Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

Mülakat Kabusu

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 12-08-2007, 20:03   #1
mnk

Varsayılan Mülakat Kabusu

Müstakbel meslektaşlarımın,bilhassa da deneyimli olanlarının mülakatlar hakkındaki deneyimlerini,mümkünse,bizlerle paylaşmalarını istiyorum.İnanın sınavlardan önce mülakatlar kabusum olmaya başladı desem yeridir.Neden derseniz;yazılı sınav biraz daha somut olduğu için o sınava yönelik,sistemli ve doğru bir çalışmayla olumlu neticeler alınabileceği kanaatindeyim.Ancak bu çalışmadan sonra mülakatlardaki belirsizlikler beni hakikaten korkutmakta.Bu bir anlamda onca çalışmanın-bir seneliğine de olsa-heba olması demek diye düşünüyorum.O yüzden tecrübelerinizi bizimle paylaşırsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler...
Old 13-08-2007, 21:27   #2
zeynepgün

evet...torpil sözleri de cabası..lütfen sınavı kazanmış mülakatı da geçmiş olanlar mülakatta neler olup bittiğini bize aktarabilirler mi..?? tecrübeli arkadaşlar bize yardım ederse bu konuda çok seviniriz...(
Old 13-08-2007, 22:28   #3
Seyda

Varsayılan Yüksek Lisans mülakatı..

Mülakatlarda bence, komisyondakilerin sizin için ilk düşündüğü şey çok önemli.Yani öncelikle görüntü..Abartılı olmadan şık olmayı başarabilmek lazım.

Ne çok ezik, ne de kendine çok güvenen bir görüntü çizmelisiniz..Bu iki durum da ters bir etki yaratabiliyor çünkü

'şey', 'eee', 'yani' gibi ifadelerden mümkün olduğunca uzaklaşmaya çalışın Hukuk Fakültesi'ni bitirdiğinize bile inanmayabilirler aksi halde..Konuşmanızın sadeliği ve düzgünlüğü, sesinizin titrememesi gibi hususlar artı puan kazandırır

Sorulan soruya cevap vermek de tabii çok önemli. Gerçekten cevabı hakkında hiçbir fikriniz yoksa lafı uzatmanın hiç faydası olmuyor..Sadece eksi puan..

Bunlar sadece benim dikkat ettiğim şeyler..Ben bunları bilerek girmiştim yüksek lisans mülakatına. Hukuki bilgi açısından da fena sayılmam.''Neden kazanamadığımı bilmiyorum'' diyerek bu anlattıklarımı çöpe atmak istemezdim ama gerçekten bilmiyorum

Ama siz yine de bunlara dikkat ederseniz iyi olur.Başarılar..
Old 14-08-2007, 09:04   #4
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Sevgili seydaya katılıyorum içimizde farklı bir hisle gireceğiz o odaya heralde komisyonun karşısına çıktığımızda bacaklarımız çok titrer mi acaba?İlk etapta gerçekten bir karizman bir farklı çizgin olduğunu görmemliler ve ne kadar torpil oynuyor dense de ve ne kadar doğru olsa da nasipse,alnımıza yazılmışsa onu çizecek kalem yoktur onu silecek bir şey de...
Old 17-08-2008, 00:33   #5
üye24258

Varsayılan Mülakat ve sorular?

Aslında ''mülakat''ta ne tip sorular sorulduğu üzerinde tam olarak durulmadı ,soru biçimleri ,konu alanları , süresi ,sonuçların ağırlıklı olarak sorulara verilen cevaplar sonucu alınan puanlar toplamından mı yoksa yalnızca dışsal görünüm ve üsluptan mı oluştuğu ,v.b ?

Tecrübelerinizle ,bu konularda ben ve ilgili meslektaşlarımı genel olarak bilgilendirirseniz sevinirim, teşekkürler.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi