Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşimle iletişim kurmam boşanma davasında nasıl değerlendirilir

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 10-03-2015, 14:57   #1
Konuk

İnceleme eşimle iletişim kurmam boşanma davasında nasıl değerlendirilir

merhaba, eşimle temyizde olan bir boşanma davamız var. eşim ve ailesiyle neredeyse hiç iletişim kuramadık, daha doğrusu eşim boşanma davası açtığında mahkemenin hemen boşayacağını maddi ve manevi hakkım olabileceğini, itiraz edebileceğimi ve bu gibi şeyleri düşünmemişti, yani benim takılarımı almıştı, beni de anladığım kadarıyla gerçekten sevmemiş nasıl olsa mahkemede birşey vermeden boşanır gider diye düşündüler. tabi bu süre içinde başka bayanlarla da beni aldattı, darp edildim raporum var, hakarete tehdide uğradım delillerim var. yaşım daha genç olduğu için ve eşim için zamanında üniversiteyi bıraktığım için yaşadığımız ortamda rahat edemediğimden psikolojik olarakta bu genç yaşta daha genç kız olmanın güzelliğini anlayamadan ve evliliğimde çok kısa sürdü evlenip boşanmış bir kadın olmak beni çok etkiledi, eşime facebookta msj yazsam yada iş yerine gidip konuşsam olumlu konuşursam affetmişim diye gösterilebilir mi? eğer maddi konularda anlaşıp o şekilde boşanmayı istersem bunu mahkemeye ne şekilde sunabilir? aleyhime bir durum olur mu?
Old 10-03-2015, 16:54   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın katılımcı,

Boşanma dava dosyanızı incelemeden yorumda bulunmak doğru olmayacak.

Davayı eşinizin açtığı anlaşılıyor. Dosya temyizde; kim temyiz etti? Evlenip boşanmış bir kadın olmak beni çok etkiledi demişsiniz. Mahkemenin kararı tam olarak nedir?

Dava dosyanızla birlikte bir avukata giderek, doğrudan destek alınız.

Saygılar
Old 10-03-2015, 17:41   #3
Konuk

İnceleme boşanma davası ve eş ile iletişim

cevabınız için teşekkürler, eşim şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası açtı daha 6,5 aylık evliyken fakat işi sebebiyle aynı ev içerisinde 1 hafta bile kalamadık kendimi duygularım ve hayatımla oynanmış gibi hissettim, 21 yaşımda boşanma davası açıldı ve ben boşanma düşüncesini kabullenemedim istemedim boşanmak istemediğimi söyledim dava reddedildi karşı taraf temyize gönderdi ve bu süre içinde benle iletişim kurmadılar ben doğunun küçük bir ilinde yaşıyorum ve anladığım kadarıyla mahkeme boşasın hak filanda alamadan boşanılıp bitilsin diye düşündüler. eşim beni aldatmışken, darp etmiş, hakaret, tehdit etmişken eşimle bu aşamada olumlu bir iletişime geçecek olursam veya maddi konularda konuşup anlaşarak ayrılma konusu açılırsa, temyizde boşanmaya karar verilirse yada yine red kararı gelirde eşim yinede bir adım atmazsa ve ben mecburen boşanma davası açarsam eşimle olan iletişimimi eşimi affettiğim yada farklı bir şekilde değerlendirilmesine neden olur mu?
Old 11-03-2015, 11:34   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Anlaşmalı boşanmayı sağlama amaçlı görüşmeniz eşinizi affettiğiniz anlamına gelmez.

Ayrıca siz kendi gerekçelerinizle bir boşanma davası her zaman açabilirsiniz. Bu dava içinde maddi ve manevi tazminat ve nafaka talep edebilirsiniz.

Anlattığınız biçimde eşinizin kusurunu delillerle ispatlayarak boşanmaya ve tazminata hükmedilmesini sağlayabilirsiniz.

Her adımınızı bir avukatla atınız.

Saygılar
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi