Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

nafaka hakkında

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 20-04-2010, 16:46   #1
Konuk

Varsayılan nafaka hakkında

merhaba, aralık 2009 da eşimden anlaşmalı olarak boşandım, kendisi çocuğumuz için mahkeme kararı olan nafakayı ödemediği için kendisine icra davası açtım. fakat bu seferde belirtilen miktardan az yatırıyor ve içerde birikmiş olan parayıda yatırmıyor. bunun için ne yapabilirim, yardımcı olursanız çok sevinirim.
Old 20-04-2010, 16:58   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
merhaba, aralık 2009 da eşimden anlaşmalı olarak boşandım, kendisi çocuğumuz için mahkeme kararı olan nafakayı ödemediği için kendisine icra davası açtım. fakat bu seferde belirtilen miktardan az yatırıyor ve içerde birikmiş olan parayıda yatırmıyor. bunun için ne yapabilirim, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Nafakayı ödememekten dolayı hapis cezası alması için icra ceza mahkemesine başvurmalısınız. Bir avukattan hukuki destek almanız hak kaybına uğramanızı önler.
Old 21-04-2010, 10:46   #3
Konuk

yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim, hak kaybına uğramak istemiyorum fakat avukata gitmek için ne vaktim var nede naktim. çok yoğun çalışıyorum, hatta icraya yatırılan parayı çekmeye bile gidemiyorum yoğunluktan, karşı tarafa icra davası açtığımda bir kısım para yatırmış ve sanırım işlemleri durdurmuş, bu konu için ücretsiz bir avukat talep etme şansım varmı ve bu avukat, vekalet verdiğim takdirde icraya yatırılan parayı benim adıma çekip bir hesap numarasına yatırabilir mi?
ilgilendiğiniz için tekrardan teşekkür eder, iyi çalışmlar dilerim
Old 21-04-2010, 12:47   #4
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim, hak kaybına uğramak istemiyorum fakat avukata gitmek için ne vaktim var nede naktim. çok yoğun çalışıyorum, hatta icraya yatırılan parayı çekmeye bile gidemiyorum yoğunluktan, karşı tarafa icra davası açtığımda bir kısım para yatırmış ve sanırım işlemleri durdurmuş, bu konu için ücretsiz bir avukat talep etme şansım varmı ve bu avukat, vekalet verdiğim takdirde icraya yatırılan parayı benim adıma çekip bir hesap numarasına yatırabilir mi?
ilgilendiğiniz için tekrardan teşekkür eder, iyi çalışmlar dilerim

Çalıştığınız ve bir geliriniz olduğu için Baronun Adli Yardım Bürosundan ücretsiz avukat talep etme hakkınız bulunmamaktadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi