Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Cekismeli bosanma davasi 6 aylik evlilikte

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 13-03-2016, 23:50   #1
Konuk

Varsayılan Cekismeli bosanma davasi 6 aylik evlilikte

Merhaba kolay gelsin
Eşimle 6 ay önce cezaevinde evlendik eşim cezaevine girmeden once 2 yildir beraber yasiyorduk cezaevine girdiğinde bana biriyle kacga ettigini o yuzden girdigini soylemisti fakat ben eşimle evlendikten sonra ogrendim ki 25 tane daha farkli dosyasi var bunlar gasp,nitelikli dolandiricilik, kanli gasp, insan tacirligi vb. simdi esimden ayrilmak istiyorum hükümlü oldugu dosyalardan kesinlesmis 12 yil cezasi var daha kesinlesmeyen davalari da var. Esim cezaevindeyken evlenmeden once bana mektuplar yazmisti yeniyildan once cikacagim 1 yila cikacagim vs bunlari da mahkemeye delil olarak sundum avukatim da var fakat mahkemenin benden şahit isteyecegini söyledi avukatim kimse şahit olamak istemiyor herkes korkuyor zaten pek arkadasim da yok, ki zaten evliyken hep cezaevindeydi hic es görüşünde bulunmadik. Maddi manevi hicbir hak talebinde degilim davam uzun sürer mi? Psikolojik olarak cok zor durumdayim yardimci olursaniz sevinirim.
Simdiden tesekkur ederim
Old 14-03-2016, 10:58   #2
Av.Tuğba Göktepe

Sayın konuk;
Eşinizin almış olduğu cezalara sizin talebiniz dahilinde Mahkemece UYAP sistemi üzerindende ulaşılabilir.
Avukatınızın sizden tanık istemesinin sebebinin,sizin bunları bilmeyerek evlendiğinize dair dinlenecek tanıklar olduğunu tahmin ediyorum.
Mutlaka dışarıdan birini tanık olarak göstermek zorunda değilsiniz.Kendi ailenizden de birisini tanık olarak dinletebilirsiniz.
Mutlaka her aşamayı ve düşünceyi avukatınız ile paylaşmanızı tavsiye ederim.Çünkü dosyayı en iyi avukatınız bilmektedir.
İyi günler dilerim.
Old 18-03-2016, 08:47   #3
Konuk

Avukatim kisa surecegini söyledi fakat biz cezaevinde evlendigimiz için ve daha 1 yılı doldurmadigimiz için sorun cikacagindan korkuyorum. Bunlardan haric evlenmeden once yani eşim tutuklanmadan once bana maddi ve manevi olarak cok zarar verdi bunlari da mahkemeye sundum bunlar delil niteligi tasimaz mi?
Eşim cezaevinden 12 yil sonra cikacak mahkeme bunu goz onunde bulundurmaz mi? Tesekkurler
Old 18-03-2016, 17:14   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1- Genel olarak: Boşanma davasında evlenme tarihinden sonraki olaylar tartışılabilir.Evlenmeden önceki maddi kayıplarınız boşanma davasının eki niteliğinde değildir.

Koşulları varsa ve iddianızı kanıtlayabilecekseniz harcını ödeyerek genel mahkemelerde dava açma hakkınız bulunmaktadır.

2-Genel olarak: Diğer eşin kendisi hakkında yanıltıcı beyanda bulunması ve çok sayıda mahkumiyetinin bulunması elbette mahkemece değerlendirilecektir.

Dosyanızı bir avukatla takip ediyorsunuz.Dosya kapsamını en iyi avukatınız bilmektedir.

KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi