Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Konu Notu: 3 oy, 3,67 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 05-06-2008, 23:46   #2041
Gülümse

Son zamanlarda yoğunluğum nedeniyle siteye giremediğimi ama siteyi çok özlediğimi i.e
Old 05-06-2008, 23:49   #2042
Av.Ergün Vardar

Sayın Gülümse Hanımefendinin yazmadığı zaman bir boşluk oluştuğunu...
Old 06-06-2008, 12:30   #2043
halit pamuk

2002'den itibaren ayrıntıya girmeden sorulmış sorulara ve cevaplara şöyle bir baktım da; acaba soru soran meslektaşımız, yaşadığı sorunun neticesini de yazması yönünde bir telkin de soruyu sorarken eklense hiç te fena olmaz diye düşündüğümü itiraf ediyorum.

Örneğin Sayın Seher bir 2007 yılının ocak ayında sorduğu, cevap dilekçemdeki tanığın haricinde tanık dinletebilir miyim? İkinci tanık listesi yerine geçer mi gibi bir soru sormuş. Şimdi bu dava sonuçlanmış Yargıtay'dan bile dönmüştür. Eğer sonucu yazsa idi,İkinci tanık dinletip dinletemediği öğrenmiş olacaktır.
Old 06-06-2008, 15:31   #2044
Gülümse

Ortanca oğlumun da yaz tatili için eve dönmesi ile, özlem bittiğini, yüzümün gülüdüğünü i. e )
Old 10-06-2008, 12:41   #2045
Adli Tip

"avukat tutmak" ifadesinin THS'de (özellikle avukatlar tarafından) kullanılmasınından rahatsız olduğumu i.e.
Old 10-06-2008, 14:49   #2046
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Av.Uygar
"avukat tutmak" ifadesinin THS'de (özellikle avukatlar tarafından) kullanılmasınından rahatsız olduğumu i.e.
"Bu mesajı ben niye daha önce yazmadım" diye hayıflandığımı ( bu mesaja hararetle )katıldığımı i.e

(Teşekkürler Sevgili Meslektaşımız)
Old 10-06-2008, 15:21   #2047
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Uygar

Alıntı:
Yazan Av.S.Karaca
"Bu mesajı ben niye daha önce yazmadım" diye hayıflandığımı ( bu mesaja hararetle )katıldığımı i.e

Konunun aşağıdaki linkte tartışıldığını ama bir sonuca ulaşılamadığını itiraf ediyorum.

http://www.turkhukuksitesi.com/showt...=avukat+tutmak
Old 10-06-2008, 15:34   #2048
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Konunun aşağıdaki linkte tartışıldığını ama bir sonuca ulaşılamadığını itiraf ediyorum.

http://www.turkhukuksitesi.com/showt...=avukat+tutmak

O tartışma benim güzümden kaçmış; yoksa o zaman sonuca ulaşılabilineceğini i.e.
Old 12-06-2008, 18:50   #2050
Kemal Yıldırım

Alıntı:
Yazan duyurucu1
Hakim,önce gevrek gevrek güldü.Sonra.”Ooo ..duyurucu1”dedi.”yapacak o kadar iş varken,incelenecek o kadar dosya varken,sizin oturup kalkmanızla kaybedecek vaktim yok.otursanız ben hakimliğimden bir şey kaybetmem.Kalksanız da bana terfi nişanı verilmez.Saygısızlık olarak da algılamam.Kaldı ki bana karşı neden saygı gereği ayağa kalkacaksınız ki?Siz okul talebesi misiniz?Bak sen yaşca benden çok büyüksün.Eğer toplumsal geleneklerimize göre eğer saygı gereği ayağa kalkılacaksa benim ayağa kalkmam gerek.Çünkü küçük olan benim.

Oysa bizim yaptığımız işe kendi bireysel özelliklerimizi,sosoyal statümüzü karıştıramayız.Karıştırırsak olmaz.Hani sizin o meşhur sözünüz var ya,avukatlar köle olmadılar fakat köle de kullanmadılar diye.Onun gibi bizler yaptığımız iş gereği kimsenin önünde ayağa kalkmayız,yargılamanın üç ayağını da birbiri önünde ayağa kaldırmayız.Ama yemin ve Türk Milleti adına karar! Diye başlanılan nihai karar istisna”dedi.

Sayın hakime bu olgun ve yerinde düşünceleri için teşekkür ediyor, okurken duygulandığımı i.e.
Old 13-06-2008, 10:31   #2051
Av.Gülsüm Sezen

Yoldaki bebeğimi özlerken, onun için hazırlık yapmaktan; yine özlediğim halde THS Ailemi ihmal ettiğimi düşünerek vicdan azabı çektiğimi i.e.
Old 13-06-2008, 10:47   #2052
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Av.Gülsüm Sezen
Yoldaki bebeğimi özlerken, onun için hazırlık yapmaktan; yine özlediğim halde THS Ailemi ihmal ettiğimi düşünerek vicdan azabı çektiğimi i.e.

inşallah bir an önce kucağınıza alırsınız ve hayırlı olsun dediğimi itiraf ediyorum
NOT: bu arada isim bulabildiniz mi?
Old 13-06-2008, 11:09   #2054
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Av.Gülsüm Sezen
Ömer Alp...

güzel adı gibi yaşasın dilediğimi itiraf ediyorum
Old 13-06-2008, 13:58   #2055
S.Orhan

mesaj yazarken, diğer mesajlardan alıntı yapmayı hala beceremediğimi İ.E.
Old 13-06-2008, 14:15   #2056
ege

Alıntı:
Yazan S.Orhan
mesaj yazarken, diğer mesajlardan alıntı yapmayı hala beceremediğimi İ.E.

alıntı yapmayı düşündüğünüz mesajın sağ alt tarafında bulunan"yanıtlayın" kelimesine bastığınızda sorunun çözüleceğini
Old 13-06-2008, 14:20   #2057
S.Orhan

Alıntı:
Yazan ege
alıntı yapmayı düşündüğünüz mesajın sağ alt tarafında bulunan"yanıtlayın" kelimesine bastığınızda sorunun çözüleceğini

merak edip denediğimi
Old 13-06-2008, 14:25   #2058
S.Orhan

Sayın Ege'nin sayesinde alıntı yapmayı öğrendiğimi, teşekkür ettiğimi İ.E.
Old 13-06-2008, 16:00   #2059
Gamze Dülger

Hukuku ayaklar altına alırken ;"Hukukun Üstünlüğü " diye bağıranları,

Adaletten çok şey bekleyip,"Adalet" için kılını kıpırdatmayanları,

Meslektaşı aleyhine alenen haksız söylemlerde bulunanları,

Her şeyi bilenleri ....

Çok çalışmama rağmen sevemeyeceğimi artık anladığımı ve bu "Artık
Anlama"nın yıllar sürdüğünü,neden yıllar sürdüğünü ise hiç anlamadığımı,

Tüm itiraflara bayıldığımı İE.
Old 13-06-2008, 18:28   #2060
akdevrim

Dikkat

...beyinsiz olduğumu itiraf edemedim,
..dolu vardı kar vardı,birde hain yar vardı,
...hayat çetin bir yoldu bir adım gidemedim...
...hayallerimi birden kara bulutlar sardı...

...akdevrim.13.06.2008.istanbul.ATATÜRK hava limanı.
Old 13-06-2008, 21:08   #2061
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Av.Gülsüm Sezen

Bebeğin doğumu müteakip, asgari bir yıl süreyle kendisini özlemenize hiç fırsat bırakmayacağını, onun için hazırlık yapmak yerine doğuma dek yalnızca kendiniz için bir şeyler yapmanızı, her şeye rağmen yıllar geçtikçe bebeğinizin sizin için bir şeyler yapmaya başladığını göreceğinizi, çoğalmanızı kutladığımı, ama son ayları/günleri kendinize ayırıp bol bol dinlenmenizi önermekten geri kalamadığımı, İ.E.
Old 14-06-2008, 11:21   #2062
HMK150

Hayatımın merkezine başkalarını koyup , kendimi hayattan soyutladığım için çok mutsuz olduğumu i.e
Old 14-06-2008, 11:35   #2063
Av. Hatun Olguner

Ne tesadüf, ben de öyle yaparak mutlu olma yolunu seçenlerdenim... Demek ki herkesin mutluluğu aradığı ve bulduğu yerler farklı ve hatta zıt olabiliyor...

Bir de şu var : İnsanlar mutluluğu hep olmayan yerlerde aramışlar ve tabii bulamamışlar. Bu gerçekten pratik bir sonuç çıkarmak en akıllıcası gibi : Olmayan yerlerde,olmayan mutuluğu aramaktan vazgeçip sonsuz huzur ve mutluluğu bulmak daha kolay... (Mutluluğun en kolay formülü galiba mutluluktan vazgeçmek) Ve daha iyisi,kendin için mutluluk aramak yerine başkalarını mutlu etmeye çalışarak veya mutluluğu hayatın bütün alanlarına yayılan bir kavrama dönüştürerek bu ağır yükü paylaştırmak...

Herkes kendine mutluluk arar,serzenişler arayıp kendine bulamadığı mutluluk içindir de hiçkimse karşısındaki için mutluluk aramaz... Karşımızdaki insan,yaşam,dünya bizi mutlu etmek için dönmelidir,aradığımız hep kendi mutluluğumuzdur. Bulamadık diye dövünürüz de,karşıdaki/lere mutluluk veremedik diye dövünmeyiz.... Bu da bir çelişki ve hatta bencillik gibi...
Old 14-06-2008, 11:47   #2064
HMK150

Alıntı:
Yazan Av. Hatun Olguner
Ve daha iyisi,kendin için mutluluk aramak yerine başkalarını mutlu etmeye çalışarak veya mutluluğu hayatın bütün alanlarına yayılan bir kavrama dönüştürerek bu ağır yükü paylaştırmak...

Herkes sizin gibi düşünüyor olsaydı , taşınacak ağır bir yük olmazdı ki... Başkalarını mutlu etmeye çalışmak tabi ki güzel , ama başkalarının da sizi mutlu etmeye çalışması gerekmez mi? Bugünlerde çok karamsarım i.e
Old 14-06-2008, 11:51   #2065
Av. Hatun Olguner

Bu nedenlerle karamsar olduğum eski bir zamanda öyle bir yeni mutluluk anlayışına geçtim... Artık hiç karamsar olmuyorum. Her yer aydınlık oldu,tavsiye ederim... Mutlu olmak zorunda da değiliz aslında... Herkesin, her zaman, çok zor bulduğu veya çoğunlukla olduğu gibi bulamadığı mutluluğu aramak yerine bırakalım da kendiliğinden gelirse gelsin,gelmezse olduğu yerde kalsın... Biz peşine düşeceğimize yolu düşerse ve isterse kendisi kapımızı çalsın... Daha rahat olacak öylesi.İşimize gücümüze bakalım,,hiç olmasa yapabileceklerimize...
Old 14-06-2008, 11:59   #2066
HMK150

Alıntı:
Yazan Av. Hatun Olguner
Bu nedenlerle karamsar olduğum eski bir zamanda öyle bir yeni mutluluk anlayışına geçtim... Artık hiç karamsar olmuyorum. Her yer aydınlık oldu,tavsiye ederim... Mutlu olmak zorunda da değiliz aslında... Kerkesin her zaman çok zor bulduğu veya çoğunlukla olduğu gibi bulamadığı mutluluğu aramak yerine bırakalım da kendiliğinden gelirse gelsin,gelmezse olduğu terde kalsın... Biz peşine düşeceğimize yolu düşerse ve isterse kendisi kapımızı çalsın... Daha rahat olacak öylesi.

Tavsiyeniz için teyekkür ederim Benim bu olgunluğa erişmem vakit alacak i.e
Old 14-06-2008, 13:25   #2067
Av. Hatun Olguner

Tamam o zaman,HMUK m 409 gereğince dosyayı işlemden kaldıralım,bu olgunluğa erişme vakti kendiliğinden gelene kadar...Nasıl olsa zamanı gelecek.
Old 14-06-2008, 13:27   #2068
HMK150

Varsayılan :)

Tamam İnşallah üç ay içinde yenilenmez sevgilerr
Old 16-06-2008, 10:02   #2069
Av.Gülsüm Sezen

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Bebeğin doğumu müteakip, asgari bir yıl süreyle kendisini özlemenize hiç fırsat bırakmayacağını, onun için hazırlık yapmak yerine doğuma dek yalnızca kendiniz için bir şeyler yapmanızı, her şeye rağmen yıllar geçtikçe bebeğinizin sizin için bir şeyler yapmaya başladığını göreceğinizi, çoğalmanızı kutladığımı, ama son ayları/günleri kendinize ayırıp bol bol dinlenmenizi önermekten geri kalamadığımı, İ.E.
Çocukları hayatın merkezine almanın faydalı değil,aslında herkese olumsuz etkili olacağı konusunda Ferda Hn. ile hemfikir olduğumu;
Bu doğrultuda aylardır icraatta olduğumu,
Hatta beni uçağa alsalar aslında daha yurt dışı planlarım olduğunu,
Ama baktım ki yatacak yerini bile ayarlamamışız miniğin, etrafın da "Ooo, gecikmişsin" söylemleriyle panik olup atağa geçtiğimi İ.E.
Old 16-06-2008, 10:11   #2070
halit pamuk

Bugün yaptığım bir temyizde, gerekçe olarak, THS'ni atıf yapıp kaynak olarak gösterdim, itiraf ediyorum.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,16232395 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.