Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

ayrı yaşadığımı kanıtlarsam boşanabilrmiyim evimden nasıl çıkartırım eşimi

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 16-04-2010, 11:43   #1
Konuk

Önemli ayrı yaşadığımı kanıtlarsam boşanabilrmiyim evimden nasıl çıkartırım eşimi

MERHABALAR

3 YILDIR eşimle aynı evde yaşıyorduk boşanmaya çalışıyordum aynı zmanda davam birlkte yaşadığımz için rededildi şu an temyizde...ev benim ailemden kalan miras ile alındı bunu kanıtlayabiliyorum belgeler ile...
eşim alkol kullanıyor ve şiddet uyguluyor kızıma ve bana..koruma kararım var.bende 3 yıl sonra madddi durumumu düüzelince kızımla kendi evimib bırakıp yeni eve taşındım...eşim evimin yarısını istediğinden boşanmıyor...
şu an benim evimde otuıruyor ben kızmla kiradayım..evime şerh koydurmuş ..

1.ayrı ikamet ettiğimi kanıtlarsam boşanabiliyormuyum?

2.şerhi kaldırma davası çok uzarmı?ve kesin kalkarmı şerh?

3.onu evimden nasıl çıkartabilirim? yada evimi kulalndığını için bir talepte bulunabilrmiyim?
Old 17-04-2010, 08:24   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Alıntı:
1.ayrı ikamet ettiğimi kanıtlarsam boşanabiliyormuyum
?

Sn.Katılımcı

Halen mevcut olan boşanma davasının akıbeti önemli.Yargıtayın kararını beklemenin gerekli olduğunu düşünüyorum.

Ayrı yaşamak tek başına boşanma sebebi sayılmayabilir.Ayrı yaşamakta haklı olduğunuzu ,haklılık sebeplerinizin bopşanma yol açan olaylar olduğu yeni bir boşanma davasında kanıtlanmalıdır.

Alıntı:
2.şerhi kaldırma davası çok uzarmı?ve kesin kalkarmı şerh?
Aile konutu şerhinin kaldırılması için bağımsız ve harcı verilerek dava açılmalıdır.Yargılama süresi dosya içeriğine bağlı olarak değişecektir.

Alıntı:
3.onu evimden nasıl çıkartabilirim? yada evimi kulalndığını için bir talepte bulunabilrmiyim?

Mahkemece yapılacak yargılama ile aile konutu niteliği olmadığı karara bağlanmadıkça eşinizi evden çıkartmanız pek olanaklı görünmüyor.Eşinizden konutta oturduğu için değil,ayrı yalamakta haklılığınızı kanıtlayarak nafaka talebinde bulunmanız daha doğru olabilir.

Bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Old 20-04-2010, 09:53   #3
Konuk

çok teşekkürederim ilginiz için
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi