Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Şiddet/Eziyet/Koruma Kararı/Nafaka

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 11-12-2014, 20:00   #1
Konuk

Varsayılan Şiddet/Eziyet/Koruma Kararı/Nafaka

ben 16 yasında evlendm o zaman cahildim çocuktm hayaldi hepsi.hataydi. ama bir hatanın bedeli bu kadar acı olmamalı dayanamıyorum cok acı cekiyorum ben insan değilmiyim yaşama hakkım yok mu.yolda sokakta dilenci gibi dolaşıyoruz.bir kuru ekmeğe muhtacım eziyet çekiyorum çocugumu okula gönderemiyorum bile eşimin maddii durumu az da olsa var ama o baan eziyet ve cocuga eziyet etmeye devam ediyor eşim göya lafta ayrı yatıyoruz beni sürekli aşağılıyor kadın olmadığımı söylüyor görseniz aslında güzelim cocuguda beni de aç bırakıyor bazen bazen alıyor.çocugun okul masraflarını karsılamıyr soğukta bizi üşütüyor soba kurdu ama kömür biter diye yaktırmıyor.ben çok acı çekiyorum sorum şu eşimin bu yaptıklarını ses kaydına aldım bu bana delil olur mu çocugu benden alamz demi ben oğlumsuz yaşayamam çünkü.daha doğrusu o çocugu onlar yasatmaz rezil sefalet ederler.beni tehdit ediyorlar sana iftira eder alırız çocugu dyrlar bnm alnım ak ne tlf.ne intrnet kaydım hepsi temiz bakan baksın ama ney gbi bi iftirayla karsılasırım onu da bilmiyorum.kafam çok karısık.kendi çocuguna aç kalsın yemesin diye ses kaydı var elimde bi faydası olurmu
Old 11-12-2014, 22:00   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı, Yargının size destek olabilmesi için ses kaydına ihtiyacınız yok.

En yakın Aile Mahkemesine başvurarak olayları anlatan bir dilekçe verebilir ve eşinizin işkencenin sivil biçimi olan eziyet sebebi ile koruma kararı verilmesini ,hakaret ve şiddet olarak tanımlaan hakaret,aşağılama,temel ihtiyaçlardan yoksun bırakma gibi eylemlerin yasaklanmasını ve karar süresince tarafınıza nafaka ödenmesini isteyebilirsiniz.

Yine savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

İsterseniz baro adli yardıma başvurabilir ve bu işlemler için tarafınıza avukat atanmasını isteyebilirsiniz.
Old 11-12-2014, 22:23   #3
Konuk

Varsayılan tsk ederim

Allah razi olsun
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi