Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşim evi terk etti çocuklarımı da aldı

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 15-09-2010, 18:09   #1
Konuk

Varsayılan eşim evi terk etti çocuklarımı da aldı

merheba biz 2005 yılında evlendik evliliğimiz süresince dayak ve şiddetli geçimsizlik yaşadık.bu evlilikten biri3 yaşında biri 2 yaşında iki çocuğumuz oldu bazı sebeplerden dolayı kavga etmeye başladık ve son kavgamızda eşim ailesini ve benim ailemi çağırdı daha sonra babası bu evliliğin bittiğini söyleyerek eşimle beraber çocuklarımı alıp gittiler eşim avukat bense ev hanımı 21 gündür eve gelmesini ve çocuklarımı getirmesini söylüyüorum telefonlarıma cvp vermiyo mesaj yoluyla ulaşmaya çalışıyorum çocuklarımı da bi yakınının evinde saklıyo benim istediğim eşim gelmese bile çocuklarımı almak dava açmak istemiyorum eşimi seviyorum onunda beni sevdiğini düşünüyorum çocuklarla bana baskı kurmaya çalışıyor ailesi ben evimizde beklemeye devam ediyorum çocuklarımı almak istiyorum bunu nasıl başarıcam cvplarınız için şimdiden teşekkürler
Old 16-09-2010, 10:29   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Kahdem'in amacı kadınlara, haklarını göstermek ve haklarını almalarının hukuki yollarını belirtmek ve tarafların anlaşma ile çözemediği hususlarda kadının kanun yoluna başvurmasını kolaylaştırmaktır. Tüm hukuki adımların doğrudan avukat desteği ile atılması da kadını hak kayıplarından koruyacaktır.

Dava açmak istemiyorum demişsiniz, bu halde size yardımcı olmamız olanaklı değildir.

Oysa şu anda şiddet gördüğünüz açıktır. Şiddet, fiziki, manevi, cinsel, ekonomik her alanda olabilir. Çocuklarınızın sizi tehdit ve eziyet amacı ile alıkonulması da şiddettir.

Cumhuriyet Savcılığı'na gidebilir durum hakkında Başsavcı ile görüşebilirsiniz. Ayrıca yazılı olarak şikayet dilekçesi verme yoluna da gidebilirsiniz. Şiddet gördüğünüz ve çocuklarınız alıkonulduğu için.

Şahit bildirmeniz yararınızadır. Anneniz babanız kardeşleriniz olabilirler.

Başkaca, aile mahkemesinde çocuklarınızın velayetlerinin size verilmesi, onlar ve kendiniz için nafaka taktir edilmesi için dava da açabilirsiniz. Çocuklarınızın yaşları küçük anne bakım ve sevgisine muhtaçlar. Bir an önce velayetlerini mahkemede talep edebilirsiniz. Sonrasında velayeti size verilen yavrularınızın size teslimi için icra takibi yapabilirsiniz.

Hiç bir hukuki adım atmam diyorsanız beklemekten başka çareniz yoktur.

Profesyonel desteği doğrudan alınız.

Saygılarımla,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi