Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

yargıtay kararı arıyorum

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 14-04-2014, 13:39   #1
berrin_selçuk

Varsayılan yargıtay kararı arıyorum

Merhaba değerli hukukçular mesleğin çok basında olmam sebebiyle olsa gerek ilginç olarak saydığım ve yardımlarınızı beklediğim bir olay var.işverenin istemesi sonucu mesai saatleri içerisinde işçinin kullandığı araçta işçi ve işveren yolculuk ediyor ve işveren ölüyor.suç taksirle ölüme sebebiyet verme hakim iş kazası sayıyor,ancak ben işçi vekili olarak bu olaya ilişkin ceza dairesi yargıtay kararı bulamadım,yardımcı olabilirseniz sevinirim,iyi çalışmalar..
Old 14-04-2014, 15:45   #2
tiryakim

Alıntı:
Yazan berrin_selçuk
Merhaba değerli hukukçular mesleğin çok basında olmam sebebiyle olsa gerek ilginç olarak saydığım ve yardımlarınızı beklediğim bir olay var.işverenin istemesi sonucu mesai saatleri içerisinde işçinin kullandığı araçta işçi ve işveren yolculuk ediyor ve işveren ölüyor.suç taksirle ölüme sebebiyet verme hakim iş kazası sayıyor,ancak ben işçi vekili olarak bu olaya ilişkin ceza dairesi yargıtay kararı bulamadım,yardımcı olabilirseniz sevinirim,iyi çalışmalar..

İnceleyiniz...

http://calismatoplum.org/sayi34/ali%20deniz.pdf

Umarım işinize yarar...
Old 14-04-2014, 16:20   #3
berrin_selçuk

Teşekkürler ancak ceza dairesi kararına ihtiyacım var
Old 14-04-2014, 18:44   #4
scoskun72

Teziniz nedir yani siz hangi konuda Yargıtay Ceza Dairesi kararı aramaktasınız ?
Old 16-04-2014, 08:24   #5
berrin_selçuk

Olay yukarıda belirttiğim şekilde ancak ben emsal bir tane bile yargıtay kararı bulamadım
Old 16-04-2014, 13:12   #6
mevzu hukuk

Sayın meslektaşım, siz kazanın iş kazası olmadığını mı iddia ediyorsunuz? Anlattığınız olaydan sorunuz çok anlaşılmıyor. Taksirle bir kişinin ölümüne sebebiyet verme ile ilgili pek çok karar bulabiliriz ancak, sizin özellikle aradığınız husus nedir ? (Kusur oranlarının belirlenmesi,iş kazası olup olmadığı vs) O zaman daha sağlıklı sonuca ulaşabileceğimizi düşünüyorum.
Old 16-04-2014, 13:19   #7
berrin_selçuk

Olay iş kazası sayın meslektaşım bilirkişi maalesef müvekkil sürücü işçiyi yüzde yüz kusurlu buldu bende bu olaya ilişkin emsal teşkil edebilecek bir yargıtay kararı arıyorum.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi