Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

ErkeĞİ Kurcalayin:)

Yanıt
Konu Notu: 2 oy, 4,50 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 24-09-2009, 16:13   #571
Academic

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Gerçekler genellikle adil değildir zaten.

En azından yüzdesini artırmak için çabalamak gerekiyor.. Bunu en iyi siz hukukçular biliyor olmalı..Yani adaletin değerini ve sadece toplumsal düzeni sağlayan hukuki olaylar için değil, ilişklilerde de adil olunması gereğini..Yanılmıyorum değil mi? Umarım yanılmıyorum
Old 24-09-2009, 16:15   #572
Academic

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Aşağıya daha önce yazdığım mesajı alıntılıyorum.

Seçenekleri Cengiz Bey yazmış.

Diyorsunuz ki öngörü sahibiyim ve bunu çok önceden yazmıştım.. Ben de diyorum bu değişmeli, değişecek..Böyle olmamalı..Kadınlar kurcalar, üzülürler-üzülmezler..Ama şu an erkeği kurcalasak da aynı alternatifler erkekler için de geçerlidir..Kurcalayanın cinsiyeti , bulacaklarının onu üzüp üzmeyeceğini değiştirmiyor
Old 24-09-2009, 16:20   #573
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Academic
Diyorsunuz ki öngörü sahibiyim ve bunu çok önceden yazmıştım.. Ben de diyorum bu değişmeli, değişecek..Böyle olmamalı..Kadınlar kurcalar, üzülürler-üzülmezler..Ama şu an erkeği kurcalasak da aynı alternatifler erkekler için de geçerlidir..Kurcalayanın cinsiyeti , bulacaklarının onu üzüp üzmeyeceğini değiştirmiyor

Kadınlar yaşlanmayı engelleyebilecekler mi?
Old 24-09-2009, 16:22   #574
Academic

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Kadınlar yaşlanmayı engelleyebilecekler mi?

Ya erkekler?
Old 24-09-2009, 16:23   #575
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Academic
Ya erkekler?

Gereği var mı ki?
Old 24-09-2009, 16:24   #576
Academic

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Gereği var mı ki?

Elbette..Görsel olarak kadınlar için de erkekler kadar?
Old 24-09-2009, 16:26   #577
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Academic
Elbette..Görsel olarak kadınlar için de erkekler kadar?

Para ile görselllik arasındaki orantı nedir? Desem.
Old 24-09-2009, 16:29   #578
Academic

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Para ile görselllik arasındaki orantı nedir? Desem.

Erkekler paranın yaşlılığı örttüğünü zannediyor..Genç kadın -paralı yaşlı erkek ikilsi ideal gibi görünüyor Ama orda genellikle 3. bir kişi de vardır İlginç ama doğru Demek ki bir bir daha üç edebiliyor..matematik ilginç
Old 24-09-2009, 16:33   #579
üye8180

Alıntı:
Yazan Academic
Yani kadın olduğu için ağlamak zorunda kalmasın diye değil midir bunca mücadele?

Sanırım yanlış anlaşıldım. Şunu söylemek istiyorum:

Ağlamak, duygusal olmak dezavantaj değildir. Niye dezavantaj olsun ? Hiç ağlamamak ya da az ağlamak neyin başarı ölçütüdür ? Bir robot olmadığımıza göre, duygu-mantık dengesi kurmak daha uygun değil midir?

Bir kadının ağlaması için mutlaka ezilmesi, haksızlığa uğraması gerekmez. Kadın daha duygusal olduğu için, kendisiyle ilgisi olmayan, ona fayda ya da zararı dokunmayacak şeyler için de rahatlıkla gözyaşı dökebilir. Örneğin, yoksul insanlara, aç ,çıplak çocuklara, acı çeken hayvanlara, dünyada her gün,her saat , her dakika meydana gelen haksızlıklara...

Kadınız ve sulu gözlüyüz diye erkekleri suçlamanın da bir manası yok.

Kadınca özelliklerimizi inatla korumalıyız diye düşünüyorum. Çünkü daha güzeliz, onlardan daha çok yaşıyoruz, daha dayanıklıyız, yaşlılık günlerimizde bile onlar olmadan ayakta kalabiliyor, evimizin işini rahatlıkla yapabiliyoruz. Oysa erkekler yaşlılık döneminde, eşleri kendilerinden önce vefat etmişlerse, yalnız kalmışlarsa çok mağdur oluyorlar, itilip kakılıyorlar. Bunun çok örneği var sayın Academic.
Old 24-09-2009, 16:35   #580
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Academic
Erkekler paranın yaşlılığı örttüğünü zannediyor..Genç kadın -paralı yaşlı erkek ikilsi ideal gibi görünüyor Ama orda genellikle 3. bir kişi de vardır İlginç ama doğru Demek ki bir bir daha üç edebiliyor..matematik ilginç

Yazdıklarım kendi düşüncelerim değil. Bunu bir kere daha belirtmekte fayda görüyorum. Sadece sizinle yazışmalarımızın akışına göre ve ülkemizde yaşanılan gerçeklere göre yazıyorum. Yoksa kadınların ütopyalarına bayılıyorum.
Old 24-09-2009, 16:56   #581
Academic

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Yoksa kadınların ütopyalarına bayılıyorum.

Hayır değil
Old 24-09-2009, 17:02   #582
Academic

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
Sanırım yanlış anlaşıldım. Şunu söylemek istiyorum:

Ağlamak, duygusal olmak dezavantaj değildir. Niye dezavantaj olsun ? Hiç ağlamamak ya da az ağlamak neyin başarı ölçütüdür ? Bir robot olmadığımıza göre, duygu-mantık dengesi kurmak daha uygun değil midir?

Bir kadının ağlaması için mutlaka ezilmesi, haksızlığa uğraması gerekmez. Kadın daha duygusal olduğu için, kendisiyle ilgisi olmayan, ona fayda ya da zararı dokunmayacak şeyler için de rahatlıkla gözyaşı dökebilir. Örneğin, yoksul insanlara, aç ,çıplak çocuklara, acı çeken hayvanlara, dünyada her gün,her saat , her dakika meydana gelen haksızlıklara...

Kadınız ve sulu gözlüyüz diye erkekleri suçlamanın da bir manası yok.

Kadınca özelliklerimizi inatla korumalıyız diye düşünüyorum. Çünkü daha güzeliz, onlardan daha çok yaşıyoruz, daha dayanıklıyız, yaşlılık günlerimizde bile onlar olmadan ayakta kalabiliyor, evimizin işini rahatlıkla yapabiliyoruz. Oysa erkekler yaşlılık döneminde, eşleri kendilerinden önce vefat etmişlerse, yalnız kalmışlarsa çok mağdur oluyorlar, itilip kakılıyorlar. Bunun çok örneği var sayın Academic.

Elbette kadınca özelliklerimizi inatla korumalıyız ancak insana özgü olan ağlamak bile erkeklere yakıştırılmıyorsa bu cinsiyetçi bir önyargıdır. Erkekler de ağlar hem de bal gibi ağlar..hıçkıra hıçkıra..Fakat toplum onlara bunu yakıştırmadığı için gizli gizli ağlar.. İnsanca özelliklerimizi yadsımıyor ve erkekleri suçlamıyoruz..Erkekleri suçlayarak zaten bir yere varamayacağımız da bellidir. Daha önce feminizm başlıklarında yazdıklarımda genellikle erkeklerden çok kadınların içgüçlerinin harekete geçirilmesi ve değerinin farkına varması gerektiğine vurgu yapmıştım. Özünde savunularım bu yöndedir genellikle. Hayır kadınca özelliklerimizi elbette koruyacağız , zaten cinsel kimliğimizi yadsıyarak bir yerlere gelmeye çalışmak zorunda kalmadan bu toplumda var olma hedefi olarak özetlenebilecek toplumsal cinsiyetçi yaklaşım benim de savunularımın özüdür. Neyse bu başlık için fazla ciddileştik sanırım) Şunu eklemeyi unuttum..kadınız ve sulu gözlüyüz söyleminize katılmıyorum..bu sadece bize yakıştırılandır..
Old 26-09-2009, 23:25   #583
Nur Deniz

Yine kurcalamışsınız...

Oysa herkes önce kendini tanısa ne güzel olur...
Old 27-09-2009, 11:55   #584
Academic

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Yine kurcalamışsınız...

Oysa herkes önce kendini tanısa ne güzel olur...

Evet canımız sıkıldıkça kurcalıyıp duruyoruz işte Kurcalamak insanın kendini tanımadığı anlamına gelmiyor ki.. Arada bir kendimizi de kurcalar aradan çıkarırız..
Old 28-09-2009, 11:49   #585
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Kadınlar hiç bir münasebetle, erkeği kurcalamaktan vazgeçmezler.

Bencede, evlisi , bekarı, sevgilisi olanı olmayanı, mutlu olan olmayan, güzeli çirkini, yaşlısı genci, hatta çocuğu, kadınlar komplekslidir, kurcalar dururlar..

Olaki her şey yolunda ise bunu kendilerine verilmiş bir hediye olarak değilde bir de üstüne hakettiklerini inanırlar..

Rahat ve huzur huzursuz eder..

Kurcalarlar, kurcalanmak istemezler, hatta erkeği kurcalayıpta bir şey bulamadıklarında ise başka kadınları kurcalarlar..

Ama sonuç hep aynıdır, kurcalanan başka kadın , erkek ve insanlar...

Bana ne ya, ben neden kurcalıyorsam, duramıyorum işte..
Old 28-09-2009, 11:54   #586
NurTuna

Neşeli

Hiç uğraşamam ne dediyse, neyi nasıl istiyorsa, nasıl davranıyorsa odur
detaylarda niye boğayım sevdiceğimi
Old 28-09-2009, 11:57   #587
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan agatha
Hiç uğraşamam ne dediyse, neyi nasıl istiyorsa, nasıl davranıyorsa odur detaylarda niye boğayım sevdicağızımı

Ama ne, birde ben kendimi çok seviyorum, kurcalayıpta hiç canımı üzemem, şunun şurasında 10-15 yıl kalmış güzel zamanların bitmesine, kurcalayıp, deşeleyipte sıkıntı çekemem..

Bundan sonra, en güzel ne ise ve neden mutlu oluyorsam sadece onu yapacağım..

Tavsiye ederim..
Old 28-09-2009, 12:07   #588
Academic

Alıntı:
Yazan Nur Deniz

Bencede, evlisi , bekarı, sevgilisi olanı olmayanı, mutlu olan olmayan, güzeli çirkini, yaşlısı genci, hatta çocuğu, kadınlar komplekslidir, kurcalar dururlar..

Olaki her şey yolunda ise bunu kendilerine verilmiş bir hediye olarak değilde bir de üstüne hakettiklerini inanırlar..

Kurcalarlar, kurcalanmak istemezler, hatta erkeği kurcalayıpta bir şey bulamadıklarında ise başka kadınları kurcalarlar..

Bakın sorun kendini tutamamak demek.. Kendi genellemenizi en azından kısmen doğrulamışsınız

Ayrıca şunu ifade edeyim. Kadınların kurcalama davranışının temelinde kompleksli olmalarından öte merak olgusu da olabilir. Kadınlara fazla yüklenmeyelim.. Zaten bütün dünya yeterince yükleniyor..
Old 28-09-2009, 13:08   #589
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan agatha
Hiç uğraşamam ne dediyse, neyi nasıl istiyorsa, nasıl davranıyorsa odur
detaylarda niye boğayım sevdiceğimi

Bu dünyada, sizden kalmış mıydı?
Old 28-09-2009, 13:10   #590
Academic

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

Biz de arkanızdan atıyorduk))) Siz buralarda mıydınız İstanbul terk nedenlerinden biri olarak adınız geçiyor da
Old 28-09-2009, 13:42   #591
NurTuna

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
gizleniyoruz biz
Old 28-09-2009, 13:58   #592
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Academic
Bakın sorun kendini tutamamak demek.. Kendi genellemenizi en azından kısmen doğrulamışsınız

Ayrıca şunu ifade edeyim. Kadınların kurcalama davranışının temelinde kompleksli olmalarından öte merak olgusu da olabilir. Kadınlara fazla yüklenmeyelim.. Zaten bütün dünya yeterince yükleniyor..

Ben sadece forumu kurcalamayı kasdetmiştim..
Old 28-09-2009, 14:06   #593
Academic

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Ben sadece forumu kurcalamayı kasdetmiştim..

Neyi kurcalayacağımızı seçebilecek yaştayız zaten Bakın biz sizin kurcalama özgürlüğünüzü kısıtlama yoluna gitmiyoruz, siz neden erkekleri kurcalayan kadınlara "kompleksli" etiketini yapıştırıverdiniz))) Kadınların erkekleri kurcalama, erkeklerin kendilerini kurcalatmama özgürlüklerine saygı duyalım ve hiç kimseye belli davranışları sergilediği için etiket takmayalım.. Sevelim, sevilelim)) Daha uzatırım ama gereği yok..
Old 29-09-2009, 10:35   #595
Academic

Alıntı:
Yazan Nur Deniz

Alıntı:

Nur Deniz Bana ''etiket takan'' etiketi yakıştı mı?

Alt alta okuyalım siz karar verin. Neyse burada kurcaladığımız siz değilsiniz. Canımız sıkıldı erkeği kurcalayalım azıcık))))
Old 30-09-2009, 16:13   #597
Academic

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Kimse beni kurcalamasın... Ben kızarım..

Bunun için kadını kurcalayın başlığı açılması gerekiyor ve ayrıca herkes kimi kurcalayacağına kendisi karar versin)) Şahsen ben bir kişiyi kurcalamaya ancak yetişebiliyorum bu yoğunlukta Onu da tam kurcalayabildiğim söylenemez ya)))
Old 08-10-2009, 19:43   #598
Nalan Nagehan ALTUĞ

Seni istiyorum// Sezen AKSU
Dun butun gece seni dusundum yanarak
Bir an geldi ki zannettim kalbim duracak
Ellerim tutustu hasretini oksayarak
Nasil istedim istedim deliler gibi
Sayikladim hep sicak sicak nefesini
Gel ne olursun, gel son defa sev beni

Gel, saril ban saril seni isiyorum gel
Neden bilmem ozluyorum ellerini ver
Yok yalan degil artik inkar etmiyorum yeter
Hatta belki seviyorum istiyorsan eger..

Bu gece gel yarin istersen yine git
Hatta unut ne varsa verdigim al gotur oyle git
Eve kokun siner, duvarlara sesin
Hatta unut sen dun gece nerdeydin kimle sevistin.
Old 08-10-2009, 20:11   #599
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Nalan Nagehan ALTUĞ
Seni istiyorum
Dun butun gece seni dusundum yanarak
Bir an geldi ki zannettim kalbim duracak
Ellerim tutustu hasretini oksayarak
Nasil istedim istedim deliler gibi
Sayikladim hep sicak sicak nefesini
Gel ne olursun, gel son defa sev beni

Gel, saril ban saril seni isiyorum gel
Neden bilmem ozluyorum ellerini ver
Yok yalan degil artik inkar etmiyorum yeter
Hatta belki seviyorum istiyorsan eger

Bu gece gel yarin istersen yine git
Hatta unut ne varsa verdigim al gotur oyle git
Eve kokun siner, duvarlara sesin
Hatta unut sen dun gece nerdeydin kimle sevistin.

Çok güzel yazmışsınız, bu harika bir şarkı sözü olur.
Old 08-10-2009, 21:33   #600
Nalan Nagehan ALTUĞ

Varsayılan ..

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Çok güzel yazmışsınız, bu harika bir şarkı sözü olur.
Ortalığı toz duman buladı sanırım..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,09340596 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.