Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

"Bipolar bozukluk" avukatlığa engel teşkil eder mi?

Yanıt
Old 19-02-2011, 19:39   #1
kasturk

Varsayılan "Bipolar bozukluk" avukatlığa engel teşkil eder mi?

Selam ben avukatlık mesleğini kazanmaya çalışan ancak psikolojik tedavi gören ve kendisine bipolar bozukluk teşhisi konmuş birisiyim. Bugüne kadar 14 yılda toplam 8 atak yaşadım. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi avukatlık yapamayacağım yönünde sağlık raporu düzenledi. Buna karşı olarak idare mahkesinde iptal davası açtım. İdare Mahkemesi de dosyayı İastanbul Adli tıp kuruma sevketti.
Bu konuda yeterli bilgi ve dökümana sahip değilim. Bu durumla ilgili bilgi sahibi meslektaşlarımdan yardım talep ediyorum. kısaca bipolar bozukluk avukatlığa engel teşkil edermi ve tıbbi olarak sürekli olarak akılca malul olmanın koşulu nedir?
teşekkür ediyor iyi çalışmalar diliyorum.
Old 20-02-2011, 14:09   #2
Nur Deniz

Sayın kasturk, bipolar bozuklukla ilgili bazı genel bilgiler vermekle yetineceğim. Geçirdiğiniz atak sayısı oldukça az. Bu sevindirici bir haber. Bu hastalıkta ataklar dışı olan dönem normal olarak geçmektedir.

Dava açmanızın oldukça iyi olduğu kanaatindeyim. Olumlu sonuç alacağınız yönünde umudum hayli yüksek. Yararınıza olacağını düşündüğüm için bazı örnekler vermek istiyorum.

Bipolar bozukluk hastası 4-B li çalışan bir hemşire arkadaşımın da sözleşmesi fesedilmek istendi ancak, Tıp Fakültesi Anabilimdalı hemşire olarak çalışabileceği yönünde rapor düzenledi.

Bir diğer örnekse, aynı hastalığa sahip bir diğer 657'li hemşire hanımınsa ''bipolar bozukluk nedeni ile uyku düzeninin bozulmaması için nöbetten muaf tutularak çalışmasında hiçbir engel olmadığı'' yönünde rapor düzenlenerek gayet rahat bir şekilde çalışmaya devam ettiklerine birebir tanık oldum. Ve yeniden anımsatmak istiyorum bu çalışanlar SAĞLIK sektöründe çalışıyorlar.

Hukuki açıdan yeterli bilgiyi avukat arkadaşlarım yanıtlayacaktır.

Kolaylıklar diliyorum, saygılarımla...
Old 18-05-2018, 13:27   #3
abdurrahman sakar

Hakim olarak görev yapmakta iken 2013 Aralık ayında manik atak geçirdim. 2014 Mayıs ayında İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığı 4.Adli Tıp İhtisas Kurulu hakkımda "Tıbbi kontrol ve tedavilerini (ilaç alımı) yaptırmak kaydıyla görevini yapmasına engel olabilecek bir özürlü durumu bulunmadığı"yönünde oybirliğiyle karar verdi. Sonuç olarak Bipolar Bozukluk kamu görevi olan hakimlik mesleğini yapmaya engel değildir. Sizin için de benzer bir süreç işletilerek Adli Tıp Raporu aldırılması gerekir.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi