biliyorsunuz.
Benim öyle bir derdim yok.
Ben hep doğruyu söylerim, yalan söylerken bile. Yalan söyleyen sizlersiniz."

Not: Her iki filmi de önce başlık içinde aradım, yazan yok... Etrafımda beğenen de yok. Ama ikisi de çok çok çok başarılı bence.

Scarface'i seyretmiştim(2 defa), çok güzel. Pacino'nun döktürdüğü filmlerdendir.
Old 07-09-2011, 09:36   #449
Av.Duygu Işık Behrem

Bu yıl filmekimi'nden çok güzel bir haber geldi. İstanbulluları kıskandığımız yönündeki feryatlarımızı duymuş olacaklar ki bu yıl İstanbul dışında illeri de bazı filmler ile gezeceklermiş. Ben bu habere çok sevindim fakat sonra 12-13 Ekim'de ve belki sonrasında da Ankara'da olacağım aklıma gelince bu talihsizliğimin önüne geçemediğimin farkına vardım. En iyisi gidebilecek olanlarla paylaşayım dedim. 13 Ekim'de İzmir'e dönmüş olabilirsem, her gün YKM Cinebonus'ta olmayı düşünüyorum.

Filmekimi'nin gezici programı şöyle:

* İzmir: 13–16 Ekim (YKM Cinebonus)
* Bursa: 20–23 Ekim
* Konya: 20–23 Ekim
* Trabzon: 27–30 Ekim
* Diyarbakır: 27–30 Ekim http://www.ntvmsnbc.com/id/25247882/
Old 18-09-2011, 12:52   #450
üye31284

Dün, Altın Çiçeğin Laneti'ni izledim.
Normalde Çin ve Japon filmlerinden hoşlanmam ama bu film mutlaka izlenmesi gerekenler listesinde, eksik kalmayım dedim.

Netice: Çoğu Çin filminde olduğu gibi, en romantik ve en dramatik sahnelerde bile kahkahalarla güldüm. Ama yine de kendi klasmanında 2. sırada yani bir anlamda genel olarak gayet iyi.

Çin filmlerinde benim gözümde 1. sırada olan Kaplan ve Ejderha' yı ise tek geçerim. Ona hiç olumsuz eleştirim yok, hiç gülmedim, süper ötesiydi.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi