Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Anlaşarak Boşanmayi Ve Metni Tehdit Altinda Imzaladim

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 22-01-2016, 12:59   #1
Konuk

Varsayılan Anlaşarak Boşanmayi Ve Metni Tehdit Altinda Imzaladim

Anlaşmaya Göre 2 çocuğun Velayeti Bende Kalacak Bu çocuklara 150 şer Lira Nafaka ödenecek 1/2 Hissesi Eşimde Diğer Hissesi Bende Olan Evin Bende Olan Hissesini Eşime Vercek Arabamizi Eşime Verecek Yari Borcu ödenmemiş Evin Bende Kalmasi Fakat Eşimde Kalan Araba Için 7000 Tl Verecekti Eşim.boşanmadan Sonra Tapuya Baş Vurduk Fakat Soyadim Değişmediği Için Işlem Uzadi Eşim Beni Aradi Sana 7000 Tl Yi Veremem çünkü Evleniyorum Para Lazim Evin Tapusunu Acele Ver Evlenmeden önce Eşime Vereceğim Ki Eşimin Ve Ondan Olacak çocuklarimin Hakkini Korumaliyim Senin çocuklarina Yediremem Dedi Tehdit Ve Hakaretler Boşanmadan Sonra Devam Etti, Mahkemeye Verdim Ceza Aldi, Bu Konuşmadan Sonra Bendeki 1/2 Hisseyi çocuğuma Yaptim.tapu Iptal Davasi Açti Eski Eşim. çocuklara Nafakayi ödemeyi Birakti, Aylarca Avukatim Beni Oyaladi Nafaka Için Icraya Verdim Ve Yeniden Nafaka Davasi Açtim Dedi, Meğer Böyle Bir Dava Yokmuş, çocuklarimin Alamadiğimiz Nafakalari Boşa Gitti çünkü Bu Karar çikarken çocuklar 18 Yaşindan Küçüktü , Yeniden Açti çocuklar Aylarca Bizi Avukatimiz Madur Etti, Nedenini Bilmiyorum, Ve Tapu Iptal Davasinda Eşimin şahitlerini Her Konuda Dinliyen Hakim De Benim şahitlerime Bağirip çağirarak Konuşturmadi Sonunda Bu Davayi Kaybettim şimdi Avukatim Telefonlarimi Açmiyor Benimle Buluşmuyor 1 Hafta Oldu Mahkeme Biteli Belliki Temyizin Süresini Bitirtmek Istiyor şimdi Ben Kendim Avukatsiz Temyiz Edebilir Miyim Silah Zoruyla Imzaladiğimi çocuklarim Gördü Ve şahittir Ne Gibi Bir Yol Izlemeliyim Yardimci Olabilir Misiniz.....
Old 25-01-2016, 18:29   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1-Boşanma davasında mahkemeye sunduğunuz anlaşmayı tehdit altında ve silah zoruyla imzalamışsanız,bu korku ve tehdidin ortadan kalkmasından itibaren suç duyurusunda bulunmanız ve yasal yollara başvurmanız gerekirdi.

Bu yapılmamış.Dolayısı ile hem boşanma anlaşmasının içeriğini hem de boşanma kararını kabullenmişsiniz.Bu aşamadan sonra işe yarar bir girişim olmayacağını düşünüyorum.

2-Eşiniz boşanma protokolünde belirlenen tapu devrinin tarafınızca yapılmaması ve tapunun çocuklarınıza devrini dava etmiş.Siz de dilerseniz size ödenmeyen paranın ödenmesi için yasal yolları deneyebilirsiniz. Örneğin icra takibi yapabilirsiniz ve ödeme olmadığında eşiniz adına kayıtlı mal ve mali değerlerin haczi ve satışını isteyebilirsiniz.

3-Çocuklar için hükmedilen iştirak nafakası çocukların 18 yaşını doldurması ile sona erer.Çocuklar eğitime devam ediyorlar ise bu defa çocukların kendisi veya vekili yardım nafakası davası açmalıdır.

4-Daha önce birikmiş nafakalar için icra takibi yapılabilir ve yine mal ve alacaklara haciz istenebilir.

5-Davanızı elbette temyiz etme hakkınız var.Karar avukatınıza tebliğ edildikten itibaren 2 hafta içinde temyiz süresi sona erer.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi