Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Kasko Değer Kaybi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 10-03-2022, 15:01   #1
pirensesavukat

Varsayılan Kasko Değer Kaybi

iyi günler sayın meslektaşlar...
müvekkilin aracı kaza yaptı sigorta limitleri dahilinde zmms den hasar değer kaybı aldık. ancak limitin üstünde kalan kısım için kaskoya ihtar çektik. kasko cevap vermedi. kaskonun hasar değer kaybını karşılayıp karşılamadığını bilmiyorum. sizce ne yapılmalı. kaskodan değer kaybı isteyen var mı? varsa kanuni dayanağı var mı? ya da kasko poliçesinin teminatını nasıl öğrenebilirim? şimdiden teşekkürler

Üyemiz pirensesavukat 19-06-2023 13:30 tarihinde Ankara Ankara Adliyesi'de bulunacak. Bu kurumdaki işler için kendisi ile 19-06-2024 12:00 tarihine kadar temasa geçebilirsiniz. [İlgili Adliyeye Gidiyorum Duyurusu]
Old 10-03-2022, 23:36   #2
guney1988

Alıntı:
Yazan pirensesavukat
iyi günler sayın meslektaşlar...
müvekkilin aracı kaza yaptı sigorta limitleri dahilinde zmms den hasar değer kaybı aldık. ancak limitin üstünde kalan kısım için kaskoya ihtar çektik. kasko cevap vermedi. kaskonun hasar değer kaybını karşılayıp karşılamadığını bilmiyorum. sizce ne yapılmalı. kaskodan değer kaybı isteyen var mı? varsa kanuni dayanağı var mı? ya da kasko poliçesinin teminatını nasıl öğrenebilirim? şimdiden teşekkürler
Bakiyeyi doğrudan şahıstan talep edebilirsiniz meslektaşım. Kaskodan alabiliyorsa sonra kendisi alsın.
Old 11-03-2022, 11:45   #3
pirensesavukat

Bu konuyla alakalı sigorta tahkime başvuru yapsam, kasko sigortasıyla sigortalayan şirket, bu değer kaybı poliçe kapsamında değil, diyebilir mi?yani kasko zmms limiti üstünde kalan kısım için ödeme yapabilir mi?

Üyemiz pirensesavukat 19-06-2023 13:30 tarihinde Ankara Ankara Adliyesi'de bulunacak. Bu kurumdaki işler için kendisi ile 19-06-2024 12:00 tarihine kadar temasa geçebilirsiniz. [İlgili Adliyeye Gidiyorum Duyurusu]
Old 19-03-2022, 21:30   #4
Flyingturkmen

Kasko poliçesinde, üçüncü kişilerin değer kaybına ilişkin hüküm var ise, sigorta şirketine başvurabilirsiniz. Sigorta şirketine yazılı başvuru yapmanız zorunluluk arz ediyor. Başvurunuzdan itibaren 15 gün içerisinde bir cevap alamazsanız ve başvurunuz reddedilirse, tahkime başvuru yapabilirsiniz.
Old 19-03-2022, 22:28   #5
pirensesavukat

karşı tarafın kasko poliçesine ulaşamıyoruz maalesef. kaskonun hasar değer kaybını karşılamasına ilişkin genel bi prosedür bilen var mı? ya da konuyla ilgili yargıtay kararı
cevaplar için şimdiden teşekkürler...

Old 24-03-2022, 18:13   #6
guney1988

Alıntı:
Yazan pirensesavukat
karşı tarafın kasko poliçesine ulaşamıyoruz maalesef. kaskonun hasar değer kaybını karşılamasına ilişkin genel bi prosedür bilen var mı? ya da konuyla ilgili yargıtay kararı
cevaplar için şimdiden teşekkürler...
Meslektaşım ulaşamıyoruz derken tam anlayamadım açıkçası itoya kayıtlı bir sigorta şirketi olduğuna göre kayıtlı tebligat adresine ihtar gönderin yukarıda meslektaşın belirttiği gibi illa şahıstan değil de sigorta firmasından talep ediyorsanız başvuru zorunluluğu var doğrudan tahkime gidemezsiniz.
Old 28-03-2022, 11:54   #7
pirensesavukat

Alıntı:
Yazan guney1988
Meslektaşım ulaşamıyoruz derken tam anlayamadım açıkçası itoya kayıtlı bir sigorta şirketi olduğuna göre kayıtlı tebligat adresine ihtar gönderin yukarıda meslektaşın belirttiği gibi illa şahıstan değil de sigorta firmasından talep ediyorsanız başvuru zorunluluğu var doğrudan tahkime gidemezsiniz.
ben karşı tarafın kasko poliçesinden değer kaybı almak istiyorum.bilindik bir sigorta şirketi ancak kasko poliçesinin örneğini istesem verirler mi? poliçe sahibinin avukatı değilim ya?
daha önce bu şekilde poliçeye ulaşan oldu mu?

Old 06-04-2022, 23:09   #8
Av. Karadağlı

Meslektaşım ben daha önce benzer durumda karşı tarafın sigorta şirketini arayıp poliçe numarasını istemiştim, yardımcı olmuşlardı. Poliçe numarasını alabilirseniz sbm sorgulama ekranından poliçeye ulaşırsınız
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi