Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Avukata “heyete Hakaret Davasi”

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 10-02-2007, 19:00   #121
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av. Mehmet Saim Dikici
Eski Sanık Sayın Av.Kavili,

Duruşmadan sonra bu yazımı ancak okuyabileceksiniz biliyorum.

Geçmiş olsun diyorum. Beraatinize sevindim, emin olun sizi yargılayan heyet de çok sevindi.

Saygılarımla...

Meslektaşım,
Sizin bilme espirinize teşekkür ederim; site arkadaşı olarak sizi yanıltmadığıma sevindim.
Henüz geçmedi, sevinen lerin çok olduğuna ben de inanıyorum.

Saygılarımla.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu
Old 10-02-2007, 19:03   #122
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan kum
(Hukukçu olmadığım için böyle hitap etmemi diğer arkadaşlar mazur görsün.)
İstanbul dışında olduğum için gelemedim. Çok ama çok üzgünüm. Nasılsa beraat edeceğiniz için biraz içim rahat.Saygı , sevgi ve özürlerimle.
Sayın "kum",
Hukukçu olmadığı halde hukuka gönül veren bir site arkadaşımız olarak duygu ve düşüncelerinize teşekkür ederim.

Saygı ve sevgiler.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu
Old 10-02-2007, 19:06   #123
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan av.levent öge
müjdeyi değil ama olması gereken hukuk açısından beklenen haberi vermek isterim.Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığının 08.02.2007 tarihli oturumunda Kavili Üstadın beraatine karar verildi.

Sayın Kavili;

Sizin için bir mahzuru yoksa gerekçeli kararı bizlerle paylaşmanız hepimiz için eğitici olabilir.
------------------
...sen ağlama kirpiklerin ıslanır...
Sayın av.levent öge,
Muştuyu ilk verme ayrıcalığınıza, ilgi ve desteğinize teşekkür ediyorum.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu
------------------
" Hak huk hukuk, gak guk guguk !!! "
Old 10-02-2007, 19:10   #124
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ
Sn.Kavili bugün beraat etti.

Savunmasını dinleyenler arasındaydım. Bence gerekçeli karardan önce savunmasını bizlerle paylaşırsa çok iyi olur.
Sn.Kavili, kişi olarak kendisini savunmadı ve savunması ile tutarlı biçimde beraatini istemedi.

Yaptığı savunma avukatlık mesleğinin bir savunması idi ve dinlemeye değer, nitelikli bir savunmaydı.

Sayın ISIL YILMAZ,
Meslektaşımın bu kadar çok övgüsünü birarada bulmak onu sürdürmeyi zorlaştırsa da, güç katıyor.

Saygılar.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu
------------------
Old 10-02-2007, 19:18   #125
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan mutlakadalet
Kararın verildiği duruşmada ne mi oldu?

Ömer Kavili, beraatini mi istedi? Hayır!

Avukatlara ayrıcalık tanınmasını mı istedi? Hayır!

O'nun yaptığı; mesleğine, hak ettiği değerin verilmesini talepti. Hakim, son sözünün ne olduğunu sorduğunda dahi, beraatini istemedi. Sayın Işıl Hanım'ın dediği gibi, duruşmada yapmış olduğu savunmayı ve özellikle son cümlesini bizlerle paylaşırsa, kendisine minnettar olacağız.

Mesleki gerçeklerle tanışmama vesile olduğu için Sayın Kavili'ye teşekkürler.

Son söz: Sanıklık sıfatını kaybetmenizden dolayı üzüntü duyduğunuzun farkındayım Sayın Kavili; ancak zihniyetler değişmedikçe, bu tarz olaylarla her avukatın karşılaşma ihtimali ve sanık pozisyonuna gelme olasılığı yüksektir. Özellikle, biz genç hukukçulara örnek olduğunuz için ayrıca teşekkür ederim.

Saygılarımla
Sayın "mutlakadalet",
Takvim yaşınız genç ve mesleğe henüz belgeyle başlamamış olsanızda, bayatlamış bir meslek üyesini izlemeniz, övgüleriniz sizi kıskanmamı artırıyor.

"Mesleki gerçeklerle tanışmama vesile olduğu için Sayın Kavili'ye teşekkürler."
Bu cümlenize inanmak istiyorum, çünkü öğrenci iken koşullardan soyut bir hukukçuluk düşlerken düş kırıklığına yol açmış olmak istemem.

Kıskançlığımla.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu
------------------
Old 10-02-2007, 19:27   #126
Av.Ömer KAVİLİ

Av.H.Sancar KARACA,
Savunma mesleğinin üyeleri olarak mesleğin gerekliliklerine uymaya çalışırken meslektaşlarımdan yoğun övgü almak güç katıyor.

İlgi ve desteğinize teşekkürler.

İzninizle yazınızı yineliyorum.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu
------------------

"Avukat mahkemenin emrinde, hizmetinde değildir ve mahkemeden talimat alması, ona tâbi olması düşünülemez. O, sadece hukuka tâbidir Ancak bu şekilde avukat işlevini gerektiği gibi yerine getirebilecektir. Hukuk devleti olmak da bunu gerektirir."

"Sayın Kavili, duruşmadaki tavrınız ve de savunmanızla; savunma ve avukatının, savcı ile karşılıklı eşit haklara sahip olmasına harika bir örnektiniz. Diğer hususlarda bu sitede çok şey yazılacaktır, yazılmalıdır da.
İddia makamının, sanık lehine olan mütalâasını (sanığın talebi ile) tamamlaması ceza yargılamasında pek rastlanan bir durum değildi.
Sıra dışı bir dava, (sanığın değil, savunmanın savunması olduğu için) sıra dışı bir savunma v.b herşey sıra dışı.
Kaçırsam üzülürdüm.
Tebrikler Sayın Kavili, hukuk adına.
Teşekkürler Sayın Kavili, tüm avukatlar adına.
Selam ve saygılar."
Old 10-02-2007, 19:32   #127
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Bombacı Suat
Ben de duruşma salonunda bulunan ve savunmayı dinleyenler arasındaydım. Sıra dışı bir duruşma oldu.Çok güzel bir savunma yapıldı. Avukatlık mesleğinin onurunun korunması açısından çok yerinde bir duruşma idi. Benim gibi mesleğinin başında olan tıfıl bir avukat için çok iyi bir deneyim oldu.Kavili üstada saygılar
Sayın "Bombacı Suat",
Ben de mesleğinin başında tıfıl bir avukat sayıyorum kendimi ve sizinle ortak yanımız tıfıllığımız olsun; ama sakın başka hukukçu(!)lar gibi ezberciliğimiz, meslek kurallarından uzaklaşmışlığımız, etik kurallarda tutarsızlığımız ortak yanımız olmasın, e mi?
Övgülerinize, ilgi ve desteğinize teşekkürler.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu
------------------
Old 10-02-2007, 19:37   #128
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av.Ayse Eroral
sayın Kavılı oncelıkle gecmıs olsun...yasasın adalet)...
bu arada olayın bası ılk cıkısı sıtenın neresınde bır turlu ulasamadım...
Sayın Av.Ayse Eroral,
İlgi ve desteğinize teşekkürler. Bu konunun başlangıcı
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=5702

Ayrıca,
"Dizi Pusulası dosyanın parçası mıdır" başlıklı sitemizdeki konu da burayla ilgilidir.
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=3387

Saygılar.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu
------------------
Old 10-02-2007, 19:39   #129
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Ahu
Gecmis olsun Omer bey!
Oncelikle 'hukuk' adina cok sevindim..
Tebrik ederim!
Sayın "Ahu",
Kıtalar ötesinden ilgi ve desteğinize teşekkürler.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu
------------------
Old 10-02-2007, 19:44   #130
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Sn.Kavili, eski sanık,

Duygusal bir gün geçirdiğinize eminim.

Kendinizle ne kadar gurur duysanız az.

Savunmayı savunma metnininizi bekliyoruz.

Saygılarımla...

Sayın Av.Şehper Ferda DEMİREL,
Duygularım elbette kabardı, yerel meslek örgütümüz yanımızdaydı, meslek örgütümüz üyeleri bir çok ilden gelmişlerdi, sitemiz üyesi arkadaşlarımız gelmişlerdi; gelemeyenlerin coşku ve iyi dilekleri oradaydı. Tüm bunların sonucu çok çok duygulu bir gündü; çünkü, avukatlık mesleği bir hukuksal saldırıyı savuşturdu.

Ortak paydada buluşabildiğimiz hukukçu dostlarımla, arkadaşlarımla çok gururlandım.

İlgi ve desteğinize teşekkürler.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu
------------------
Old 10-02-2007, 19:49   #131
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av. Ramazan Çakmakcı
Sevgili Ömer,
Siteye yeni üye oldum.
Beraat ettiğini şimdi öğrendim.
Sevindim.
Görüşmek ümidiyle sevgiyle kal ..

Sayın Av. Ramazan Çakmakcı,
Avukat Hakları Merkezi adlı örgütümüzün kurucu, emektarı, eski yöneticisi arkadaşım aramıza hoş geldin.

Sevgilerimle.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu
------------------
Old 10-02-2007, 19:52   #132
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Turan
Sayın Kavili, beraat etmenize adalet yerini bulduğu için sevindiğimi dile getirmek isterim. Öte yandan ise yargılanmaya hiç gerek olmadığını tekrar ifade ederim. Mutlu ve güzel günlere hep birlikte..

Sayın "Turan",
Adalet ilkeleri uygulanırsa savunma mesleğinin de zarar görmeyeceğini kanıtlayan bu süreç hakkındaki düşüncelerinize katılıyorum.

Mutlu ve güzel günlere hep birlikte... Saygı ve sevgilerimle.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu
------------------
Old 10-02-2007, 19:54   #133
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan avyesimtemur
Tebrikler Av.Ömer Kavili az önce okudum beraat ettiğinizi başkaca bir ihtimal de yoktu zaten ve çok sevindim . . .

Sayın "avyesimtemur",
Hukukçu düşünüş biçimimiz biz hukukçuların ortak paydası, ya başkaları ?

Saygı ve sevgilerimle.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu
------------------
Old 10-02-2007, 20:18   #134
özgür

Ömer Bey
Vermiş olduğunuz savaşta(savaş diyorum başka anlatacak kelime bulamadım)bu foruma yazan arkadasların düşündüğü gibi alnınız ak çıkacağınızdan emindim.
Saygılarımla
Old 12-02-2007, 11:15   #135
Kavaz

Değerli Kavili;
Yargılamanın sonucunda beraat etmeniz beklenen bir durumdu.Özellikle kişisel beraatinizi talep etmeyerek,sanık konumuna getirilen savunma makamının onuru için verdiğiniz mücadeleyi kazanacağınız konusunda size güvenim sonsuzdu.Savunmanın savunmasını yapan ve çeşitli şehirlerden gelen diğer meslektaslarım ile savunma makamının kutsallığını anlatabilmek adına verdiğiniz onurlu savaştan dolayı sizelere tesekkürlerimi sunuyorum.Onurunuz hepimizin onuru oldu,savumanın onuru oldu.Saygılar...
Old 12-02-2007, 19:56   #136
beccaria

Sayın Kavili,
Geçmiş olsun dileklerimi sunarım..Zaten size açılan davanın yalnışlığı en başındaydı...Bu davayı açan şahıs sanırım biraz hukuk okur,ve kendini yeniler...Tekraren geçmiş olsun....
Old 12-02-2007, 20:43   #137
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan özgür
Ömer Bey
Vermiş olduğunuz savaşta(savaş diyorum başka anlatacak kelime bulamadım)bu foruma yazan arkadasların düşündüğü gibi alnınız ak çıkacağınızdan emindim.
Saygılarımla
Meslektaşım,
Hak arama mesleğinin gereğini yapmaya çalışıyorum. İlgi ve desteğine teşekkür ederim.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu
------------------
Old 12-02-2007, 20:56   #138
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan İLKİNC
Değerli Kavili;
Yargılamanın sonucunda beraat etmeniz beklenen bir durumdu.Özellikle kişisel beraatinizi talep etmeyerek,sanık konumuna getirilen savunma makamının onuru için verdiğiniz mücadeleyi kazanacağınız konusunda size güvenim sonsuzdu.Savunmanın savunmasını yapan ve çeşitli şehirlerden gelen diğer meslektaslarım ile savunma makamının kutsallığını anlatabilmek adına verdiğiniz onurlu savaştan dolayı sizelere tesekkürlerimi sunuyorum.Onurunuz hepimizin onuru oldu,savumanın onuru oldu.Saygılar...
Sayın meslektaşım,
Övgülerinize kavuşmak önemli olsa da, daha önemlisi, sürdürebilmek. İlgi ve desteğine teşekkür ediyorum.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu
------------------
Old 12-02-2007, 21:33   #139
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan beccaria
Sayın Kavili,
Geçmiş olsun dileklerimi sunarım..Zaten size açılan davanın yalnışlığı en başındaydı...Bu davayı açan şahıs sanırım biraz hukuk okur,ve kendini yeniler...Tekraren geçmiş olsun....
Sayın "beccaria",
İyi dileklerinize teşekkür ederim. 'Parmağım kör gözüne' deyimindeki gibi başlatılan yargılama, aslında cezalandırma amacıyla başlatılmış gibi duruyor. Yoksa, en basit mantık kuralları bile, dava açmayı engellemeliydi. Basit olanı çözmemek için ise hukuk okumak gerekmemeli, daha önceki okul düzeyindeki bilgi bunu sağlayabilir.

Saygılar.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu
------------------
Old 12-02-2007, 23:57   #140
nfb

Alıntı:
başlatılan yargılama, aslında cezalandırma amacıyla başlatılmış gibi duruyor.

Ossuun, anayın adı babayn adı diye sorduk mu sormadık mı de bakalım hele.
Old 13-02-2007, 01:54   #141
libra

Soru

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
başlatılan yargılama, aslında cezalandırma amacıyla başlatılmış gibi duruyor. Yoksa, en basit mantık kuralları bile, dava açmayı engellemeliydi.

Sayın KAVİLİ,

yukarıda belirttiğiniz düşüncelerinize aynen katıldığımı duruşma arasındaki konuşmamızda size belirtmiştim, bilmem hatırlar mısınız?

Ancak, o günden beri kafamın içini resmen kemiren bir soru var. Her şey bu kadar ayan beyan ortadayken, söylemediğiniz sözleri tarafınızdan söylenmiş gibi tüm itirazlara rağmen tutanaklara yazdırabilen, delillerin incelenmesine izin vermeyen, delillerin ortadan kaybolduğu iddialarını araştırması gerekirken, bırakın araştırmayı üstüne üstlük bu talep nedeniyle savunma avukatı iken sanık olarak yargılanmanıza neden olan bütün sayın hukukçularımıza (!!!) karşı hukuki açıdan yapılabilecek bir şey yok mudur? (Savunmanın savunmasını yaparak, beraat kararı verilmesini sağlamak dışında )

Yani bu hukukçular, söylenmeyen sözleri söylenmiş gibi kayıtlara geçirdikleri, savunmanın en doğal hakkı olan delil inceleme hak ve süre taleplerini dikkate almadıkları, davaya ilişkin, kayıp oldukları belirtilen bazı belgelerle ilgili işlemleri başlatmadıkları, talepleri dikkate almadıkları gibi bu yüzden davanın süresinin uzamasına neden oldukları, eksik olan delillerle karar verebildikleri, aslında olmayan bir suç isnat ederek savunma makamıyla ilgili mesleki hassasiyet ve rahatsızlık yarattıkları için sorumlu değiller midir?

Gerçekten merak ediyorum.Saygılarımla.
Old 13-02-2007, 14:24   #142
özgür

Ömer Bey
Bir saat önce sizi radyodan dinledimİçişleri bakanlığının Görevi İhmali ile ilgili bir dava hakkında konustunuz.Kimseye söylemedim bunu ama içten içe gurur duydum
Old 15-02-2007, 00:00   #143
Av.Ömer KAVİLİ

Yeni Fikir

Alıntı:
Yazan libra
Sayın KAVİLİ,

yukarıda belirttiğiniz düşüncelerinize aynen katıldığımı duruşma arasındaki konuşmamızda size belirtmiştim, bilmem hatırlar mısınız?

Ancak, o günden beri kafamın içini resmen kemiren bir soru var. Her şey bu kadar ayan beyan ortadayken, söylemediğiniz sözleri tarafınızdan söylenmiş gibi tüm itirazlara rağmen tutanaklara yazdırabilen, delillerin incelenmesine izin vermeyen, delillerin ortadan kaybolduğu iddialarını araştırması gerekirken, bırakın araştırmayı üstüne üstlük bu talep nedeniyle savunma avukatı iken sanık olarak yargılanmanıza neden olan bütün sayın hukukçularımıza (!!!) karşı hukuki açıdan yapılabilecek bir şey yok mudur? (Savunmanın savunmasını yaparak, beraat kararı verilmesini sağlamak dışında )

Yani bu hukukçular, söylenmeyen sözleri söylenmiş gibi kayıtlara geçirdikleri, savunmanın en doğal hakkı olan delil inceleme hak ve süre taleplerini dikkate almadıkları, davaya ilişkin, kayıp oldukları belirtilen bazı belgelerle ilgili işlemleri başlatmadıkları, talepleri dikkate almadıkları gibi bu yüzden davanın süresinin uzamasına neden oldukları, eksik olan delillerle karar verebildikleri, aslında olmayan bir suç isnat ederek savunma makamıyla ilgili mesleki hassasiyet ve rahatsızlık yarattıkları için sorumlu değiller midir?

Gerçekten merak ediyorum.Saygılarımla.

Sayın "libra",
Sorumluluk, yetki kullanan her makam ve kişi için hukuk devletinde vardır.

Örneğin, soruşturmayan savcı hakkında yakınma dilekçemize bakanlık izin vermedi;
yargılamada meslek kurallarını bozdukları gerekçesiyle yakındığımız yargıçlar hakkında yakınma dilekçemize bakanlık izin vermedi;
ve bakanlık (memur olarak çalışan bir yargıç) "Ankara Bölge İdare Mahkemesi'nde dava açabileceğimizi" bildirdi.
Biz de o gösterilen davayı açtık:
"Hakimler Yasası uyarınca bu konudaki bakanlık işlemi hakkında iptal davası açılamayacağından davanın REDDİNE..." kararı verildi.
En son izin vermeme işleminde de benzer cümlelerle yol gösterildiğinden, YİNE DAVA AÇTIK.
Eğer aynı gerekçeyle RET edilirse, ilgili bakanlık memuru hakkında yasal yollara başvuracağız.

Hak aramak biz avukatların işi; çiğnenip ayaklar altına alınmış hakkı yerden kaldırıp sahibine teslim etmek yoluyla ADALET sağlanacağı söylenmişti de, bu çabamız ondan.

Saygı ve sevgilerimle.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu
------------------
Old 15-02-2007, 00:03   #144
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan İçişleri Bakanlığı mahkum oldu

Alıntı:
Yazan özgür
Ömer Bey
Bir saat önce sizi radyodan dinledimİçişleri bakanlığının Görevi İhmali ile ilgili bir dava hakkında konustunuz.Kimseye söylemedim bunu ama içten içe gurur duydum

Meslektaşım,
Duyduğun haberin ayrıntıları, sitemizde yer aldı.
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=11934

Meslektaşlarımın çabalarıyla ben de gururlanıyor ve saygılar sunuyorum.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu
------------------
Old 15-02-2007, 00:20   #145
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan anayın adı babayn adı

Alıntı:
Yazan nfb
Ossuun, anayın adı babayn adı diye sorduk mu sormadık mı de bakalım hele.
Sevgili "nfb",
Her duruşmaya katılma zorunluğu nedeniyle cezalandırma amaçlı dava açıldı,O soruların dışında da bir çok sorular soruldu,
sanık avukat ağır cezalarda sürüm sürüm süründürülmek istendi,
peki ya biz SAVUNMA MAKAMINDA BİR AVUKAT olarak NE YAPTIK ?

Mesleksel duruş sergiledik ve birileri izlemeye gelemedi

Bekliyor, beklemiyoruz.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu
------------------
Old 15-02-2007, 00:28   #146
Av.Ömer KAVİLİ

Bilindiği gibi mahkeme sanık avukat hakkında AKLANMA yönünde karar verdi.
İşte bu kararın temyiz incelemesinin istenmesi bakımından eleştiri ve/veya destek konusunda hukuksal tartışma başlatılmasını düşünüyorum.
Old 15-02-2007, 00:41   #147
Av.Ömer KAVİLİ

Arkadaşlar,
Süre tutma bakımından verdiğimiz dilekçemiz örneği aşağıdadır.

------------------- 0 --------------------

"YARGITAY CEZA DAİRESİNE

Sunulmak üzere
ANKARA 2. AĞIR CEZA MAHKEMESİNE

Yollanması için
ÜSKÜDAR NÖB. AĞIR CEZA MAHKEMESİNE

DOSYA : 2006/40 Esas

İSTEKÇİ (Sanık): Avukat Ömer KAVİLİ

KONU : Mahkemenin 08.02.2007 günlü AKLANMA kararının BOZULMASI bakımından temyiz incelemesi isteğimizdir.

Sayın mahkemece 2006/40 Esas sayılı dosyada avukat olarak görev yaparken sanık olarak yargılandığımız ve 08.02.2007 günü AKLANMAMIZA karar verilmiştir.

Sonuç olarak doğru bulduğumuz ancak içeriğinde “hakaret suçunda kanıtlama hakkımız bakımından bilirkişi incelemesinin yaptırılmaması” adil yargılanma hakkımızı zedelediğinden kararın bozulması bakımından temyiz incelemesi yapılmasını; kararın BOZULMASINA karar verilmesini istiyoruz.

Ayrıntılı temyiz dilekçemiz gerekçeli kararın bildiriminden sonra yollanacaktır.

Mahkemenin 2006/40 Esas sayılı ve 08.02.2007 günü verilen AKLANMA kararının bozulmasına karar verilmesini isterim.

Ömer KAVİLİ

Savunma makamında görevli avukat
iken sanık olarak yargılanan"

Ömer KAVİLİ
Hukukçu
------------------
Old 14-03-2007, 00:56   #148
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
Arkadaşlar,
Süre tutma bakımından verdiğimiz dilekçemiz örneği aşağıdadır.

"YARGITAY CEZA DAİRESİNE

Sunulmak üzere
ANKARA 2. AĞIR CEZA MAHKEMESİNE

Yollanması için
ÜSKÜDAR NÖB. AĞIR CEZA MAHKEMESİNE

DOSYA : 2006/40 Esas

İSTEKÇİ (Sanık): Avukat Ömer KAVİLİ

KONU : Mahkemenin 08.02.2007 günlü AKLANMA kararının BOZULMASI bakımından temyiz incelemesi isteğimizdir.

Sayın mahkemece 2006/40 Esas sayılı dosyada avukat olarak görev yaparken sanık olarak yargılandığımız ve 08.02.2007 günü AKLANMAMIZA karar verilmiştir.

Sonuç olarak doğru bulduğumuz ancak içeriğinde “hakaret suçunda kanıtlama hakkımız bakımından bilirkişi incelemesinin yaptırılmaması” adil yargılanma hakkımızı zedelediğinden kararın bozulması bakımından temyiz incelemesi yapılmasını; kararın BOZULMASINA karar verilmesini istiyoruz.

Ayrıntılı temyiz dilekçemiz gerekçeli kararın bildiriminden sonra yollanacaktır.

Mahkemenin 2006/40 Esas sayılı ve 08.02.2007 günü verilen AKLANMA kararının bozulmasına karar verilmesini isterim.

Ömer KAVİLİ

Savunma makamında görevli avukat
iken sanık olarak yargılanan"

Ömer KAVİLİ
Hukukçu
------------------

Gerekçeli kararı beklemeyi sürdürüyoruz.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu

Old 14-03-2007, 01:49   #149
nfb

Alıntı:
içeriğinde “hakaret suçunda kanıtlama hakkımız bakımından bilirkişi incelemesinin yaptırılmaması

konusundaki sıkıntıdan kaynaklanan gecikmedir.Endişelenmeyin bir yolu bulunur,sabreden derviş...

Haklarını koruyan ve savunanlara saygıyla...
Old 14-03-2007, 02:29   #150
Av. Can DOĞANEL

Siteyi sanıksız bırakmamak lazım!
Yeni sanık adayı: Av. Can DOĞANEL
Sebep: CMK Temsilcisi olarak tüm müdafilerin istifa etmesi ve Baro Yönetim Kurulu Kararı gereğince görevlendirme talebini olumsuz yanıt vermek.
Sonuç: CMK Temsilciliği hakkında suç duyurusunda bulunulmasına...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi