Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Eşe Zaman Ayırmamak Boşanma Sebebei Midir?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 08-09-2010, 02:33   #1
Konuk

Mutsuz Eşe Zaman Ayırmamak Boşanma Sebebei Midir?

slm ben23 yasında 3yasında bir kız cocugu annesiyim,5yıllık evliyim ve cok mutsuzum eşimle birbirimizi hiç anlıyamadık ayrı dünyaların ayrı insanlarıyız ve o nekadar seviorum desede hiç bir zaman beni sevmedi cok ugrastım evliliğim bitmesin istedim ama olmuyor artık bende onu hiç sevmiorum aynı evin içinde iki yabancıyız konusamıoruz bile cünki yalanlar yalanlr aramızda hep yalanlar oldu esim işine ask birde ailesine tek unuttugu benim varlıgım,eve gelen herhangi bi misafirden farksız ben bitirmek istediğimde imkansız oldugunu söylüor,anlam veremiorum ben böle bi yuvada yasamak istemiorumbize ayırdıgı vakit günlük yarımsati gecmez kalan satlerde hep calısır,ben bosanmayı cok amacok istiorum ama elimde ruhsal yanlızlık sevgisizlikten baska bir delil yok cok zor durumdayım ben dava acsam nasıl acmalıyım ve nekadar basarılı olurum neolur yardın edin cok ama cok ihtiyacım var..simdiden tsklerrrr..
Old 08-09-2010, 13:56   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Eşinizin işine ve ailesine makul zamandan daha fazla zaman ayırıp size son derece kısıtlı bir zaman ayırması, yalan söylemesi evlilik birliğini temelinden sarsabilir.Bu gerekçe ile dava açıldığında koşulları varsa boşanmaya da karar verilebilir.

Yaşadıklarınızın iszdeki ruhsal etkileri bir uzman tarafından tesit edilebilir.Bunun için dava açmadan önce üniversitelerin Adli Tıp Anabilim Dalına başvurmanızı ve konu hakkında rapor düzenlenmesini talep edebilirsiniz.

Bu raporu da delil olarak göstererek davanızı açmanız yararınızadır.Yargılama sırasında hakim talep üzerine sizi uzmana yonlendirecektir.Bu aşamada düzenlenen rapor da yargılamada dikkate alınacaktır.

Ayrıca konu hakkında görgüsü bilgisi olanların da tanık olarak gösterilmesi uygundur.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Old 09-09-2010, 11:31   #3
Av. Eyüp KATI

eşin evlilik birliğinin gerektirdiği zorunlu yükümlülükleri yerine getirmemesi boşanma nedeni olduğu açıktır. ilgisizlik derecesi ve yoğunluğu ispatlanabildiği sürece boşanma nedeni olabilmelidir. örneğin sürekli olarak gecenin 12 sinde zaruret olmadığı halde eve gelmeme, ailesini görmek istemesine karşın geçerli neden olmamasına karşın ailesine eşini götürmemesi veya gitmesine engel olması, kimi zaman kendi başına evden uzaklaşıp gelmemesi bence ispatlandığı takdirde evlilik birliğini çekilmez hale getiren nedenler olarak boşanma nedeni olabilecektir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04199791 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.