Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

Duruşmaya girmek için yetki belgesi.

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 22-09-2007, 19:25   #1
cemaydın

Varsayılan Duruşmaya girmek için yetki belgesi.

Salı günü icra mahkemesinde duruşmaya gireceğim, yetki belgesinin bir örneğini buldum http://www.hukukrehberi.net/dilekce/stajyetki.asp linki bu. Şimdi "ekte sunulan ................... Barosu Başkanlığının .............. tarih ve ............. sayılı yazısı ile Avukat Yanında Staja başladığından, Mahkemenizin yukarıda numarası belirtilen dosyasının duruşmalarına benim adıma girmeye yetkilidir." kısmındaki tarih ve sayılı yazısı derken ayrıca barodan gidip şu tarihde staja başlamışdır diye bir belge mi almam lazım. Her ne kadar avukat yanında staja başlama tarihimi bilsemde bana ayrıca öyle bir belge verilmedi. Cevaplar için şimdiden teşekürler.
Old 24-09-2007, 15:56   #2
obaykan

ben olsam yetki belgesinde "ekte sunulan" ifadesini silerdim ama siz yine de bir bilene sorun derim
Old 02-10-2007, 10:57   #3
av. özlem

Aşağıdaki yetki belgesi yeterli olsa gerek, biz barodan aldığımz bu yetki belgesini kullanıyoruz
__________________________________________________ ________
(yetki belgesinin verileceği mahkeme
ve dosya numarası yazılır)

YETKİ BELGESİ

YETKİ BELGESİ VEREN AVUKAT
AVUKAT ORTAKLIĞI :

BARO SİCİL NO :
VERGİ DAİRESİ VE SİCİL NO :
TC KİMLİK NO :
ADRES :

YETKİLİ KILINAN AVUKAT :
BORO SİCİL NO :
VERGİ DAİRESİ VE SİSİL NO stajyeler için değil)
ADRES :

VEKİL EDEN
ADI SOYADI genel vekaletnameyi
ADRES : veren kişi, kişiler)

Dayanak vekaletme/Vekaletnameler:
Noter Tarih ve Yevmiye No :
YETKİ BELGESİNİN KAPSAMI vekaletnamedeki tüm
yetkile yada özel bir ye
yetki
Bu yetki belgesi 1136 sayılı Avukatlık Kanunu değiştiren 4667sayılı kanunun 36. maddesine eklenen hüküm uyarınca vekaletname yerine geçmek üzere tarafımdan düzenlenmiştir.

AV. ...
Old 02-10-2007, 12:01   #4
av. özlem

Bu arada bir yanlış anlama oldu benim adıma stajyer arkadaşlar duruşmalara girerken muvaffakatmane veriyorlar ve buna pul yapıştırılmıyor fakat avukatlar bir başka avukatın yerine duruşmaya girerken pul yapıştırdıkları yetki belgesi veriyorlar.Gerçi ben yetki belgesi kullanıyorum burdaki bütün stajyer arkadaşlarımda aynı şekilde yetki belgesi kullanıyor bir kere verdikten sonra bütün duduşmalara girebiliyoruz her zaman takip edilen dosyalar için rahat oluyor bize girdiğimiz mahkemelerde sorun olmadı hiç
muvaffakatnameye gelince staja başladığınız tarihi yazmanıza garek yok bence, stajer olduğunuz ve hangi dosya için hagi tarih ve mahkemedeki duşmaya girmeye yetkilendirildiğinizin belirtilmesi yeterli olur sanırım
Old 02-10-2007, 18:20   #5
cemaydın

Cevaplar için teşekkür ederim öncelikle, barodan yanında staj yaptığım avukata verilmek üzere almam gereken evrakı almamışım ben meğerse. Yanında staj yaptığım avukata hitaben yazılan bu yazıda benim kendisinin yanında şu tarihde staja başladığımı ve stajımın ilk 3 ve son 3 ayının sonunda baroya rapor yazması gerektiğini belirten bir yazı bu. İlk postumdaki dilekçe örneğini ayrıca bu yazının bir suretini dilekçeye ekleyip birde baro pulu yapıştırıp duruşmaya girdim.

Not: Baro pulu gerekmiyormuş .
Old 05-10-2007, 11:53   #6
erasmus

arkadaşlar bende avukat yanında 3 ayımı doldurdum ama başka bir avukatın yanında staj yapıyorum.yani kağıt üzerinde başka gerçekte başka duruşmalara girebilmem için yanında olduğum avukattan mı yetki belgesi almalıyım yoksa kağıt üzerindeki avukattan mı yetki belgesi almam gerek?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi