Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Eşini Kızgın Yağla Haşlayan Kadına 8 Yıl Hapis

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 01-03-2007, 21:35   #1
av.sgenc

Varsayılan Eşini Kızgın Yağla Haşlayan Kadına 8 Yıl Hapis

Eşini Kızgın Yağla Haşlayan Kadına 8 Yıl Hapis

Kavak İlçesi'nde oturan 32 yaşındaki N.G'ye, aynı yaştaki eşi Ş.G.'nin yüzüne kızgın yağ, ardından benzin döküp yakmak istediği iddiasıyla 'canavarca his ve eziyet çektirerek eşini öldürmeye teşebbüs' suçundan 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Olay, Kavak'ın Mert Köyü'nde 2005 yılı Aralık ayında meydana geldi. Ş.G. ile 9 yıldan bu yana evli olan 2 çocuk annesi N.G., ekonomik sıkıntılar nedeniyle tartıştı. O gece eşiyle ayrı odalarda yatan N.G., sabaha karşı 03.00 sıralarında uyanarak sobanın yanında uyuyan Ş.G.'nin üzerine önce tavada kaynattığı zeytinyağını döktü. Ardından benzin dökerek yakmaya çalışırken, Ş.G. acıyla uyandı. Yüzünden ağır yaralanan G., komşuları tarafından hastaneye kaldırıldı. Tedavisi sırasında eşinin kendisini öldürmeye çalıştığını öne sürerek şikayetçi oldu. Bunun üzerine jandarma tarafından yakalanan ve tutuklanan N.G., 'Canavarca his ve eziyet çektirerek eşini öldürmeye teşebbüs' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle son kez hakim karşısına çıktı. N.G., yaptığı son savunmada olayın kaza sonucu meydana geldiğini öne sürerken, şunları söyledi:

''Eşim inşaatlarda çalıştığı için sabah erken işe gider. O gece üşüdüğü için soba yanında yattı. Ben de ona kahvaltı için zeytinyağında hamur kızartıyordum. Soba üzerindeki tavayı alırken, ayağım halıya takıldı ve kızgın yağ yüzüne döküldü. Yüzü yandığı için su dökmek istedim. Ancak bidonları karıştırdım ve benzin bidonunu alarak üzerine döktüm. Kendisini öldürmem için hiç bir neden yok. Öldürmek istesem, evde tüfek vardı. Onu kullanırdım.''

Hastanede tedavi gördüğü sırada Jandarmaya verdiği ifadesinde eşinden şikayetçi olan Ş.G. ise, duruşmada eşinden şikayetçi olmadığını yineledi. Geyik, ''Olayın şokuyla beni öldürmeye çalıştığını düşünmüştüm. Ancak kendisine inanıyorum. İki çocuğumuz var. Eşimi affettim. Kendisinden şikayetçi değilim'' dedi.

Davaya ilişkin esas hakkındaki görüşünü belirten Cumhuriyet Savcısı sanığın canavarca his ve eziyet çektirerek nikahlı eşini öldürmeye teşebbüsten cezalandırılması ve alması olası ceza miktarının dikkate alınarak tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi. Mahkeme heyeti, oy birliği ile Nuran Geyik'i suçlu bularak 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti sanığın eşinin şikayetinden vazgeçmesini, Yargıtay aşamasında bu kararın farklı yorumlanabileceği ve dosyanın incelenmesinin uzun zaman alabileceğini, mahkemedeki iyi hali, cezaevinde kaldığı süre ve sabit ikametgahı olmasını dikkate alarak tahliye edilmesine karar verdi.

İsmail AKDUMAN/SAMSUN, (DHA) (Doğan Haber Ajansı)
Old 07-03-2007, 13:11   #2
sahinaydın

Varsayılan gülelim mi?

Alıntı:
O gece üşüdüğü için soba yanında yattı. Ben de ona kahvaltı için zeytinyağında hamur kızartıyordum. Soba üzerindeki tavayı alırken, ayağım halıya takıldı ve kızgın yağ yüzüne döküldü. Yüzü yandığı için su dökmek istedim. Ancak bidonları karıştırdım ve benzin bidonunu alarak üzerine döktüm. Kendisini öldürmem için hiç bir neden yok.
Alıntı:
Öldürmek istesem, evde tüfek vardı. Onu kullanırdım
(!)
Old 08-03-2007, 17:45   #3
Tiocfaidh

Önemsiz bir ayrıntı ama eşini 'haşlayan' yerine 'kızartan' kadın desek daha doğru olmaz mı?

Kızaran razı, kızartan razı. Bu durumda yukardakinen başka yorum yapmak da gelmedi içimden.

Saygılarımla
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi