Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Kıvılcım

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 02-11-2002, 14:05   #1
Admin

Varsayılan Kıvılcım

Forum Yöneticilerimizden Sayın Kıvılcım, forum yöneticiliği görevinden ayrılmak istediğini bana bildirdiğinden, kendisinin bu isteğine saygı duyarak gereğini yerine getirdim. Ancak inanıyorum ki, foruma katılımı ve köşeyazıları -vakit ayırabildiği ölçüde- eskisi gibi devam edecektir. Foruma çok değerli katkıları için kendisine tüm site üyelerimiz adına teşekkürü bir borç bilirim..
Old 01-12-2002, 23:51   #2
Kıvılcım

Kıvılcımın ikinci köşe yazısı da 'site kuralalrına aykırı görüldüğünden' kendi olurumla silinmiştir. Uyarma nezaketi gösteren yöneticiye- kendisinden bu tür bir yaklaşımı beklemediğim için- özellikle teşekkür ederim.

Ancak, Hukukla ilgili sitede özgürlüklerin sınırlandırılması pek hoş durmuyor. Herşeyi din' e, ahlak' a, siyaset' e, adaba uyarlamak isterseniz, her yazıyı silmeniz gerekir..

Bu tutumu normal karşılamıyorum. Açıkçası tavırlı ve kasıtlı görüyorum. Yolunuz açık olsun. Ben bir daha yazmayı da düşünmüyorum.

Teşekkür eder, site üyelerinin tümünü sevgi ve saygı ile selamlarım.

Kıvılcım.
Old 02-12-2002, 00:28   #3
Admin

Sayın Kıvılcım,

Sitemizin kuralları en başta sizin malumunuzdur: Bu sitede "din" ve "politika" konuşulması kurallara aykırıdır. Bu kurallar herkes için geçerlidir ve bu bağlamda sizin gibi katılımı yüksek değerli üyelerimiz için de geçerlidir. Bir hukukçu olarak kurallara aykırı bir yazıya "göz yummamızı" beklemenizi doğru bulmuyorum ve bunu "kasıtlı" ve "art niyetli" olarak nitelemeniz de son derece üzücü. Böyle bir kuralın var olup olmamasını tartışabilirsiniz, görüşünüze sonsuz saygım var, ancak ortada bir kural varken onu size uygulamamamızı bekleyemezsiniz.

Aldığınız karar sizin bileceğiniz birşey, size alternatif sitenizde başarılar dilerim.. Türk Hukuk Sitesi ilkelerine ve kurallarına bağlı kalacak ve kendi kurallarını -kim olursa olsun- bazı üyelere uygulamama gibi yanlışlara düşmeyecektir.

Saygılarımla,
Site Yöneticisi
Old 02-12-2002, 12:56   #4
Av. Adil Giray ÇELİK

Sayın Yöneticilere;

Yönetici, yöneten...

Yönettiği kişilerden daha bilge, sorumluluk sahibi olan.

Kendi sorumluluğunu ve yönettiklerinin sorumluluklarını taşıyan. Yönetilenler gibi olmayan. Duyguları ile değil derin bir "us" ile hareket eden.

Her kesin derin uykularda pineklediği ıssız saatlerde, sorumluluklarını yerine getirmek için çırpınan.

Emeklerinin hakları üzerimizde, emeklerimizin hakları üzerlerinde olan yöneticiler.

Kan kusan ama açısını ve duygularını yüreğine gömen.
ve herkesin gözlerinde, yüreklerinde hayranlıkla, sevgi ve saygı ile izlediği yöneticiler.

İlkelerin tartışılması, tavırlar saygın ama yöntem ve netice hüsran...

Sizi hukukçu, demokrat, yurttaş kimliklerinizi gözden geçirmeye çağırıyorum.

Kendinize ve bizlere ayıp ve yazık ediyorsunuz.

Selam ve saygılarımla.
Av. Adil Giray Çelik
Old 02-12-2002, 13:49   #5
Av. Hulusi Metin

Varsayılan Hukuk adına

Hukuk, bir disiplin.
El terazi, göz kantar.
"Olumlu bilim bize yol göstersin. Akıl ona güç versin. Güzellik onu süslesin".
Olandan olması gerekene... Bu sitede yalnızca hukuk... Lütfen!
Old 02-12-2002, 16:11   #6
ege

Hukuk ;var olanı korumak olsaydı yollar çabuk biterdi.Ama yollar çok uzun ,yarın varılan dönemeç bugünden görülmüyor,hukuk bu yüzden hep yol alıyor...
"el terazi,göz kantar" olduğunda "yürek" de "mangal" olmalı..
"saygı" korunmalı sadece..
ama hukuk özgür düşünceyi konuşmalı..konuşmaktan korkmamalı..
Old 02-12-2002, 16:22   #7
Kıvılcım

Sayın Metin,

Evet yalnızca hukuk. Ben de bunu söylüyorum. Yazıların şurası buna, burası şuna uygun değil, silerim derseniz kusura bakmayın siz ne hukuku biliyorsunuz, ne de hukukçuyu..

Neresinde dini içerik var yazımın bunu bana birisi açıklayabilir mi?

El terazi, göz kantar, yürek de vicdan ister! Saygılarımla.
Old 02-12-2002, 16:40   #8
ege

Tabii ki burası ne "siyaset meydanı" ne de "din istismarı" yeri olamaz.
Ancak Hukuk; bireysel değil toplumsal yaşamanın kurallarını oluşturmak için var olmak zorundadır.Özgür düşünmeye sınır koymakla "düşünce suçu" işlemek arasındaki bağlam her ne ise biz hukukçuların ilk yapacağı eylem de zaten "düşünce suçu "işlemektir.
Bu sebeple; Sn.Kıvılcım'ın yazısındaki felsefi düşünceyi "din istismarı" olarak yorumlamayı onaylamıyorum.Bu sebeple kaldırılmasını da..
Mangal yürek önce bizde olmalı (hukukçu sıfatı ile..)
derim.
Old 02-12-2002, 16:50   #9
Av. Adil Giray ÇELİK

Sayın Yöneticilere;

Başlıklı yazım, Kıvılcım ve Admin takma isimli her iki yöneticiyi kapsamaktadır.

Anlatımda tek bir yönetici hedef alınmamış, her ikisininde yönetici kimliği olması ve tartışmayı başlatmaları nedeniyle genel ifadelerle ileti gönderilmiştir.

Ayrıntılarını bilemediğimiz bir olay hakkında zaten somut bir değerlendirme yapılmasına olanak bulunmamaktadır.

Selam ve saygılarımla
Av. Adil Giray Çelik
Old 02-12-2002, 17:14   #10
Kıvılcım

Sayın Çelik,

Siz ve sizin gibi değerli büyüklerimizi üzmek istemeyiz. Konu özgürlük ve baskı noktasında rahatsızlık veriyor. Diğerleri önemsiz şeyler. Yazı silinir, silinmez önemli değil. Yazmak da önemli değil. Fakat, yazanın nasıl yazsam acaba silerler mi psikolojisine sokulması hiç hoş değil. Sansürün başka tanımı var mı? Hele hele Hukuk sitesinde ! eyvah ki ne eyvah..

Saygı ve sevgilerimle.

Kıvılcım
Old 08-12-2002, 00:36   #11
Kıvılcım

Bir tren yolculuğunda tesadüfen aynı kompartımana düşen iki kişi koyu bir sohbete dalar. İçlerinden biri, felsefe doktoru olan diğer yolcuya: ''Ben gece anormal horlarım, horladığımda bir ıslık çalmanız kafidir. Hemen horlamam kesilir der! ''

İyi geceler dileğiyle uyurlar..

Horlayan yolcu sabaha doğru uyandığında, kompartımanda fesefe doktorunu bulamaz ve endişe ile görevliye sorar: 'yol arkadaşım nereye gitti..? ''

Cevap: ' Olur olmaz ıslık çalıp,etrafı rahatsız ettiğinden trenden atılmıştır..! '

Bazıları her fırsatta kıssa yok dese de, bence hem kıssa var, hem hisse..

Selam ve saygılar.

Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,05861402 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.