Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Milyonlarca 1 Lt Kola

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 30-01-2006, 02:01   #1
mehmetdemirlek301

Varsayılan Milyonlarca 1 Lt Kola

Arkadaşlar;

Belki sudan bir konu ama, çok önemli bir kola firması milyonlarca 1 Lt bedava diye bir promosyon yapıyor.Ama ne hikmetse benim aldığım bu kolaların kapakları altındaki şişe simgelerinden sadece üstü bulunuyor.Her 10 tanesinden 9'unda mesela.Acaba bana mı tesadüf ediyor, yoksa ......?
Old 31-01-2006, 20:37   #2
Av.AygülKat

konu sudan değil, coladan...
bana da hep üstleri olanlar denk geldi, kazı kazan mantığıyla yapmışlar sanırım.
neyse, sevgili meslektaşım, varsın tek şikayetimiz 'colaların sadece üstlerinin çıkıyor olması' olsun
Old 31-01-2006, 22:51   #3
Saim Dikici

Alıntı:
Belki sudan bir konu ama, çok önemli bir kola firması milyonlarca 1 Lt bedava diye bir promosyon yapıyor

Bu olayda kapağın altı ya da üstünden ziyade benim ilgimi şu nokta çekti:

Bu firmalar milyonlarca Kolayı bedava verirken, bunun, yani bedava verilen kolaların vergi durumu nasıl çözülüyor?

Bedava verilen kolaları gidere atıyor mu?

Gidere atamıyorsa, stoktan çıktığına göre maliye bu işe ne diyor?

Bağıştan bile vergi alındığına göre, bedava koladan da almak gerekmez mi?

vergi mevzuatından pek haz etmediğim için, bir bilen çıkar düşüncesi ile yazdım.

Konunuzla ilgisiz sorum için de hoş görü bekliyorum sayın mehmetdemirlek...
Old 01-02-2006, 01:32   #4
mehmetdemirlek301

Varsayılan Bağıştan bile vergi alındığına göre, bedava koladan da almak gerekmez mi?

[alıntı]

Birşeyin bağış olması için veren tarafın hiçbir karşılık elde edememesi gerekir.Fakat tüketici bedava diye aldığı o kola firmasından, o firmayı tercih ettiği için, 1 tane yerine 2 tane kola almak suretiyle o firmaya daha çok kazandırıyor ve karşılığını ödüyor, sonuçta 1 lt kolanın maliyeti ne olabilir ki; 70 milyon nüfuslu Türkiye'de 1 yılda tüketilecek kolanın sayısı düşünüldüğünde...

Vergi dairelerinin avukatlara (bilgi talep ederken Avukatlık Kanunu'nu bilmeyerek/bilmezden gelerek, VUK.'daki vergi mahremiyetini ileri sürmeleri gibi mesela) nasıl zorluk çıkarırızı düşünmek yerine biraz bu konuya da kafa yormaları daha iyi olurdu herhalde...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03749299 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.