Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Konu Notu: 3 oy, 3,67 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 22-08-2008, 14:00   #2371
Av.Cengiz Aladağ

İtiraf sayfasını, grev pankartına dönüştürdüğümü itiraf ediyorum.
Old 22-08-2008, 14:03   #2372
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Pankartta yazanlar çok önemli ve büyükse tek başınıza taşıyamayacağınıza inandığımı itiraf ediyorum. Biz de tutuyoruz kenarlarından Sn Aladağ. Hem bakın hemen geldi evetler.
Siz yinede bir düşünün aslında bu konuyla ilgili eminim herkesin söyleyeceği çok şey var. Yine başlamak size düşecek efendim. Saygılar
Old 22-08-2008, 16:33   #2373
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ

Hemen konuyu değiştireyim o zaman... (yada bu konunun kapanması için bu mesaji yazdığım i.edeyim...)

Bugün saat 14.30 civarinda oğlumu Amerika'ya okulluna gönderdiğimi, Kasım ayının sonlarına kadar göremiyeceğimi, şimdiden özleminin içime çöktüğünü... Boğazımdaki düğümü nasıl dağıtacağımı bilmediğimden gidip uyumayı düşündüğümü i.e
Old 22-08-2008, 17:44   #2374
supernatural

Alıntı:
Yazan Gulumse
Hemen konuyu değiştireyim o zaman... (yada bu konunun kapanması için bu mesaji yazdığım i.edeyim...)

Bugün saat 14.30 civarinda oğlumu Amerika'ya okulluna gönderdiğimi, Kasım ayının sonlarına kadar göremiyeceğimi, şimdiden özleminin içime çöktüğünü... Boğazımdaki düğümü nasıl dağıtacağımı bilmediğimden gidip uyumayı düşündüğümü i.e
tez zamanda döner inşallah
Old 22-08-2008, 18:44   #2375
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Gulumse
Neyse ki eğitim için gönderiyorsunuz. Bu konuda oğlunuzunda sizin de şanslı olduğunuzu bilmek belki sizi biraz teselli edebilir. Malesef bazen anneler oğullarını savaşa da gönderebiliyorlar. Üzüntünüzü anlıyorum. Ama sağ salim gitmesinin sizi rahatlacağına inanıyorum. Allah kavuştursun Sn gülümse
Old 22-08-2008, 22:45   #2376
Av.Ayse E.

bundan aylar aylar önceydi....tek kelime.... adlı bir link vardı ama şimdi yok...(varmıydı yokmuyudu...kaşık yoksa linktemi yoktu acaba ???)..yada bulamıyorum...i.e

tek bir sefer alıntı yapabildiğimi...öyle soruları bölük pörçük edip tek tek ayrı ayrı cevap yazmanın çok hoş olduğunu....ama beceremediğimden bana çok uzak/ütopik geldiğini....bu şekilde cevap veren meslektaşlarımı çok kıskandığımı, bu şekilde verilen cevapların amacına daha çok ulaştığını ve çok şık ayrıca havalı olduğunu i.e.
Old 23-08-2008, 01:18   #2377
Av.Cengiz Aladağ

Saat 02:19 olmuş.
Bazen Admin'in "hadi kapatıyoruz" demesi gerektiğini düşündüğümü...
Old 23-08-2008, 13:19   #2378
Gülümse

Bugün bir türlü THS de ayrılamadığımı, sanki birilerin beni siteye yapıştırdığını düşünmeye başladığımı i.e

Not: "THS'i bırakma" destek formu var mı acep şaka şaka...
Old 23-08-2008, 13:24   #2379
Nur Deniz

Varsayılan :)

Alıntı:
Yazan Gulumse
Bugün bir türlü THS de ayrılamadığımı, sanki birilerin beni siteye yapıştırdığını düşünmeye başladığımı i.e

Not: THS bırakma destek bölümü var mı acep şaka şaka...
Şimdi olmaz Sn Gülümse Bu zaman aralığında kötü şeyleri bırakıyoruz..
Sizinle aynı durumda olduğumu, ama desteğiniz için gerekirse çok kaba bir tabirle yalakalık bile yapacak durumda olduğumu itiraf ediyorum.
Ayrıca şunu belirtmek isterim ki övgülerim tamamen gerçektir.
Old 23-08-2008, 22:33   #2380
supernatural

Neşeli

çok istediğim halde bugün yine Lost dizisini izleyemediğimi i.e
inşallah yarına
Old 23-08-2008, 23:20   #2381
Nur Deniz

Sn Cengiz Aladağ ın grevinin ne zaman biteceğini merak ettiğimi,meslektaşlarının bu konuyu konuşmadıkları için halen üzgün olduğumu itiraf ediyorum.
Old 23-08-2008, 23:28   #2382
Nur Deniz

Grev konusunu ayrıntılı okumakla beraber sonuna kadar Sn Cengiz Aladağ ı kendi mesleğim olmamasına rağmen desteklediğimi, bu amaçlada (bir önemi var mı yok mu bilinmez ama) bende greve başladığımı , sadece özel mesaj hakkımı saklı tutmak kaydıyla şu andan itibaren GREV de olduğumu itiraf ediyorum.
Old 23-08-2008, 23:48   #2383
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Sn Cengiz Aladağ ın grevinin ne zaman biteceğini merak ettiğimi,meslektaşlarının bu konuyu konuşmadıkları için halen üzgün olduğumu itiraf ediyorum

Sayın Nur Deniz,
Yukarıda 2365 no.lu mesajımda şöyle demiştim:

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
22 Ağustos 2008 saat 02:00 itibariyle “Meslektaş dayanışmasının önemini vurgulamak amacıyla” 3 günlük "mesaj grevine" başladım THS'de.

Dolayısıyla grevim 25 Ağustos 2008 saat 02:00'de bitecektir.

Aynı mesajda şu ifadelerime dikkat çekmek isterim:

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
"Mesaj grevine” başlamamın tek amacı işte bu: Meslektaş dayanışmasının önemi ve bu konudaki aksaklıklar, hatalar üzerine düşünmemizi sağlamak.

Meslektaşlarım da bu konularda düşünüyorlardır diye düşünüyorum. Düşünme eyleminin her zaman düşünceyi açıklamaya dönüşmesi gerekmez.

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Grev konusunu ayrıntılı okumakla beraber sonuna kadar Sn Cengiz Aladağ ı kendi mesleğim olmamasına rağmen desteklediğimi, bu amaçlada (bir önemi var mı yok mu bilinmez ama) bende greve başladığımı , sadece özel mesaj hakkımı saklı tutmak kaydıyla şu andan itibaren GREV de olduğumu itiraf ediyorum.

Sayenizde "grev kışkırtıcısı" olarak THS'den atılacağım desenize.

Şaka bir yana, bu grevin yalnızca açıklanan konuya vurgu yapma amaçlı olduğunu, zaten (çaktırmayın ama) ayrık tuttuklarım dışında da bir kaç konuya mesaj yazdığımı, "grev"deki mizah unsurunu gözden kaçırmamanızı ve "grevinizi" bırakıp "görevinize" dönmeniz gerektiğini düşündüğümü İ.E.
Old 24-08-2008, 04:30   #2384
Av. Can DOĞANEL

Bu saatlere kadar uğraşıp, alıntı yapmayı şekillerle anlattığımı. Bu linkten izlenebileceğini, http://www.turkhukuksitesi.com/showp...&postcount=107

Hala alıntı yapamayan olursa durumunun ümitsiz olduğunu, artık kendisini köprünün korkuluklarının paklayacağını düşündüğümü İ.E.
Old 24-08-2008, 08:32   #2385
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av. Can DOĞANEL
Bu saatlere kadar uğraşıp, alıntı yapmayı şekillerle anlattığımı. Bu linkten izlenebileceğini, http://www.turkhukuksitesi.com/showp...&postcount=107

Hala alınta yapamayan olursa durumunun ümitsiz olduğunu, artık kendisini köprünün korkuluklarının paklayacağını düşündüğümü İ.E.

Hala, alıntı yapılacak mesajın sağ altındaki "Yanıtlayın" yazısına tıklayıp alıntı yapmanın daha kolay olduğunu düşünüyorum.
Bu şekilde quote kodları da hazır gelir; quote kodları arasındaki metinde alıntıda yer alması gerekmeyen metinleri silebilirsiniz.
Aslında sitenin php kodlarında alıntı için [ quote ] ... [ /quote ] yerine [ALINTI] ... [/ALINTI] kalıbı kullanılsa, bir çok üye olayı daha iyi anlar.
Hatta alıntı yapamayan bazı üyeler için QUOTE'nin ALINTI demek olduğunu bilmek bile yeter.

Şimdi bu mesajın sonunu nasıl bağlayacağım, neyi itiraf edeceğim diye kara kara düşündüğümü İ.E.
Old 24-08-2008, 17:09   #2386
Nur Deniz

Mesleki dayanışma konusu ile ilgili olarak GREV de iken,aynı konu ile ilgili olarak, başıma gelen son derece , kötü bir olay nedeni ile çok ama çok üzgün olduğumu, bir anda elimden canımın çekildiğini,zaten güven duygusunu yeni kazanmaya çalışırken, çok yaralandığımı, 8 yıllık mücadelem sonucunda galiba pes etmekten başka çarem olmadığını itiraf ediyorum.

İlk defa canımın haksızlığa bu kadar yandığını, bu gün ilk defa yaşamak istemediğim duygusuna kapıldığımı itiraf ediyorum.
Old 24-08-2008, 17:44   #2387
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
İlk defa canımın haksızlığa bu kadar yandığını, bu gün ilk defa yaşamak istemediğim duygusuna kapıldığımı itiraf ediyorum.

Alıntı:
yaşamak istemediğim duygusuna kapıldığımı

insanlar haksızlığa uğrayabilir belki de en kötüsüyle karşılaşabilir ama bu ifadenin hayatımız da yerinin hiç olmamasını düşündüğümü i.e
Old 24-08-2008, 18:58   #2388
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Yeni bir itiraf köşesi açılması gerektiğini itiraf ediyorum
Old 24-08-2008, 22:43   #2390
Av.Cengiz Aladağ

Bugün, kızım istediği için Büyükada'ya gittiğimi; bir daha hiç bir kuvvetin beni yazın oraya götüremeyeceğini i.e.
Old 25-08-2008, 02:35   #2391
Gülümse

Son zamanlarda çevremde sigarayı bırakma aşamasında öyle çok dostum var ki... Aralarında gülümseyerek dolaştığımı i.e
Old 25-08-2008, 14:52   #2392
Atahun

Alıntı:
Yazan Av.Ayse E.
bundan aylar aylar önceydi....tek kelime.... adlı bir link vardı ama şimdi yok...(varmıydı yokmuyudu...kaşık yoksa linktemi yoktu acaba ???)..yada bulamıyorum...i.e

tek bir sefer alıntı yapabildiğimi...öyle soruları bölük pörçük edip tek tek ayrı ayrı cevap yazmanın çok hoş olduğunu....ama beceremediğimden bana çok uzak/ütopik geldiğini....bu şekilde cevap veren meslektaşlarımı çok kıskandığımı, bu şekilde verilen cevapların amacına daha çok ulaştığını ve çok şık ayrıca havalı olduğunu i.e.

Kıskanmayın n'olur, çalışın sizin de olur.

Not : İtiraf ediyorum, bir kamyon' dan alıntı.
Old 25-08-2008, 17:06   #2393
üye8180

Bugün büroda azcık uykum geldiğinden, iki kişilik rahatsız koltuğa uzandığımı, kestirmeye başladığım sırada, büro kapısına sandalye dayamış olmama rağmen, iki erkeğin ısrarla kapıyı açmaya çalıştıklarını, kapı zorlanmaya başladığı anda benim de koltuktan fırladığımı, öğlen uykumun bölünmesinin verdiği nemrutlukla, onlara, ' avukat hanım yerinde yok. Sonra gelin ' dediğimi, daha sonra meğer onları bana gönderen komşu işyeri sahibinin ' neslihan hanım, sana birilerini yolladım. Koltukta bir kadın uyuyormuş. Onlara avukat yok demiş. Sahi nerdeydin sen. 'O uyuyan kadın, avukat değildi herhalde', dediler bana, dediğini, o an çok utandığımı, niye para kazanamadığımın sebebini yavaş yavaş anlamaya başladığımı İ.E.
Old 25-08-2008, 17:21   #2394
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
niye para kazanamadığımın sebebini yavaş yavaş anlamaya başladığımı

Hiçbir şeyi çok istememek gerekir. Bir şeyin bir an önce olmasını istediğimizde zaman hiç geçmez. Hiç geçmemesini istediğimizde ise tam aksi yönde zamanın ne kadar çok hızlı aktığını görürürüz. O halde, para kazanmak istemeyin ama yine de çok çalışın. Bakın nasıl para kazanıyorsunuz. İ.e. )
Old 25-08-2008, 17:33   #2395
Atahun

Alıntı:
Yazan Saim
Hiçbir şeyi çok istememek gerekir. Bir şeyin bir an önce olmasını istediğimizde zaman hiç geçmez.

Kesinlikle doğru. İtiraf ediyorum, daha şimdiden 2009 yaz'ının hayalini kuruyorum. Ama gelmiyor, gelmiyor, gelmiyor. Söylendiği gibi zaman da geçmiyor. Bana da şarkısını mırıldanmak düşüyor.

"Bodrum, Bodrum..."
Old 25-08-2008, 22:11   #2396
diclee

hiçbir hayalkırıklığının canımı bu kadar acıtmadığını i.e.
Old 25-08-2008, 22:16   #2397
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan diclee

hayat maalesef insanlara hiçbir zaman istediğini vermiyor bazı hayakırıklıkları bazen bizim için umut bile olabilir böyle olmasa bile siz buna reğmen canınızın acımasına izin vermeyin bunu yapmasının zor olduğunu bildiğimi i.e ama buna rağmen hayata ve hayal kırıklıklarına karşı dik durmak gerektiğini düşündüğümü de i.e
Old 25-08-2008, 22:25   #2398
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan diclee

Bir zamanlar şaşıramadığım gibi bir itirafta bulunmuştum. Sonradan pişman olmuştum.Çünkü başıma gelen bir insan hayatında anca bu kadar olur demiştim. Erken konuşmuşum.
Benim dün ki ruh halime çok benzeyen bu cümle için sizin adınıza gerçekten çok üzüldüğümü i.e.
Old 25-08-2008, 22:29   #2399
supernatural

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Bir zamanlar şaşıramadığım gibi bir itirafta bulunmuştum. Sonradan pişman olmuştum.Çünkü başıma gelen bir insan hayatında anca bu kadar olur demiştim. Erken konuşmuşum.
Benim dün ki ruh halime çok benzeyen bu cümle için sizin adınıza gerçekten çok üzüldüğümü i.e.

herşeye rağmen hayat güzeldir yaşamak,umut etmek daha da güzeldir
Old 25-08-2008, 22:38   #2400
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan tobaccoexper
herşeye rağmen hayat güzeldir yaşamak,umut etmek daha da güzeldir

Sn Tobaccoexperin sinirlerini bilerek aldırdığını ya da bir yerlerde düşürdüğünü düşündüğümü itiraf ediyorum.

Bu kadar relax olmasının nedenini çok merak ettiğimi i.e
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 2 (0 Site Üyesi ve 2 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,05589008 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.