Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

avukata telefonla tehdit hakaret

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 15-04-2013, 11:53   #1
av.nesrinzeyneb

Varsayılan avukata telefonla tehdit hakaret

iyigünler 27 ağustos günü telefonuma özel numaradan geln çağrıya cevap vrdim ve telefondaki ses şahsıma küfürle birlikte tehditte bulundu. şikayetçi oldum. özel nimaranın ortaya çıkmasıyla şahsın kim olduğunu hatırladım. şahıs benim vekalet ilişkmisi kurmadan bir tanıdığımın hatrı için hukuki yardımda bulunduğum boşanma davasında sürekli destek verip para veremeyeceğini söylediği için hatra binaen yardımcı olduğum kadının eşi çıktı. ben şahıstan şikayetçiyim. şahıs beni tanımadığını beyan ediyor. burada vekalet ilişkisi kurulmadığından kamu görevlisine hakaret sayılır mı ve son olarak bir duyumuma göre yargıtay görüş değiştirmiş. dava sulh cezada açılmış ancak artık kamu görevlisine ilişkin tehdit hakaret asliye cezalarda görülecek şeklinde. bu konuda bilgisi olan varsa lütfen bana yardımcı olabilirmisiniz.teşekkür ederim
Old 15-04-2013, 20:09   #2
ADVOCATEHAKAN

Sonuçta Mesleğiniz Dolayisi Ile Uğramiş Olduğunuz Bir Hakaret Asliye Cezada Görülmesi Gerekir....
Old 17-04-2013, 09:21   #3
Av.Hatice Sarıbardak

Alıntı:
Yazan av.nesrinzeyneb
iyigünler 27 ağustos günü telefonuma özel numaradan geln çağrıya cevap vrdim ve telefondaki ses şahsıma küfürle birlikte tehditte bulundu. şikayetçi oldum. özel nimaranın ortaya çıkmasıyla şahsın kim olduğunu hatırladım. şahıs benim vekalet ilişkmisi kurmadan bir tanıdığımın hatrı için hukuki yardımda bulunduğum boşanma davasında sürekli destek verip para veremeyeceğini söylediği için hatra binaen yardımcı olduğum kadının eşi çıktı. ben şahıstan şikayetçiyim. şahıs beni tanımadığını beyan ediyor. burada vekalet ilişkisi kurulmadığından kamu görevlisine hakaret sayılır mı ve son olarak bir duyumuma göre yargıtay görüş değiştirmiş. dava sulh cezada açılmış ancak artık kamu görevlisine ilişkin tehdit hakaret asliye cezalarda görülecek şeklinde. bu konuda bilgisi olan varsa lütfen bana yardımcı olabilirmisiniz.teşekkür ederim

Değerli meslektaşım,maalesef başımıza ne gelirse hep iyiniyetimizden geliyor.Hatra binaen yaptığımız o kadar çok iş var ki....Dilekçe mi yazmıyoruz,saatlerce danışma hizmeti mi vermiyoruz,gece gündüz telefonumuz ücretsiz danışma hattı gibi mi çalışmıyor daha neler neler....Asıl problem de burada bence.Bu güne kadar mesleki anlamda kimden ücret almadan hukuki yardımda bulunduysam beni bin pişman ettiler.En sonunda iş öyle noktalara gelebiliyor ki bakmışsınız gece yarısı telefonunuz çalmış o kişi bedava hallettirdiği iş ile ilgili her gelişmeyi size sormaya başlamış....Bu gün belki de benzer bir durumdan dolayı çok doluyum ben de bu gün itibariyle hiç kimseye bedava hukuki yardımda bulunmayacağım.Ne hatır ne de başka bir şey hiç bir şekilde bedava iş yapmayacağıma dair yemin ettim..
Old 17-04-2013, 20:12   #4
av.nesrinzeyneb

Cok tesekkur ederim. Ancak hakim bey gorevsizlik verip dosyayı asliye cezaya gondermek istemiyor. Bu konuda ornek yargıtay kararı elinizde mevcut mu acaba. Sayın meslektaşım size de gecmis olsun diyelim. Sinirlenmeyin en azindan deneyin zira zaten emek ve zaman harcadığınız yeter bir de sinirinizi bozup ikinci zamanı harcamayın. Iyi aksamları
Old 16-11-2013, 19:13   #5
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan av.nesrinzeyneb
iyigünler 27 ağustos günü telefonuma özel numaradan geln çağrıya cevap vrdim ve telefondaki ses şahsıma küfürle birlikte tehditte bulundu

Davanın akıbeti ile ilgili bilgilendirmede bulunabilir misiniz?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi