Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

yargıtay kararı (acil)

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 13-10-2009, 08:00   #1
miss_lawyer

Dikkat yargıtay kararı (acil)

Yargıtay 6.CD.09/12/1996; 12666 - 12689 sayılı kararını arıyorum. Konusu evrakta sahtecilikle ilgili. Şimdiden teşekkür ederim.
Old 13-10-2009, 08:05   #2
Av. Taner BAŞ

Alıntı:
Yazan miss_lawyer
Yargıtay 6.CD.09/12/1996; 12666 - 12689 sayılı kararını arıyorum. Konusu evrakta sahtecilikle ilgili. Şimdiden teşekkür ederim.

Elimdeki program ve internette abone olduğum sitede bulamadım. Yargıtay kararının içeriğini paylaşırsanız benzer içerik hakkında yardımcı olmaya çalışalım.
Old 13-10-2009, 08:10   #3
miss_lawyer

" Sanığın yasal bir zorunluluğu yerine getirmek amacıyla diğer mirasçılar yerine de imza atarak ilgili vergi dairesine veraset ve intikal vergisi beyannamesi vermekten ibaret eyleminde, suç işleme kastı bulunmadığı gibi, herhangi bir zarar da oluşmadığı halde yerinde görülmeyen gerekçe ile yazılı şekilde (E-TCK 345) hüküm kurulması.. (6.CD.09/12/1996; 12666 - 12689)(Haydar Erol İçtihatlı TCK 2000 Baskı) "
Sadece içeriği hakkında bu kadar bilgim var. Benzer karar bulabilirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.
Old 13-10-2009, 12:31   #4
Av.Elkan

Alıntı:
Yazan miss_lawyer
" Sanığın yasal bir zorunluluğu yerine getirmek amacıyla diğer mirasçılar yerine de imza atarak ilgili vergi dairesine veraset ve intikal vergisi beyannamesi vermekten ibaret eyleminde, suç işleme kastı bulunmadığı gibi, herhangi bir zarar da oluşmadığı halde yerinde görülmeyen gerekçe ile yazılı şekilde (E-TCK 345) hüküm kurulması.. (6.CD.09/12/1996; 12666 - 12689)(Haydar Erol İçtihatlı TCK 2000 Baskı) "
Sadece içeriği hakkında bu kadar bilgim var. Benzer karar bulabilirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Sanıyorum Haydar Erol Yargıtay üyesi ya da eski yargıtay üyesi. Yargıtay üyelerinin ya da eski üyelerinin yazdığı kitaplarda yer alan içtihatları dışardın birilerine vermedikleri için piyasada bulunan bilgi bankalarında bulmak zor olabilir. Esasen tüm Yüksek Yargı Kararalarına avukatların ücretsiz erişebileceği bir sistemin kurulması gereklidir. Ben de Kazancı programından baktım ama bulamadım. Benzer kararlar aramakta fayda var
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi