Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşimin aldattığı kadın arayıp tehdit ediyor

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 25-09-2008, 08:49   #1
samyeli

Varsayılan eşimin aldattığı kadın arayıp tehdit ediyor

2008 ocak ayında doğum yaptım 3 günlük bebeğimle eve geldiğimde eşimin tlf yanımdayken eşime mesaj geldi ben okudum çok üzüldüm bu olaylar bir dönem bu şekilde devam etti.Eşim beni çok ihmal etti logosalık dönemimde bile benimle ilgilenmedi çocuğumuza bakmadı.Kız sürekli eşimi aramaya başladı eşimde zaman zaman karşılık verdi yalnız tlfdaki görüşme kayıtlarını mesajları hep siliyordu ben onun haberi olmadan işlem kaydından aylarca takit ettim en sonunda bu şekilde devam edecekse ayrılmak istediğimi söyledim eşim inkar etti ama ben ona kanıt gösterdim sadece öğrencim olduğu için ben öğretmeni olarak ilğilendim dedi ben hala buna inanmıyorum tabiki neyse kızın birçok mesajıda tlf bendeyken geldi mesala birinde diyordu ki sizi sevmekte haksız değilmişim digerinde eşim tlf açmadı mesaja cevap vermedi diye sitem edip artık rahatlayabilirsiniz sizi aramayacağım elveda falan yazıyordu.Ben yeni doğum yapmış bi bayan olarak bunlara çok canım sıkılıyordu sütüm kesilme noktasına geldi msj yada arama kaydı görünce elim ayağım titremeye fenalık geçirmeye başladım durumun ciddiyetini anlayan eşim artık ne aramalara cevap veriyor ne de mesajlara ama kız hala ısrarlarına devam ediyor tlf bi arkadaşım aradı bende sevgilisiyim diye kız o kadar pişkinki a sende mi dedi çıldırmamak elde değil bende kızdım kızım tlf numarasını internet ortamında yayınladım.Bu arada kız İstanbul'da biz egedeyiz benim işyerimi aradı ve azrailini bekle kızım dedi kapattı ben yasal olarak ne yapabilirm.aile birliğinin 3.şahıslarla bozulmaya çalışılmasının cezası varmıdır.yaptıkları benim piskolojimi alt üst etti biz eşimle birbirimizi çok severek evlendik 15 yıllık bir birlikteliğimiz var 2,5 yıldır evliyiz ve ben yuvamın böylesi bi kadın tarafından yıkılmasını istemiyorum .Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.Sevgi ve Saygılarımla
Samyeli
Old 25-09-2008, 23:01   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

*Evli bir erkek bir başka kadınla güven sarsıcı bir ilişki veya iletişim içinde olmuş ise ,kusurlu olan erkek eştir..Evliliğin sadakat yükümlülüğüne aykırı davranmıştır.Fakat bu yasalara göre sadece kusurdur,fakat TCK da aldatma suçu bir bir suç yoktur.

*Evli erkek ile birlikte olan kadının evli kadına karşı bir yükümlülüğü yoktur ve evli bir erkekle beraber olma diye TCK da bir suç yoktur..

Bir kişinin telefon numarasının internet ortamında yayınlanması ,zarar oluşturması durumunda tazminat sebebi olarak değerlendirilebilir .

Yine telefon numarasının yayınlanması ,kişisel hayatın ve kişisel verileri korunması hakkının ihlali olarak değerlendirildiğinde suç olarak TCK da düzenlenmiştir.

Bir kimsenin telefonda başka birine "azrailini bekle" demesi de bir suçtur.

Belirtilen suçların mağdurları savcılağa bir dilekçe ile başvurabilirler.Ayrıca tazminat davası açma hakları da bulunmaktadır.

TCK da aile hayatının 3.sahıslarca bozulması diye bir suç bulunmamaktadır.

Tehdit suçunun mağduru iken ,başka bir suçun süphelisi olmamanızı,internet üzerinden yapmış olduğunuz yayınınızı kaldırmanızı ,mağduriyetiniz konusunda kişisel hesaplaşma yerine varsa yasal olanakları tercih etmenizi ısrarla öneriyoruz.

Daha detaylı bilgi için bir avukata doğrudan başvurmanızı öneriyoruz.
Old 25-09-2008, 23:12   #3
Av.Mehmet Saim Dikici

Eşinizin cevap vermediği, ondan uzaklaşmak adına çaba sarf ettiği anlatımınızdan anlaşılabiliyor. Bu itibarla, eşinize destek olmanız ve o kadınla muhatap olmamanız en akıllı yol olacaktır.

Telefonda Tehdit ile ilgili olarak ispatlayabilmeniz mümkün olsaydı adı geçen kişinin ceza alması söz konusu olabilirdi fakat arayıp kapattı diyorsunuz. Bunun ispatlanması kayıt yapılmadığı sürece imkansızdır.

İnternet ortamındaki yayınınızı bence de derhal kaldırmalısınız. Siz tehdit telefonunu ispatlamakta zorlanabilirsiniz ama o kişi internetteki yazıyı kolaylıkla ispatlayabilir. Bir an önce kaldırmanız uygun olur.

Sonuç olarak, eşiniz sizin yanınızda. O kadının tacizinden kaçmak için her yolu denemiş,deniyor.... sizin ifadenizden bu husus anlaşılıyor... Önemli olan budur.
Old 07-10-2008, 09:11   #4
Konuk

Varsayılan İlginiz ve değerli bilgileriniz için teşekkür ederim

Sayın Habibe hanım ben internet ortamından o yazıyı size yazmadan çok önce kaldırmıştım zaten.bunun suç olduğunu tahmin edebiliyorum ama inanın insanın mantığı duruyor bazen.o şahısta zaten numarasını değiştirmiş eşime bayramda yine mesaj attı yeni numarasından bende eşime söyleyerek eşimin ağzından karşılık yazdım.seni istemiyorum düş artık yakamdan birdaha arasan seni savcılığa bildireceğim diye.aynı şeyi eşimede söyledim.Sayın Saim Bey'in de söylediği gibi eşim benim yanımda zaten bende onu kaybetmek istemiyorum ama bir türlü kurtulamadık o kadından son çare eşim numarasını değiştirmeyi düşünüyor.zaman zaman eşimin ilgisizliği beni çok üzüyor çok yıpratıyor ama daha öncede söylediğim gibi hem eşimi çok seviyorum hemde oğlum adeta tapıyor babasına onu da babasız bırakmak istemiyorum .Yol göstericiliğiniz adına tekrar teşekkür ederim.Saygı ve sevgilerimle samyeli
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi