Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Yine bir avukat yine bir saldırı...

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 15-02-2007, 15:20   #31
av.sally

Sayın ÖZ'ün düşündüğü hususu bende doğrusu düşünmüştüm.Peki bu kişiyi savunacak avukat olacak mıdır?Ama aynı soruya cevabı kendim buldum.Eğer bu dünyada para insanın gözünü boyamışsa hatta bu tür düşünenler bizim mesleğimizde yazıkki azımsanmayacak ölçüde ise neden savunan olmasın ki???
SAYGILARIMLA
Old 15-02-2007, 16:22   #32
Av.Ersin VARGÜN

Meslektaşımıza acil şifalar diliyor ve adliyelerde hazır ve ayrı bir birim olarak adli kolluk örgütünün kurularak bu tarz haciz işlemlerinde güvenlik ve hız açısından çok önemli bir sorunun ortadan kalkacağı kanaatindeyim. Örneğin bir hacze çıkacaksınız, yok efendim jandarmayı arayacaksınız yok polisi arayacaksınız yok onlar müsait olacak mı derken avukat yılıyor ve bunların yardımını talep bile etmiyor. Umarım isteğimiz gerçekleşir ve bir daha böyle acı hadiseler tekerrür etmez. Meslektaşıma acil şifalar diliyorum.
Old 16-02-2007, 11:55   #33
Av. Canan

Öncelikle çok üzüldüm meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Bu haberi okuyunca akılıma şu geldi.Geçen sene Başbakan Tayyip Erdoğan mesleklerini icra ederken çeşitli kazalar geçiren doktorlara plaket vererek onları yılın doktorları olarak kamuya sunarak onurlandırmıştı. Avukatlar için böyle bir uygulama var mı acaba ? Olduğunu sanmıyorum ama.
Old 16-02-2007, 12:38   #34
Av.ZekiÖZSOY

Varsayılan Geçmiş olsun

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi ekleyerek durumu özetlemek istiyorum
--Avukatları borçluların hasım gibi görmesi çok mantıksız
--Zaten bir avukat zor durumda kalan insanların mallarını hemen kaldırmaz belli bir süre verilmiştir ki muhafaza için.Zaten muhafaza malın niteliğine göre bir işe yaramaz satış kabiliyeti yoksa.
--Diğer bir konu eskiden borç namus olarak görülürdü şimdi çoğu insan borç ödememeyi marifet sayıyor ev var arabası var ufak borcu ödemiyor
--Polis bu son Ceza Kanun'u değişiklileriyle madem yetkilerimizi aldınız bizde birşey yapmayız( hepsi değil tabiki) mantığıyla yaklaşıp hacizlerde sadece duruyor müdahele etmiyor hatta ya avukat bey bu adam borcunu öder gibi üstüne düşmeyen şeyler yapıyor ancak haciz bitince arabadan inerken bekliyor sanki tüm toplumsal olaylarda masraf alınıyor avukatlar para basıyor,
--Ben polis alsamda temkinli davranıyorum, nabza göre şerbet veriyorum hatta yanımda sprey taşımayı düşünüyorum veya bigün elimden bir kaza çıkacak ben bir borçluyu darp edicem diye korkuyorum çünkü bazen o kadar sinir bozucular ki sanki çeke ben imza attım,
--Eskisi gibi halkın da polisten korkusu kalmadı. Polis bu kadar yetksiz kalmamalı. Bunda suç polislerde demiyorum düzenlemelar yapılması şart.Bir defasında başka bir meslektaşımın haczinde biz arabadaydık borçlunun bir yakını polise saldırdı iş bu boyutta yani artık siz çetelerin ve mafyanın polisten ne kadar korktuğunu düşünün.Polisin bu kadar yetkisiz kalması gerekli düzenlemeleri gerektirir, en başta adli kolluk kurulmalı.
--Bir defasında hacizde jandarma bölgesindeydik adamlar silahlıydı ve kalabalıktı ancak jandarma gelince süt dökmüş kedi gibi oldular bu da olayın başka bir boyutu
Old 16-02-2007, 13:43   #35
Mecit Tav

Rahatsiz Birazda kendimizi koruyalım.

Öncelikle yaralı meslektaşımıza geçmiş olsun diyor ve acil şifalar diliyorum.Değerli arkadaşlarım bir kaç kez haciz sırasında benzer saldırılara maruz kalmış birisi olarak tüm meslektaşlarımıza bir öneride bulunmak istiyorum. Yanımızda polis de olsa mutlaka ve mutlaka şahsi güvenliğimizi temin için kanunen taşıma hakkımız olan silahı yanımızda bulunduralım ve taşıyalım.Şurası muhakkak ki birçok olayda potansiyel saldırganlar için bu caydırıcı oluyor. Haciz sırasında "kan çıkar" vb. tehditlerle görevimi yapmamı engelleyeceğinden bahseden birçok borçluya silahlı olduğumu ve gerektiğinde kendimi korumaktan hiç çekinmeyeceğimi söylediğimde kuzu gibi olduklarını da çok gördüm. Bu nedenle çoğu zaman kendilerini korumaktan aciz olan ve bir saldırı vukuunda önce kendileri kaçan insanlara güvenmek yerine kanuni hakkımız olan silahı alıp taşıyarak şahsi güvenliğimizi temin etmemizin doğru olduğunu düşünüyorum. Meslestaşımıza tekrar geçmiş olsun diyorum.
Old 16-02-2007, 21:47   #36
Av.Nebi

Alıntı:
Yazan Mecit Tav
Öncelikle yaralı meslektaşımıza geçmiş olsun diyor ve acil şifalar diliyorum.Değerli arkadaşlarım bir kaç kez haciz sırasında benzer saldırılara maruz kalmış birisi olarak tüm meslektaşlarımıza bir öneride bulunmak istiyorum. Yanımızda polis de olsa mutlaka ve mutlaka şahsi güvenliğimizi temin için kanunen taşıma hakkımız olan silahı yanımızda bulunduralım ve taşıyalım.Şurası muhakkak ki birçok olayda potansiyel saldırganlar için bu caydırıcı oluyor. Haciz sırasında "kan çıkar" vb. tehditlerle görevimi yapmamı engelleyeceğinden bahseden birçok borçluya silahlı olduğumu ve gerektiğinde kendimi korumaktan hiç çekinmeyeceğimi söylediğimde kuzu gibi olduklarını da çok gördüm. Bu nedenle çoğu zaman kendilerini korumaktan aciz olan ve bir saldırı vukuunda önce kendileri kaçan insanlara güvenmek yerine kanuni hakkımız olan silahı alıp taşıyarak şahsi güvenliğimizi temin etmemizin doğru olduğunu düşünüyorum. Meslestaşımıza tekrar geçmiş olsun diyorum.

Mecit bey; fikirlerinize saygı duyuyorum. Evet bazen korunma amacıyla silihın bulundurulması gerektiği durumlar var. fakat sizin silahınızı borçluya hatırlatmanız ve borçlunun kuzuya dönmesi ters tepmeye çok müsait bir konu. Şahsen bana göra tahrik bile sayılabilir
Old 16-02-2007, 21:54   #37
avukat1980

Varsayılan Savunacak avukat

Bursada ben de böyle bir saldırıya maruz kaldım ve ne yazıkki meslektaşımız bayan av.a.g. ben paramı alır savunurum diyerek sanığı özveri ile savundu...
Old 17-02-2007, 22:43   #38
criminal

bu hareketi işleyenleri savunanlar neden kendi başlarına da gelebileceğini gözardı ederler...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi