Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Tanık Olan Avukata Hakaret ve Tehdit Yönelten Davalı Vekili

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 14-04-2015, 23:34   #1
Av. Murat Bahadır Bayrak

Varsayılan Tanık Olan Avukata Hakaret ve Tehdit Yönelten Davalı Vekili

Değerli Meslektaşlarım bugün şahsımı son derece üzen, şu saate kadar uykusuz kalmama neden olan bir olayı sizlerle paylaşmak ve görüşlerinizi almak istiyorum.

Bugün davacı tanığı olarak şahsımın, davalı tanıkları olarak ise icra müdürü ve yardımcılarının dinlendiği bir dava sırasında, tanıklık ettikten sonra davalı vekili beni kastederek biz bir suç duyurusunda bulunalım diyerek hakkımda yalan tanıklık suçundan suç duyurusunda bulunacağını ima etmiştir. Duruşma sonrasında koridorda kendisine üstadım hakkımda yalan tanıklıktan suç duyurusunda bulunacaksınız galiba, bulunun, ben de icra müdürü ve yardımcılarını şikayet edeceğim, anlattığım her şey tamamen doğru hatta konuşmalarımıza şahit olan insanlar da vardı yanımda bu şekilde kimin yalan tanıklık yaptığını bulalım dedikten sonra kendisi şahsıma eliyle git işareti yaparak "muhattap olma benimle defol demiş, hiç beklemediğim bu sözler karşısında yaklaşık 10 saniye kilitlenmeme sebep olmuş, o sırada yavaş adımlarla ilerleyen kişiye meslektaşız, bu şekilde davranmak yakışmıyor dediğimde, duruşma boyunca sergilediği o nefret dolu bakışlarıyla şahsıma maalesef " senin ağzını burnunu kırarım ulan" demek suretiyle bir kez daha bana şok yaşatmış, ne biçim konuşuyorsun dediğimde de bu kez de " sen kimsin oğlum" demiştir.

29 yaşında meslekte yeni sayılabilecek biri olarak, hayatımda hiç kimseden işitmediğim, şahsımı, bırakın rencide etmeyi gün boyu sinirden tir tir titreten bu davranışın failinin üstünde cübbe olan bir meslektaşımın olması şahsımı daha da yaralamıştır.

Tabii ki gerek baroya şikayet gerekse de savcılığa suç duyurusunda bulunacağım fakat siz olsaydınız ne yapardınız, bu şekilde hakaret ve tehdit yağdıran bir meslektaşa tutumunuz ne olurdu merak ediyorum.
Old 15-04-2015, 07:07   #2
Cumhur Okyay

Somut olayda, tanık bulunmaması, başvurularınızdan sonuç alınmasını zorlaştıracağından ve "tehdit" dışındaki bazı fiillerin ise, "kaba söz, hitap" olarak telakki edillmekte olduğundan, siz de aynısını, nitelikli olarak iade etseydiniz; ne sinirden tir tir titrer, ne de o saate kadar uykusuz kalırdınız...
Geçmiş olsun ve kolay gelsin...
Old 15-04-2015, 09:48   #3
butterfly

Sn. meslektaşıma katılmakla beraber, maalesef meslektaşlarımızın bu hırslı tutumları sık karşılaşılan durumlardan. Savcılığa şikayetiniz sonuçsuz kalacaktır düşüncesindeyim ancak sizi bu kadar üzen bir olayda en azından Baroya şikayet etmeniz, hakkında sonuçlanmasa da bir soruşturma açılması belki ilerisi için sayın meslektaşımızı düşünmeye sevk eder ümidi ile sizlere geçmiş olsun diyor, saygılarımı sunuyorum.
Old 15-04-2015, 10:32   #4
Av. Murat Bahadır Bayrak

Olaya Şahit olan 2 meslektaşımız ve vatandaşlar mevcuttur. Tümü de tanıklık edeceklerini beyan etmişlerdir.
Old 18-04-2015, 20:14   #5
Av.Tümer

Meslektaşım,

Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Şahsınıza yapılan bu davranışları kesinlikle kınıyorum. Baroya muhakkak şikayet etmelisiniz. Böyle meslektaşlar aramızda barınmamalıdır. Eğer şikayet etmez iseniz, bu olay sürekli sizi yaralayacak. Neticesi ne olu bilemem ancak şikayet ettiğiniz takdirde en azından vicdanınız rahatlar, yaşamız olduğunuz hayal kırıklığı da bir nebze olsun dinmiş olur.
Old 20-04-2015, 20:01   #6
eser_29

Sizin kaldığınız şaşkınlık durumunda kalırdı herhalde bir çok kişi.
Old 21-04-2015, 09:57   #7
Av. D. Koca

Geçmiş olsun sayın meslektaşım, mutlaka Baro'ya şikayet edin...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi