Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Konu Notu: 3 oy, 3,67 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 23-10-2007, 21:20   #1351
_Halise_

Lisedeyken sınıfın en yavaş koşan kızı olduğumu İ.E.(Şöyle ki derecem 6dakikanın üzerindeydi,sInıfın ortalaması 3dak.)Hoca artık kronometreden vazgeçmiş benim en azından çizgiye varmamı bekliyordu.Hani en sona kalıp da yarışı tamamlaması ile alkışlanan atletler var ya aynı onlar gibiydim...
Old 24-10-2007, 01:03   #1352
Gülümse

Sevgili dostum siz hiç üzülmeyin..

Su an koşmaya başlarsak bir çoğumuz sizin arkanızda kalırız, hatta sigaranın faydalarını tartışan arkadaşlarımız arasında rekor bile kırabilirsiniz.

Sigara içenlere taş attığımı i. e
Old 24-10-2007, 16:46   #1353
Gülümse

Yarın bu saatlerde çocuklarınım yanında olma düşüncem şimdiden heyecanlanmama neden olduğunu i.e
Old 24-10-2007, 18:28   #1354
_kübra_

Alıntı:
Yazan Gulumse
Sigara içenlere taş attığımı i. e
Sevgili Gülümse,
attığınız taşın başımı çok fena acıttığını ama ne deseniz haklı olduğunuzu da itiraf ediyorum
en utangaç saygılarımla
Old 24-10-2007, 22:59   #1355
Gülümse

İtiraf com'a "Bazen kendimi şeffaf hissettiğimi ve kimsenin beni görmüyormuş gibi bir duyguya kapıldığımı" itiraf etmek için geldiğimde, Sayın Kübra'nın mesajını gördüğümü ve itirafımdan vazgeçtiğimi i.e
Old 24-10-2007, 23:23   #1356
Av. Can DOĞANEL

90 Dakika nefes tutunca ölünebileceğini anladığımı i.e.
Old 24-10-2007, 23:51   #1357
Av.H.Sancar KARACA

Varsayılan Sorsaydınız

Alıntı:
Yazan Av. Can DOĞANEL
Daha önce Kadıköy'de, Moskova'da ve Hollanda'da (hangi şehirdi ki) kaç kere denediğimizi yaptığımızı, ölmediğimizi i.e.
Sağolasın kartal
Eline ayağına yüreğine bileğine sağlık.
Old 24-10-2007, 23:56   #1358
oguzhand0

İtiraf ediyorum;

Posta kutuma THS ile ilgili mesajları getiren şahsın Site Mübaşiri olmasından sıkıldım.

Biraz yenilik. Başka bir şey diyelim, katip falan

artı parantez(bu sözden de hiç hoşlanmam bunu da itiraf edeyim, tamamen geyik amaçlı söyledim ciddiye almayın)

Sayın Suat Ergin'in de yeni avatarını çok beğendim. Acaba üyelerin avatar veri tabanına da yüklediler mi çok merak ediyorum. Kontrol etmeyeli çok oldu.

Biraz değişiklik banada mı lazım ne
Old 25-10-2007, 14:54   #1359
Seyda

Alıntı:

Alıntı:
Daha önce Kadıköy'de, Moskova'da ve Hollanda'da (hangi şehirdi ki) kaç kere denediğimizi yaptığımızı, ölmediğimizi i.e.
Sağolasın kartal
Eline ayağına yüreğine bileğine sağlık.

2 akşam önce FB maçındaki hakeme ve FB'ye yapılan haksızlığa sinirimden;
Dün akşam ise sevinçten ve şaşkınlıktan ( ) uyuyamadığımı İ.E.
Umarım bu akşam da GS ile seviniriz..
Tüm temsilcilerimize Avrupa'da başarılar..
Old 25-10-2007, 21:43   #1360
Av.Mehmet Aydın

Alıntı:
Yazan av.mgul
Bugün, evinde haciz yaparak dünyalar güzeli küçücük bir kız çocuğunu ağlattığım için kendimden nefret ettim...
bu yazınızı okuyarak yıllar önce yaşadıgım bir anımı bana hatırlattınız.sizin o dünyalar güzeliküçücük kıza yaptıgınızı yıllar önce bir bayan avukat bana yaptı.kısacası beni çok aglatmıştı ve ben o tarihten sonra avukat olmaya karar verdim ve şimdi hukuk fakültesinden mezun durumundayım.saygılarımla
Old 26-10-2007, 10:48   #1361
üye8180

Türk hukuk sitesinin geceleri, özellikle gece yarısından sonra daha şen olduğunu İ.E.
Old 26-10-2007, 17:47   #1362
Gülümse

Şu an yakışıklı oğullarımın büyüğü ile karşılıklı kahvaltı yaptığım için kendimi çok şanslı hissettiğimi i.e

Not: 7 saat geriden geldiğim için burada daha sabah
Old 26-10-2007, 17:55   #1363
suskun_juliette

Sayın Gülümse'nin üye fotoğrafına baktığımda 'Mutluluğun Resmi Budur' diye düşündüğümü itiraf edeyim
Old 26-10-2007, 20:09   #1364
_kübra_

Alıntı:
Yazan Gulumse
İtiraf com'a "Bazen kendimi şeffaf hissettiğimi ve kimsenin beni görmüyormuş gibi bir duyguya kapıldığımı" itiraf etmek için geldiğimde, Sayın Kübra'nın mesajını gördüğümü ve itirafımdan vazgeçtiğimi i.e
Sevgili Dostum,
bende bu düşünceye kapıldığımda sizden özel bir msj almıştım ve o düşünceden kurtulmuştum sayenizde ve o an çok mutlu olduğumu itiraf etmek istiyorum ..sizi görmemek,gülümsemenizle bizimde yüzümüzde tebessüm oluşturduğunuzu unutmak mümkün mü? diye sormaktan kendimi alamıyorum
gülümsemenizi her zaman bize de bulaştırmanız dileğimle
Old 26-10-2007, 20:47   #1365
Jeanne D'arc

Alıntı:
Sayın Gülümse'nin üye fotoğrafına baktığımda 'Mutluluğun Resmi Budur' diye düşündüğümü itiraf edeyim

Ben de Gülümse'nin üye fotoğrafını çok beğendiğimi, tüm üye fotoğrafları içinde en iyilerinden biri olduğunu düşündüğümü i.e.
Old 30-10-2007, 13:19   #1368
sibela

Alıntı:
Yazan mertt_onn
bende itiraf ediyorum ve forumda yazılanları görünce ilerde ne yapacağım diye tırsıyorum son sınıfım ama hiçbirşey bilmiyormuşum gibi bir hisse kapılıyorum...
haklısın arkadaşım bende .sınıfım aynı kaygıları taşıyorum..
Old 30-10-2007, 20:38   #1369
Gülümse

Son zamanlarda itiraf.com'u cok ihmal ettiğinizi düşündüğü i.e
Old 30-10-2007, 21:13   #1370
halit pamuk

Hiçbir şey bilmediğini biliyorsan demekki bir şeyi biliyorsun ki bu en önemli bilgiye sahipsin demektir.

Çünkü, bu bilgiye sahip olmak ve önünde THS gibi bir site olması mesleğe adım atacak kişiler için ve çok önemli bir başlangıç sağlar.Her Hukukçu için ise THS bulunmaz bir fırsattır.

Kendi adıma konuşayım: sorulara cevap vermesen de, sorulan soruları kendi kendine muhakkeme etmemiz; zekayı daha işlevsel hale getirdiği gibi kendi pratiğimizde yaşadığın bambaşka sorunlarda daha kolay çözüm üretebilmemizi sağlamaktadır.

Yani sorulan soruları düşünmek ve cevap aramak, soruyu sorandan çok; kendimiz için faydalı oluyor. Artık pratik kazanıyorsun. Nasıl çözüm üreteceğini öğreniyorsun. İlginçtir, bu kendiğilinden gelişen bir şey oluyor.

Yolun gittiği ve ulaştığı yer değil; yol önemli.

Yolu öğrendin mi, nasıl gidileceğini öğrendin mi; hep gidersin. Bulursun, kaybolmazsın. Hatta zevk bile almaya başlarsın. Değişik yollar ararsın. Ama kaybolmazsın.

Bu nedenle Özellikle öğrenci arkadaşlara hukuk soruları kısmını kullanmalarını öneririm. Biz de sizlerden bir şeyler öğrendikçe teşekkür ederiz.

Ve okulu bitirip mezun olduğunuz da ne iş yaparsanız yapın, THS'nin çok faydasını göreceksiniz. İnanın çok farklı olacaksınız. Bu fırsatı kaçırmayın.

Ben üniversite hoca olsam, bütün öğrencilerimi siteye üye olmasını ve hararetli tartışmalar yapmasını zorunlu kılardım.
Old 01-11-2007, 18:59   #1371
Gülümse

Son zamanlarda THS ailemin itiraf.com'u ihmal ettiğini düşündüğümü i.e
Old 01-11-2007, 22:18   #1372
Av.Mehmet Saim Dikici

www.Turkhukuksitesi.com adresinin çok uzun olduğunu, bunun kısaca www.ths.com gibi kısa olması gerektiğini düşündüğümü itiraf ediyorum. )
Old 01-11-2007, 22:20   #1373
Ahmet Turan

Alıntı:
Yazan Saim
www.Turkhukuksitesi.com adresinin çok uzun olduğunu, bunun kısaca www.ths.com olması gerektiğini düşündüğümü itiraf ediyorum. )

Katılıyorum
( Jeanne Darc'ın katılmasanız şaşardım dediğini duyar gibi oluyorum)

Ancak katılmakla birlikte bu arzunuzun gerçekleşme şansının da sıfır olduğunu düşündüğümü itiraf ediyorum
Old 01-11-2007, 22:53   #1374
Av.Mehmet Saim Dikici

Haklısınız uyanık birisi almış hemen. Kolayı var onun, "tr" uzantısı ekleriz. Net.tr, biz.tr, org.tr vs...

Netice itibariyle uzun isimler out, kıslar in. Tıpkı benim ismim gibi kısaltılmalıdır...

İkinci itirafım yahut bir üye olarak hayalim şudur:

THS, Türkiye'de büyük bir birliktelik yaratan ciddi, seviyeli bir kurum halini aldı. Tüzel kişiliği bulunmayan bu hareketi hukuki kişiliğe kavuşturmak, amacı hukukun ve hukukçunun gelişimine katkı sunmak olan bir vakıf statüsü kazandırmak ve nihayet aşamalı olarak aylık dergi çıkarmak da dahil girişimlerde bulunmak suretiyle elde edilen tüm net gelirlerin THS Vakfına aktarılıp, öğrencilere burs vs gibi imkanlar yaratmak....

Bu iş zordur, yorucudur sayın admin için külfettir biliyorum ama bu kadar büyük emek ve fedakarlık yapan sayın admin'in bu hayırdan da kaçınamayacağını düşünüyorum...

İ.E. ama çok uzun olduğunu da İ.E.
Old 01-11-2007, 23:11   #1375
Seyda

Ne zaman birşey danışmak istesem, ''işim gücüm var'' demeden elinden geleni yapan Jeanne Darc'ın çok iyi bir dost ve hukukçu olduğunu itiraf ediyorum
Old 01-11-2007, 23:14   #1376
Doç. Dr. Özge Yücel

Alıntı:
Yazan Seyda
Ne zaman birşey danışmak istesem, ''işim gücüm var'' demeden elinden geleni yapan Jeanne Darc'ın çok iyi bir dost ve hukukçu olduğunu itiraf ediyorum

Aynen katıldığımı i.e.
Old 01-11-2007, 23:16   #1377
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Seyda

Ben de katılıyorum. Ayrıca çok da yardımsever olduğunu.. İ.E.
Old 02-11-2007, 00:02   #1378
Ahmet Turan

Alıntı:
Yazan Saim
. Tıpkı benim ismim gibi kısaltılmalıdır...

Saim paşam bıyıklanızı kesmişiniz gibi his verdiğinizi i.e
Old 02-11-2007, 00:03   #1379
Ahmet Turan

Alıntı:
Yazan Seyda
Herkes katıldığına göre ben de katılıyorum
Old 02-11-2007, 00:05   #1380
OLCAYK

Ziyaretçi olarak itirafları okurken en altta yer alan reklamlarda "aşkınla uyumlu musun " diye bir kısım olduğunu görüp, nasıl yani diye merak ederken, üye olarak girildiğinde görünmediği, sonra tekrar ziyaretçi olarak girdiğimi,kendime çok güldüğümü İ.E.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 2 (0 Site Üyesi ve 2 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,10432601 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.