Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Ticari Duyurular Ticari hukuk programları ve ürünleri, ücretli seminer ve konferans duyuruları, hukuk kitapları - yayınları. Hukukla ilgili tüm ticari ilanlar için.

Avukatlara özel bir sitede gerekli olacaklar

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 13-10-2010, 16:17   #1
GisemM

İyi Avukatlara özel bir sitede gerekli olacaklar

Merhabalar bilg.mühyim aranızda olma sebebim sizler için hazırladığımız bir web sitesi bu web sitesi buradaki gibi forum şeklinde değilde daha çok sizin dilekçe yaratıp adliyeye giderken flas belleğe atmanz gereken dosyaları barındıran vs kolaylıklar olan bir site (şuan açılmadı açıldığında adresi burdan yayınlayacağım) sizdende ricam bana en çok kullandığınız dilekçeler hakkında size en gerekli olan bir web sitesinde kolayca hazırlamak,hesaplamak aklınıza ne geliyorsa neye ihtiyacınız varsa yazarsanız siz bana bende size yardım etmiş olacağım çok teşekkürler.
Saygılar..
Old 14-10-2010, 13:44   #2
Admin

Öncelikle çalışmanızda başarılar.

THS'de geçmişte açılmış bazı konulardaki tartışmalardan yararlanabileceğinizi düşünüyorum:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=40158
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=25147
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=48902
Old 22-10-2010, 09:23   #3
GisemM

Neşeli Neden benim sitem için yorum yapmıyosunuz ?

Sevgili admin diğer siteleri girip incelediğinizi yorum yazdığınızıda görmüş ve kıskanmış bulınmaktayım aynı ilgi ve alakayı kendi sitem içinde istiyorum.teşekkürler.
http://www.kolayicratakibi.com
Old 22-10-2010, 09:52   #4
Admin

Sayın GisemM,
Alıntı:
Yazan GisemM
Sevgili admin diğer siteleri girip incelediğinizi yorum yazdığınızıda görmüş ve kıskanmış bulınmaktayım aynı ilgi ve alakayı kendi sitem içinde istiyorum.teşekkürler.
http://www.kolayicratakibi.com
Sizin bilgisayar mühendisi olduğunuzu düşünürsek, sizin sitenizle ilgili benim yorum yapmam biraz haddimi aşmam olabilir, ancak ısrar ettiğiniz için naçizane görüşlerimi paylaşayım:

1- Tasarım elbette çok zevke dayalı ve göreceli bir kavram ancak bence tasarımınız (renk seçimi/görsellik/ ekran kalabalıklığının oranı vs.) çok çok iyi.
2- Avukat meslektaşlar internette dilekçe yayına genel olarak pek sıcak bakmayabiliyor, bu konuda eleştiri alabilirsiniz belirtmek istedim. Sitenizin hedef kitlesi avukatlar olduğu için bu eleştiriyi dikkate almak isteyebilirsiniz. Dilekçeleri sadece üyelerin erişebileceği hale getirirseniz bence sorun çözülür.
3- Yine bazı avukat meslektaşların mesleki bilgilerini (dosya/müvekkil bilgileri vs.) internette online barındırma konusunda çekinceleri olabiliyor. Benim kişisel olarak katıldığım bir çekince değildir ancak bilgi sahibi olmak açısından bu konuyu okuyabilirsiniz:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=48902
4- Uyap uyumlu icra takiplerinin online hazırlamaya yönelik bu aralar biraz fazla mı site açıldı, ben mi yanlış hatırlıyorum?
5- Bu işi (uyap uyumlu online icra takibi hazırlama) uzun vadede yürütülebilecek ve ticari getirisi olacak bir iş modeli olarak görüyor musunuz? Neticede bu hizmeti birgün birilerinin ücretsiz vermesini ben çok olası görüyorum (adalet bakanlığı, barolar, tbb, hukuk siteleri, başka bir hukuk hizmeti pazarlamayı hedefleyen hukuk yayıncıları vs.). Böyle ücretsiz bir alternatif çıktığında yıllık üyelik ücreti ile bu hizmeti veren sitelerin iş modeli geriye dönüşsüz bitebileceğinden yatırım için çok uygun bir alan mı bilemiyorum.
6- Siteye ilk girenlere kayıt yapmadan içeride neler olduğunu görebilecekleri bir imkan vermenizin iyi olacağını düşünüyorum (bir demo hesabı, en azından ekran görüntüleri vs.). Örneğin ben kişisel olarak heryere kayıt yapmaya karşıyımdır, o nedenle de mesela sitenizin asıl işlevinin olduğu kısımlarını görme imkanım olmadı. Ziyaretçilerinizin satacağınız hizmeti fazla zahmete girmeden görebilecekleri bir imkan sağlamanız iyi olur diye düşünüyorum. Sitenizin üyelere özel kısmını göremediğim icra takibinin hazırlanması arabirimleriyle ilgili bir görüş bildiremiyorum.
Old 22-10-2010, 15:49   #5
GisemM

Sevgili admin ;

Yorumun için çok çok teşekkür ederim hepsini dikkate aldık hepbarber ofis olarak okuduk ve değerlendirdik. Söylediklerinin bir kısmında doğruluk payı var sana katıldık.Ancak böyle çok site olduğu konusunda da haklısın ama bizimki faiz hesaplaması ve hatırlatma yapıyor bunlar diğer sitelerde olan bir özellik değil üyülik konusundaki kısma gelincede o konuda da haklısın ancak insanlar şuan ücretsizken kayıt oluşturuyolar bu kayıtları sistemimizde depolayabilmemiz için üyelik kısmı gerekli aslında demo bile olsa insanlar denemeden net bir sonuca varamazlar bence ;ayrıca bazı avukat meslektaşların çekincesi var demişsin o konuda haklısın ama şunuda kabullenmek lazım artık herşey online a dönüyor e-devlet var artık avukatlarda bence zamanla buna adapte olucaklar örneğin şuan site yeni olmasına rağmen bir çok avukat üye oldu ve sistemde 1 den fazla oluşturdukları icra takipleri mevcut zamana ihityaç var bu konuyla ilgili diğer avukatlarında konuyla ilgi çekinceleri ortadan kalakacaktır.
Old 23-02-2011, 22:18   #6
Av.AliDursunTuran

Varsayılan Avukatlara özel sitede gerekli olacak bir özellik

Selamlar,

Avukatlara özel bir sitede gerekli olacak özellik önermemizi istemişsiniz, bende avukat olmama rağmen amatör olarak bilgisayar proğramlama ile uğraşıyorum Asp.net ile visual basic dilinde birkaç amatör proğram yaptım ve www.kanarama.net sitesinin de sahibiyim.

Burada size fikir verirken aynı zamanda bu yazıyı okuyacak meslektaşlarımada öneride bulunacağım. Biliyorsunuz, internet üzerinden asp.net ile yazılacak bir proğramla email gönderebiliyoruz, hatta bu sitede bile istersek bir kullanıcıya email atabiliyoruz, fakat ben icra proğramlarında ister online olsun ister masa üstü proğramlar email özelliği görmedim. Yada ben dikkatli bakmadığımdan görmedim. Oysa bildiğiniz gibi örneğin bu yapılan online takip programlarında bilgiler birkez çok ayrıntılı bir şekilde alındıktan sonra mesala borçlu dosyaya ödeme yaptıkça alacaklıya email ile bu ödeme otomatik olarak bildirilebilir, veya başka bir hususta bildirilebilir. Son alacak durumu email ile haftada bir veya ayda bir bildirilebilir, böyle bir programı ben bile yazabilirim. Size bunu öneriyorum, hatta bu yazıyı okuyacak tüm ticari programcılarada öneriyorum, zaman içerisinde kendimde böyle bir çalışma yapmayı düşünüyorum, inşallah yapabilirim. Öte yandan kendi sitesine sahip avukat arkadaşların sitelerine de otomatik mail atma özelliği programlanabilir. Önerim bundan ibaret teşekkür ederim. Av. Dursun TURAN
Old 07-04-2011, 07:07   #7
Av.Ozan Kayahan

Bir de benzer içerikte ingilizce sitelerden fikir edinebilirsiniz. Çok orjinal siteler var gerçekten.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi