Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

Staj Eğitim Merkezine Devamsızlık

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 13-12-2010, 20:01   #1
tomas

Varsayılan Staj Eğitim Merkezine Devamsızlık

Staj eğitim merkezine devamsızlık yaptığımdan staj sürem dolmuş olmasına rağmen bitim belgesi alamadım.
Sem'e gittiğimde bir dilekçe yazmam ve mazeretimi bildirmem istendi.Sorum şu; acaba bildirdiğim mazeret yerinde görülmezse ne olur?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür eferim
Old 28-12-2010, 14:35   #2
hakdam

mazeretinizin yerinde görülmeme gibi bir durumu olacağını sanmıyorum, ama tabi yukarıda kahve içtiyseniz,dilekçenizede kahve içiyordum yazmayın
bu arada 15 krediden fazlaysa telafi dersleriniz, ödev isteyip rahatlıkla tamamlarsınız.
Old 29-03-2012, 01:37   #3
fatiheker

Tomas staj eğitimindeki devamsızlığınızdan dolayı bir yaptırım uygulandı mı ? benim de devamsızlığım olduğu için merak ettim
Old 15-04-2012, 12:43   #4
Avukat Mustafa Kemal Batur

Ankara Barosu yılda 18 saat devamsızlık hakkı tanıyor ve 18 saat dolduğunda her 3 saat için 1 hafta staj uzatıyor.

Detaylı bilgi için ABEM sekreterliğine danışmalı Ankara da staj yapan arkadaşlar.
Old 02-05-2012, 09:20   #5
akyol

Aydın Barosu yıllık 136 saat staj eğitim dersi veriyor ve 16 saat devamsızlık yapabilme hakkınız var. 120 saatlik eğitimi tamamlamanız zorunlu tutuluyor. Gerçekten çok sıkı ve disiplinli şekilde her ders saati tek tek imza atılıyor. (imza atıp kaçma lüksünüz de yok : ) Ders saati sayısını tamamlayamamış olup da geçen seneden bizimle derse giren arkadaşlarımızda mevcut, sanırım bir sonraki eğitim çalışmaları staj döneminiz içerisindeyse oradan takviye yapabiliyorsunuz.
Old 28-05-2012, 11:09   #6
üye23755

İstanbul barosu Sem'de ne kadar devamsızlık yapma imkanımız var bu konuda bilgisi olan var mı? benim derslerimde 100 kredi görünüyor ve eylül ayında haftanın 5 günü ders var.hergün gitmem imkansız gibi. dersleri ocak-şubat(eğer o tarihte ders açarlarsa) ayına kaydırma imkanı oluyor mu acaba.
Old 11-06-2012, 09:31   #7
oeroglu

ben kasımda kendi dönemimde bana haber vermemeleri dolayısıyla hiç gitmedim gidemedim. daha sonra 304 teki odadan bana ocağın 15inde derslerin başlayacağı söylendi, aşağıya indiğimde ilk başlayacak olan dönemin şubatın 15inde 4 günlük dönem olduğunu bundan önce beni almalarının mümkün olmadığı söylendi. Bende stajımın 8. ayında ilk 4 günlük dersime, 12. ayında da ikinci kısım derslere devam ettim ve stajımın bitmesine 10 gün kala dönemimi bitirdim, 15 gün kala ödevimi verdim 12 gün kala da nöbeti tuttum.

daha sonradan devam edebiliyorsunuz, hafta sonları yapılkan seminerlere katılarak saat eksiklerinizi tamamlayabiliyorsunuz.

Bu konuda (istanbul barosu için) ayrıntılı bilgiyi sem binasının giriş katıyla konuşarak alabilirsiniz.

(212) 292 19 92

arayın, sicilinizi söyleyin, tamamlamak istediğinizi söyleyin, sizi yönlendirirler...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 2 (0 Site Üyesi ve 2 konuk)

Forum Listesi