Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Avukata “heyete Hakaret Davasi”

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 14-03-2007, 12:57   #151
Av.Abdülkadir ÖZ

Sevgili Can Kardeşim,
İddianameyi hazırlayacak savcıya kolaylık olması ve cezanın caydırıcı olması bakımından 5237 sayılı yasayı kısaca taradım. Eyleme uyabilecek kanun maddeleri : 214/1, 238,257/2,277 ve 301/2 olaya uygulanma ihtimali olan kanun maddeleridir. İddia makamı bu maddelerin birinden,birkaçından ya da hepsinden birden davayı açabilir. Suçun örgütlü olması açısından dava en yakın özel görevli Ağır Ceza Mahkemesinde açılmalıdır.
Old 14-03-2007, 13:30   #152
ISIL YILMAZ

Can Bey,

Umarım, dava açılmaz. Bazen insan ne diyeceğini bilemiyor, bulamıyor. İşini yapmaya çalışan avukatları artık sanık sandalyesinde mi göreceğiz?
Old 14-03-2007, 14:05   #153
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av. Can DOĞANEL
Siteyi sanıksız bırakmamak lazım!
Yeni sanık adayı: Av. Can DOĞANEL
Sebep: CMK Temsilcisi olarak tüm müdafilerin istifa etmesi ve Baro Yönetim Kurulu Kararı gereğince görevlendirme talebini olumsuz yanıt vermek.
Sonuç: CMK Temsilciliği hakkında suç duyurusunda bulunulmasına...

Size sanık olma konusunda uzman bir avukat tavsiye edebilirim: Sayın Ömer Kavili...

Şaka bir yana tek kelimeyle vahim bir durum.
Şimdiden geçmiş olsun.

Saygılarımla
Old 14-03-2007, 14:54   #154
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
ve Baro Yönetim Kurulu Kararı gereğince görevlendirme talebini olumsuz yanıt vermek.

Değerli meslektaşım,

CMK görevlendirmelerini Baro yaptığına, Balıkesir Barosu Başkanlığının görevlendirmelerle ilgili durdurma kararı da son derece açık seçik olduğuna göre, muhtemelen takipsizlik kararı verilecektir.

Ancak aksi hal söz konusu olursa, savunmanızı üstlenmeye hazırım.

İlk hal söz konusu olursa da, haksız yere üzülmenizi telafi edecek girişimlerde bulunmaya da.

Bence canınızı hiç sıkmayın.

Saygılarımla.
Old 14-03-2007, 17:43   #155
Av.H.Sancar KARACA

"Baro hakkında suç duyurusunda bulunulmasına" denilecek iken
"CMK Temsilciliği hakkında suç duyurusunda bulunulmasına..." denilmiş Sayın Doğanel (Bir tartışma konusu daha).
Üstünüze alınmayın lütfen.
Sayın Kavili ile ilgili karar kesinleşmedi.
Yani nöbet değişimi saati gelmedi henüz.

Bence de canınızı sıkmayın.

Selam ve saygılar.
Old 15-03-2007, 00:41   #156
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av. Can DOĞANEL
Siteyi sanıksız bırakmamak lazım!
Yeni sanık adayı: Av. Can DOĞANEL
Sebep: CMK Temsilcisi olarak tüm müdafilerin istifa etmesi ve Baro Yönetim Kurulu Kararı gereğince görevlendirme talebini olumsuz yanıt vermek.
Sonuç: CMK Temsilciliği hakkında suç duyurusunda bulunulmasına...

Yeni Sanık Adayımız...
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=13207

Sayın Can DOĞANEL,

Bence siz örgüt üyesisiniz, hatta sizin örgütün Yönetim Kurulu kararıyla siz bu eylemi yaptınız;

Ağır cezalarda sürüm sürüm sürünesi avukatlar sizi, birde örgüt kararı ha !

Bence siz, DeGeMeliksiniz.

Saygı ve sevgilerimle.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu
" Hak, huk, hukuk; gak, guk, guguk !!! "
Old 16-03-2007, 23:54   #157
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan Gerekçeli Karar GELDİ

Arkadaşlar,
Gerekçeli Karar GELDİ, eğer tarama ve aktarma işlemini bitirirsem GEREKÇELİ KARARI OLDUĞU GİBİ YAYINLAYACAĞIM.

Sitemize özel olarak...

Ömer KAVİLİ
Hukukçu
Old 18-03-2007, 23:47   #158
Av.Engin Özoğul

Sayın Kavili

Karar bizde var. Ben tarar Admine gönderirim.

Old 22-03-2007, 14:55   #159
Av.Engin Özoğul

Sayın Kavili

Ayrıntılı temyiz dilekçeniz hazır mı?
Old 03-05-2007, 18:58   #160
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan İlginç bir gelişme

Arkadaşlar,

Temyiz dilekçemizi (temyizde süreyi korumak için) Üsküdar eliyle Ankara mahkemesine hemen yollamış iken, 26 Nisan 2007 günü kanıt getirtilen yazışma yapılan başka mahkeme dosyasına baktığımda Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinin bir yazısını gördüm.

Bu yazıda, " mahkemenin beraat kararının kesinleşmiş olduğu, daha önce istenen belge aslının yazı ekinde olduğu" yazılı idi.

Ankara 2. A. C. M. yazı işlerine uğrayıp kararın temyiz edilmesine karşın nasıl olupta "kesinleştiği" konusunu sordum.

İlginç bir durum:
Karardan bir hafta içinde temyiz dilekçemizi "aracı mahkeme"ye vermemize karşın dilekçemizin zamanında dosyasına girmediği; bu arada yazıişleri tarafından kararın arkasına "kesinleşme notu" düşüldüğü, dilekçemizin sonradan ortaya çıktığı, bunun üzerine ilgili yerlere yollanan kanıt asıllarının geri getirtilerek dosyanın tamamlandığı ve dosyanın tamamlanmış bu durumuyla Yargıtay'a yollandığını Yazı İşleri Müdürü beyefendiden öğrendim.

Not:
Özellikle DİLEKÇELERİN ASILLARININ TESLİM ALINDIĞINA İLİŞKİN BELGE ÖRNEKLERİNİ KENDİ DOSYAMIZDA SAKLAMAYI ÖNERİYORUM.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu

Old 04-09-2008, 12:57   #161
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
Arkadaşlar,
Süre tutma bakımından verdiğimiz dilekçemiz örneği aşağıdadır.

------------------- 0 --------------------

"YARGITAY CEZA DAİRESİNE

Sunulmak üzere
ANKARA 2. AĞIR CEZA MAHKEMESİNE

Yollanması için
ÜSKÜDAR NÖB. AĞIR CEZA MAHKEMESİNE

DOSYA : 2006/40 Esas

İSTEKÇİ (Sanık): Avukat Ömer KAVİLİ

KONU : Mahkemenin 08.02.2007 günlü AKLANMA kararının BOZULMASI bakımından temyiz incelemesi isteğimizdir.

Sayın mahkemece 2006/40 Esas sayılı dosyada avukat olarak görev yaparken sanık olarak yargılandığımız ve 08.02.2007 günü AKLANMAMIZA karar verilmiştir.

Sonuç olarak doğru bulduğumuz ancak içeriğinde “hakaret suçunda kanıtlama hakkımız bakımından bilirkişi incelemesinin yaptırılmaması” adil yargılanma hakkımızı zedelediğinden kararın bozulması bakımından temyiz incelemesi yapılmasını; kararın BOZULMASINA karar verilmesini istiyoruz.

Ayrıntılı temyiz dilekçemiz gerekçeli kararın bildiriminden sonra yollanacaktır.

Mahkemenin 2006/40 Esas sayılı ve 08.02.2007 günü verilen AKLANMA kararının bozulmasına karar verilmesini isterim.

Ömer KAVİLİ

Savunma makamında görevli avukat
iken sanık olarak yargılanan"

------------------- 0 --------------------

Ömer KAVİLİ
Hukukçu
------------------
" Hak huk hukuk, gak guk guguk !!! "

Şimdiye kadar Yargıtay'ın bir karar verdiği belli olmadı, beklemedeyiz.

Sanık Ömer KAVİLİ
Old 13-09-2008, 15:12   #162
Av. Savaş Tunca

Merhaba,

Bir yanda hakimlerin söylediklerimizi aynen yazdırmamak için gösterdikleri direnç.

Diğer yanda Avukat kökenli adalet bakanlarımızın halen mahkemelerde ne söylendiyse yazılmasını sağlayan sistemleri hizmete sunmamak için gösterdikleri negatif çaba,

Üzerine, söylemediğimiz sözleri söylemişiz gibi yazarak bizleri sanık yapan hakimler!

Belki de herşeyi bırakıp, iktidara yürümek lazım!

Selamlar,
Old 14-09-2008, 10:49   #163
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av. Savaş Tunca
Merhaba,

Bir yanda hakimlerin söylediklerimizi aynen yazdırmamak için gösterdikleri direnç.

Diğer yanda Avukat kökenli adalet bakanlarımızın halen mahkemelerde ne söylendiyse yazılmasını sağlayan sistemleri hizmete sunmamak için gösterdikleri negatif çaba,

Üzerine, söylemediğimiz sözleri söylemişiz gibi yazarak bizleri sanık yapan hakimler!

Belki de herşeyi bırakıp, iktidara yürümek lazım!

Selamlar,

Sayın meslektaşım,

Yargıçlardan öyle davrananların amacı kendi kafalarının içindeki önyargı ve öfkelerini makam kararı olarak açıklayabilme gayretkeşliklerindendir.

Bakan koltuğu oturanları kendi geleneğine uygun hale getirdiğine göre, bakan olanın kökeninin önemi kalmamaktadır.

Alıntı:
...söylemediğimiz sözleri söylemişiz gibi...

Bir çok konuda hep "...mış gibi, ...miş gibi " olmuyor mu ?

Örneğin,
  1. kanıtları toplamayan kolluk görevini yapmış gibi,
  2. etkili soruşturma yapmayan savcı görevini yapmış gibi,
  3. kolluk ve savcılığın hukuksuzluklarını görüpte karşı koymayan avukat görevini yapmış gibi,
  4. Söylenen sözleri yazdırmayan, söylenmeyen sözleri yazdıran, savunamalara kulak tıkayan yargıç da yargılasma görevi yapmış gibi,
  5. bu satırları okuyanlar da okumuş gibi
hep böyle yapmıyorlar mı ? Biz de böyle sohbet etmiş gibi olalım.

Selam ve saygılarımla.

Ömer Kavili
Şu anda sanıklığı süren

" Hak, huk, HUKUK; gak, guk, GUGUK!!! "
Old 14-09-2008, 23:25   #164
Av. Savaş Tunca

Kitap

Sayın Kavili,

"kolluk ve savcılığın hukuksuzluklarını görüpte karşı koymayan avukat görevini yapmış gibi,"

yapmamak için yeteri kadar bildiğimi düşündüğüm bir sürü şeyi daha derin öğrenmeye çalışıyorum. Gerçi hukuk hiç bitmeyecek hep biraz eksik kalacağız ama olsun.

Bu bakımdan "karşı koymak" için önce öğrenmem/miz lazım. Öğrendikçe karşı koymaya da başlayabiliyoruz. Sizinle karşılaşmamız iyi bir tesadüf oldu. Bir iki basamağı birden atlamış oldum. Yeni planım kafanıza bir fiş takıp ne biliyorsunuz ne bilmiyorsunuz çekeceğim diske,
baktım direniyorsunuz bulacağız bir yolunu.

Selam ve sevgilerimle,
Old 14-09-2008, 23:29   #165
Av. Savaş Tunca

Bu arada birisi benim kafama vurana kadar
ceza hukukundan bi haber olduğumu da
eklemeliyim. 3 yıldır gerek atanmış
gerek de seçilmiş müdafii olarak
öğrenmeye devam ediyorum.

B.köy Savcılığı'nda bana karşı işlenen
suçlara ilişkin faili meçhul dosyalar
arttıkça da (şu anda 5 tane) öğrenme
isteğim de artıyor...

Kafama vurana gıyabında teşekkür ediyorum.
Old 15-04-2009, 22:49   #166
Av.Ömer KAVİLİ

Mutsuz

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
Sayın meslektaşım,

Yargıçlardan öyle davrananların amacı kendi kafalarının içindeki önyargı ve öfkelerini makam kararı olarak açıklayabilme gayretkeşliklerindendir.

Bakan koltuğu oturanları kendi geleneğine uygun hale getirdiğine göre, bakan olanın kökeninin önemi kalmamaktadır.

Bir çok konuda hep "...mış gibi, ...miş gibi " olmuyor mu ?

Örneğin,
  1. kanıtları toplamayan kolluk görevini yapmış gibi,
  2. etkili soruşturma yapmayan savcı görevini yapmış gibi,
  3. kolluk ve savcılığın hukuksuzluklarını görüpte karşı koymayan avukat görevini yapmış gibi,
  4. Söylenen sözleri yazdırmayan, söylenmeyen sözleri yazdıran, savunamalara kulak tıkayan yargıç da yargılasma görevi yapmış gibi,
  5. bu satırları okuyanlar da okumuş gibi
hep böyle yapmıyorlar mı ? Biz de böyle sohbet etmiş gibi olalım.

Selam ve saygılarımla.

Ömer Kavili
Şu anda sanıklığı süren

Biz de bekliyormuş gibi yapıyoruz.

Ömer Kavili
Şu anda sanıklığı süren
Old 24-05-2009, 00:05   #167
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Daire Adı:4. Ceza DairesiEsas No:2009/7991Geliş Tarihi:24/03/2009Mahkemesi:Ankara 2. Ağır Ceza MahkemesiMahkeme Esas No:2006/40Mahkeme Karar No:2007/23Mahkeme Karar Tarihi:08/02/2007Dava Türü:Resmi heyete vehakime hakaret yazı ile olursaDOSYA SONUÇ BİLGİLERİKarar No:KararKarar TarihiKapatma Tarihi

Alıntı:
http://vatandas.yargitay.gov.tr/prox...nti.jsp?badi=4. Ceza Dairesi&eno=2009/7991&dtadi=Resmi heyete vehakime hakaret yazı ile olursa&gtarihi=24/03/2009&madi=Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi&meno=2006/40&mkno=2007/23&mktarihi=08/02/2007

Ankara adliye binası ile Yargıtay binası arasını TAM İKİ YIL sonra bitirebilmiş dosyamız;

GEÇ GELEN ADALET, ADALET DEĞİLDİR.

Ömer Kavili

Sanıklıktan kurtulamayan

Old 05-06-2009, 21:54   #168
erturkerdal

Biz bir dosyayı 2 yıl adliyede bekletelim, görevi ihmalden içeri atarlar. 2 yıl, koca 2 yıl.
Old 14-06-2009, 10:37   #169
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan erturkerdal
Biz bir dosyayı 2 yıl adliyede bekletelim, görevi ihmalden içeri atarlar. 2 yıl, koca 2 yıl.

Sayın "erturkerdal",

Dosyayı bekletmekten korkmayabilirsiniz.

Çünkü, 285 Klasör dolusu dosyanın yok edilmesi, yaklaşık 150.000 sayfa belgeyi YOK EDENLER hakkında suç duyurusu yapmıştık.

Soruşturmacı, pardon soruşturMAMAcı, savcı ünvanındaki devlet memuru "iddia edilen hususlar kanunlarımıza göre suç sayılmadığından..." diyerek Kovuşturmaya Yer olmadığı kararını verdi.

"Dosya yok etme"nin suç olmadığı bir yerde, bekletmek suç sayılmamalı. Çünkü hukukta "a priori" "öncelik" ilkesi geçerlidir.

Ömer Kavili
Beraat kararı şimdilik bozulmayan sanık
Old 15-06-2009, 14:24   #170
Av. Savaş Tunca

Varsayılan ŞaŞiramiyorum

Bu tür olaylara "vay canına!" diyerek şaşırmak
isterdim, ancak şaşırma yeteneğimi meslekte
ilerledikçe fazla kullanmaktan kaynaklanan
sorunlar nedeniyle kaybettim.

Devlet memurlarının birbirlerini koruma
içgüdüleri hiç bir yerde sınır tanımıyor,
tüm bunları yaparken de en azından
minareyi kılıfına uydursalar, diyeceğim
buna da gerek görmüyorlar.

Selamlarımla,

Av. Savaş TUNCA, 25832, İst.
Old 26-11-2009, 23:07   #171
Av.Ömer KAVİLİ

Neşeli

Alıntı:
Yazan Av. Savaş Tunca
Bu tür olaylara "vay canına!" diyerek şaşırmak
isterdim, ancak şaşırma yeteneğimi meslekte
ilerledikçe fazla kullanmaktan kaynaklanan
sorunlar nedeniyle kaybettim.

Devlet memurlarının birbirlerini koruma
içgüdüleri hiç bir yerde sınır tanımıyor,
tüm bunları yaparken de en azından
minareyi kılıfına uydursalar, diyeceğim
buna da gerek görmüyorlar.

Selamlarımla,

Av. Savaş TUNCA, 25832, İst.
Old 19-08-2010, 22:21   #172
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
Arkadaşlar,

Temyiz dilekçemizi (temyizde süreyi korumak için) Üsküdar eliyle Ankara mahkemesine hemen yollamış iken, 26 Nisan 2007 günü kanıt getirtilen yazışma yapılan başka mahkeme dosyasına baktığımda Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinin bir yazısını gördüm.

Bu yazıda, " mahkemenin beraat kararının kesinleşmiş olduğu, daha önce istenen belge aslının yazı ekinde olduğu" yazılı idi.

Ankara 2. A. C. M. yazı işlerine uğrayıp kararın temyiz edilmesine karşın nasıl olupta "kesinleştiği" konusunu sordum.

İlginç bir durum:
Karardan bir hafta içinde temyiz dilekçemizi "aracı mahkeme"ye vermemize karşın dilekçemizin zamanında dosyasına girmediği; bu arada yazıişleri tarafından kararın arkasına "kesinleşme notu" düşüldüğü, dilekçemizin sonradan ortaya çıktığı, bunun üzerine ilgili yerlere yollanan kanıt asıllarının geri getirtilerek dosyanın tamamlandığı ve dosyanın tamamlanmış bu durumuyla Yargıtay'a yollandığını Yazı İşleri Müdürü beyefendiden öğrendim.

Not:
Özellikle DİLEKÇELERİN ASILLARININ TESLİM ALINDIĞINA İLİŞKİN BELGE ÖRNEKLERİNİ KENDİ DOSYAMIZDA SAKLAMAYI ÖNERİYORUM.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu

Yaklaşık 3 yıldır Yargıtay hala ses vermedi, bekliyoruz.

Ömer Kavili 15638
0532 322 00 23

www.kavili.com/

İnsansız adalet olmaz
Adaletsiz insan olur mu?
Olur, olmaz olur mu!
Ama, olmaz olsun

ÖZDEMİR ASAF
Old 23-08-2010, 04:29   #173
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Alıntı:
Yaklaşık 3 yıldır Yargıtay hala ses vermedi, bekliyoruz

Savcılıkta mı daireye gitmiş mi? Bir de görev uyuşmazlığı çıksın. Daha çok beklersin.
Old 20-04-2011, 23:04   #174
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av. Muzaffer ERDOĞAN
Savcılıkta mı daireye gitmiş mi? Bir de görev uyuşmazlığı çıksın. Daha çok beklersin.

Ah şu Ankaradakiler dosyaya bir bakıp da siteye bilgi verseler hiç olmazsa beklerken oyalanmış olurduk.

Ömer Kavili 15638
Old 11-09-2011, 08:58   #175
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan Sofrada yemek, Fırında ekmek ve Yargıtay'dan karar beklemek :)))

Alıntı:
Yazan Av. Muzaffer ERDOĞAN
Değerli meslektaşımız "Av. Muzaffer ERDOĞAN",

Sofrada yemek, Fırında ekmek ve Yargıtay'dan karar
beklemek ))
zor imiş.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu, sanıklığı elinden alınan
------------------

www.kavili.com/

İnsansız adalet olmaz
Adaletsiz insan olur mu?
Olur, olmaz olur mu!
Ama, olmaz olsun

ÖZDEMİR ASAF
Old 11-09-2011, 15:36   #176
Av. Savaş Tunca

O kadar zaman geçiyor ki, insan kime hakaret ettiğini unutuyor değil mi?

Neyse ki UYAP var da, ara sıra bakıyoruz gene kime ne yapmışız neler etmişiz diye?

Selamlar,
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi