Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Kendimi cok caresiz hissediyorum

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 30-04-2008, 08:24   #1
kendimi cok caresiz hissediyorum.

Varsayılan Kendimi cok caresiz hissediyorum

Merhaba,
2004 nisan ayinda esimle severekevlendik.suanda 2 yasinda bir oglum var.son 1 yildir esimin isleri dolayisiyla yurt disinda yasiyoruz.Ancak ozellikle yurt disia yerlestikten sonra esim bana karsi cok degisti.Stresinden kaynakladigii soyleyerek bilgisayar basinda kalkmazdi ve ben sabahlara kadar onu beklerdim kalkip uyumasii istedigimdede beni azarlardi.duzenli bir aile yasamimiz olmadi.Bana karsi asiri ilgisiz davraniyordu.durumundan rahatsizdim tabiki bilgisayarina baktigimda eski bayan arkadasiyla yazismalarini buldum.duygusal icerikli ayni zamanda beni asiri derecede yaralayici seyler.zaten duygusal bir insanim dunyam yikildi.O kadar ban akarsi kotu ihmalkar davranislarina katlandigimhalde bunun yasamasi benim psikolojimi bozdu.Daha sonra olayi bitirdigin gorusmeyecegii soyledi.kendisinin bana karsi kaba kullati yoktur ama konusmalari kendimi aileme odaklamama hep engel oldu.Bende onu ilk ve so kez affettim.Daha sonra banaikinci bir esle evlenmek istedigini buna razi olup olmiycagimi sordu bunu saka yollu eskidede soylerdi ve ailesinde bu tipevlilik yapan akrabalari oldugudan beni hep rahatsiz etti.sinirlendigimi bosanmak istedigimi soyleyincede saka yaptigini soyledi.ama normalde hep baska insalarla birlikte olmak istedigini biliyorum.yurt disi seyehatlerinden birinde internet uzerinden arkadaslik sitesine guzle bayanlarla tanismak istedigine dair mesaj birakmis.bunlarin hepsinin bende ekran goruntusu kayidi var.kendiside bildigimden haberdar.acikcasi ben hic kendi evliligimde gelecek gormuyorum.bilgisayarinda buldugum yazismalardan sonra bana karsima gecip snei kaybetmeyi ,oglumu gorememeyi goze aldim dedi.ve bunun gibi bir cok yaralayici soz.gunun 8-10 saatini bunlari dusunmekle geciriyorum.psikolojim bozuldu kendisine hic guvenmiyorum.ofisie gittigimde internet kayitlarii siliyor.benkesinlikle ayrilmak istiyorum.kendi kendine cocugumu 3 yasinda alirim diyor.Maddi durumu iyi bir evimiz var kendisi adina.amaparadan cok benim kaybettigim ruhi degem var.turkiyeye donunce bir avukatla gorusucem ama suanda bunu icin 3 haftam var onumde neler yapmam lazim oglumu asla kaybetmek istemiyorum zaten kendiside bakamaz ama yinede bu skeilde konusmasi beni dahada strese sokuyor.Bisanma tamamlandiktan sonra verilen sozler uutuldugu icin ben maddi manevi herseyi yasal olarak yapmak istiyorum.Lutfen beni aydinlain.
Old 30-04-2008, 14:00   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Konuk,

Öncelikle yapmanız gereken şey 2 yaşındaki çocuğunuzu gözünüzün önünden ayırmamaktır.Velayeti annaye verilse de babalar tarafından hiç annelerine gösterilmeyen ve ya sırf üzmek için ve intikam almak için çocukların kullanıldığını çok görmekteyiz.

Ana şevkatine muhtaç yaştaki çocuğunuzun velayetinin size verilmemesi için hiç bir sebep yoktur.

Velayetin size verilmesini, kendiniz ve çocuğunuz için nafaka talep edebilirsiniz.

Ayrıca, maddi ve manevi tazminat talep haklarınız vardır.

Boşanma ve tazminat taleplerinizin kabulü için dava açmakta haklı oduğunuzu ispat etmeniz gerekecektir.İspat vasıtaları, şahitler, şiddet varsa buna ilişkin doktor raporları, ruhi eziyet varsa yine buna ilişkin uzman raporları...

Ayrıca boşanmanın gerçekleşmesi ile birlikte, edinilmiş mallara katılma rejimi boşanma davası tarihi itibarı ile bitecektir.

Bu bağlamda buna ilişkin olarak da katılma payı ve katkı payı alacağına ilişkin dava açma haklarınız bulunmaktadır.

Hükmedilecek tüm bu tazminat, nafaka ve ya alacak hakları ancak icra kanalı ile tahsil edilebilecektir.

Görüldüğü üzere haklarınız oldukça çeşitlidir ve mutlaka bir avukatın yardımını ve profesyonel desteğini alınız.

Maddi durumunuz elverişli değil ise, bulunduğunuz yer il Baro'sundan avukat talep ediniz.

Saygılarımla.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi