Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Avukata “heyete Hakaret Davasi”

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-01-2007, 22:13   #61
Av. Can DOĞANEL

Dikkat çekici bir nokta.
Alıntı:
Mahkeme başkanı: (Savcılığın verdiği) Mütalaa zaten beraat istedi, beraatin ne savunması olacak yani, hemen söylerseniz karar uzamasın" dedi.
Allah allah savcının mütaalasıyla mahkeme bağlı mıymış? Savcı beraat ister, mahkeme mahkumiyet verebilir. Başkan düpedüz ihsası rey'de bulunmuş.
Old 27-01-2007, 22:36   #62
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Sayın Kavili,

Beraat mütalaasından sonra kaç sanık ve kaç sanık vekili savunma hazırlamak için süre ister, dahası inatlaşma gözüyle bakılabilecek, bu şekilde değerlendirilebilecek bir sürece girmeyi göze alır...

Mesleğin (esasen meslek/ler/in ) vakarını korumak adına talep ettiğiniz süre için , izninizle sizi kutlamak istiyorum.

("Yeni sanık ünvanınızın bertarafına yönelik komplo mu" esprinizin, hayat bulması dileğiyle)

Saygılarımla.
Old 28-01-2007, 02:18   #63
Av.Ömer KAVİLİ

Sayın "umutlaw",
Alıntı:
Sizi kalben destekler bu hususun sonuclarini merakla bekliyorum. Saygilarimla
------------------
"İsteyin, mutlaka olur."
Destek iletinize teşekkür ederim.

Sayın "mutlakadalet",
Alıntı:
Sayın Kavili, duruşmanız nasıl geçti? Umarım lehinize gelişmeler oluşmuştur.
Oluşmaz mı, hem de nasıl ? Soruşturmanın, daha doğrusu suç duyurusunun başından bu yana lehimde gelişmeler olacak düşüncesindeyim. Mantık kurallarına aykırılık olmazsa sonuna kadar da hep lehimde olacak. Teşekkür ederim.
Old 28-01-2007, 02:44   #64
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av.H.Sancar KARACA
Meslektaşımız Sayın KAVİLİ'ye, sabır,kolaylık ve de enerji dilerken, Sayın BİÇEN'in "iddia edilen konunun temeli hakkında" sunacağı savunmayı sabırsızlıkla ve merakla bekliyorum. Davanın yönü belli.
Sayın Kavili, lütfen yanlış anlaşılmasın. Yaşadıklarınız nedeniyle kişisel ve mesleki kaygı ve yorumlardan ayrı bir kulvarda, beraat kararından sonra meslektaşlarımızın şakalarına muhatap olacaksınız gibime geliyor. Geçmiş olsun diyor başarılar diliyorum.

Sayın KARACA,
Beklediğiniz gibi "iddia edilen konunun temeli hakkında savunma"mız sabırsızlığınızı ve merakınızı doyurucu nitelikte olacak.
Destek iletinize teşekkür ederim.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu, yeni sanık (şimdilik)
Old 28-01-2007, 03:12   #65
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan Bazı bilgiler

Değerli arkadaşlar ve sitemiz okuyanlarına,

Ülkemizde adil yargılama kurallarına uyulmadan yapılan yargılamaların sonunda elbette ki bir KARAR çıkmakta, ancak bu karar ADALETTEN UZAK olmaktadır.

Şu anda benim sanık olarak yargılandığım dosyanın ilk soruşturmasını yapan Sincan Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı bana çağrı kağıdı yolladığında, İstanbul ilinden Sincan ilçesine giderek, "Dizi Pusulası" başlıklı BELGE ASLININ getirtilmesini ve o belge incelendikten sonra hakkımdaki soruşturmaya ret veya kabul kararı verilmesini DİLEKÇEYLE istemiştim. CMK uyarınca her türlü yazışma yapma, belge toplama, ayrıca benim de şüpheli olarak lehimdeki kanıtlarımı toplama hak ve meslek yemini altında var olan yükümlülük benim (şüpheli olarak) yasal güvencem idi; fakat lehimdeki hiç bir kanıt toplanmamıştır. Kaldı ki, bu kanıt, hakkımda suç duyurusu yaparak dava açılmasını sağlayan muhbirlerin, fezleke hazırlayan savcının, şüpheli olarak benim ortak kanıtımızdı. Bu nitelikteki kanıt toplanmadan İdd. düzenlenmesi CMK. 174 uyarınca İDDİANAMENİN İADESİ nedenidir; ancak, İdd. düzenlendiğinden ve yasal süre (15 gün) içinde bana bildirim yapılmadığından ve mahkemece de bu süre içinde İDDİANAMENİN KABULÜ kararı verildiğinden dava açılmıştır. ("yeni sanık" niteliğime kavuşmam sağlandı.)

Elbetteki, ilk başta Avukat olduğumuz sırada, kendi mahkemesine verdiğimiz dilekçelerle ortaya çıkartılmayan; sonrasında soruşturmacıya verdiğimiz dilekçeye karşın ortaya çıkartılmayan; sonrasında İdd.Kabul yerine Ret kararı verilmesi gerekirken ortaya çıkartılmayan; ilk duruşmada getirtilmesini istediğimiz fakat gelemeyen BELGE ASLI, SUÇU YARGILAYAN MAHKEMEYE 4 NCÜ DURUŞMADA BİZİM DİRETMEMİZLE GETİRTİLEBİLMİŞTİR.

İşte bu belge ASLI ve belge ÖRNEĞİ ikisi birlikte bilirkişi incelemesine yollanması tarafımızdan her duruşmada söylenmiş ve istenmiş ise de, mahkeme üç duruşma boyunca veremediği kararı bu duruşmada ara karar olarak RET yönünde vermiştir.

Bunun üzerine sanık Ömer KAVİLİ söz alarak:
Mahkemenizden AKLANMA KARARINI BEN İSTEMİYORUM. ÇÜNKÜ MAHKEMENİZ, CEZA MUHAKEMESİ SİSTEMİNE GÖRE, SANIK OLARAK BENİ DEĞİL OLAYI YARGILAMAKTADIR.

Eğer, mahkemede görev yapan yargıç kimliği taşıyan görevlilere nedensiz yere hakaret etme eylemi yapılmış ve bunu yapan da ben isem beni mahkum etmelisiniz; ben avukat olsam bile.

Eğer, bu eylem suç değilse veya bu eylemle benim bağlantım yasal kanıtlarla kanıtlanamıyorsa işte o zaman ben beraat , aklanma istemiyorum; çünkü siz zaten BENİM AKLANDIĞIMA KARAR VERMEK ZORUNDASINIZ.

Bunu bir lütuf olarak değil, hakkım olduğu için yapacaksınız. Bu bakımdan başkaca ayrıntıları mahkemenize daha sonra sunacağız
dedi.

Bu kadar gereksiz(!) söz tutanaklara birebir yazılmadı. Bundan sonra İdd. makamının "esas hakkındaki mütalaa"sı soruldu: sanığın müsnet suçtan beraati kamu adına talep ve mütalaa olunur, denildi.

İşte bu kısacık mütalaaya Savunma makamından "esas hakkında savunma"nızda diyeceklerinizi kısaca alalım, denilmesine savunma tarafı itiraz etti.

Bu itiraza mahkeme başkanı mutlu olmadıysa da, razı olarak (yasal hakkımızı kullandırarak) ÖNEL-mehil vermiş oldu.

sürecek
Old 28-01-2007, 03:25   #66
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan Savunma'yi Savunmaya ÇaĞrimizdir...

Sayın avukat ARKADAŞLARIM,
avukat olmayan HUKUKÇU MESLEKTAŞLARIM,
hukukçu ya da avukat olmayan DOSTLARIM,

Herkesi "Esas Hakkında Savunma"nın yapılacağı 08 Şubat 2007 günlü duruşmada hazır bulunmaya çağırıyorum.

Bu duruşmada, savunma yapacak olan sanık kendisini değil, görevi nedeniyle sanık konumuna getirildiğinden görevli ve üyesi olduğu AVUKATLIK MESLEĞİNİ SAVUNACAKTIR.

Bu nedenle bu savunma, sanığın savunması değil, SAVUNMAYI SAVUNMAK niteliğinde olacaktır.

Tüm avukat, hukukçu, hukukçu olmayan fakat hukuk kavramına gönül veren, duruşmaya katılan veya bilgi ve gönül katkısı bulunan herkese saygı ve teşekkürlerimle.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu, yeni sanık
Old 28-01-2007, 03:30   #67
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av. Can DOĞANEL
Dikkat çekici bir nokta. Allah allah savcının mütaalasıyla mahkeme bağlı mıymış? Savcı beraat ister, mahkeme mahkumiyet verebilir. Başkan düpedüz ihsası rey'de bulunmuş.

Sayın DOĞANEL,
O söz tam ihsası rey olarak değilde, duruşmanın akışı içinde, dosyada karar verme işi uzamaması amacıyla söylenmişti. Ancak savunma makamı, bir duruşma daha uzamasına fakat savunma işini tam yapmayı hedeflemiştir.

İlgi ve desteğinize teşekkür ediyorum.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu, yeni sanık
Old 28-01-2007, 03:47   #68
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Sayın Kavili,

Beraat mütalaasından sonra kaç sanık ve kaç sanık vekili savunma hazırlamak için süre ister, dahası inatlaşma gözüyle bakılabilecek, bu şekilde değerlendirilebilecek bir sürece girmeyi göze alır...

Sayın DEMİREL,

İletinizde sözünü ettiğiniz ... inatlaşma ... deyimi bence yanlış duruyor.

Çünkü; savunma makamının süre isteyerek verilecek bu sürede özenli bir savunma hazırlayarak adaletin gerçekleşmesine katkıda bulunmak isteyişlerini, hukukun temsilcisi ve adil yargılama kuralları uygulayarak adaletin gerçekleşmesine YEMİNLİ olan gerek mahkeme başkanı, gerekse mahkeme üyelerinin inatlaşma olarak nitelemeyeceklerini sanıyorum.

Her ne kadar bu konuda "galat-ı meşhur" başka deyişle, anlam kayması olan "ünlü yanlışlık" diye düşünebileceğimiz sizin söylediğiniz yanlış anlamalar (!) var ise de, bizim mahkeme üyelerinde öyle bir tepki gözlemlemedim; yoksa, 'yargıcın reddi' nedeni doğmuş sayılırdı.

İletinizdeki anlamlı iltifatınıza teşekkür ederim; ancak yapılan çok bir şey sayılmamalı. Çünkü zaten Avukat Hakları Merkezi adlı örgütün kurucusu, üyesi ve yeniden yöneticisi olarak görev yapıyorum; burada ve her yerde önemli olan, meslek yürütülmesindeki genel düzeyin yükseltilmesi ve bunun yaygınlaştırılmasıdır.

İltifatınızı aldım kabul ve teşekkür ettim.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu, yeni sanık
Old 28-01-2007, 03:49   #69
ömer adaleti

Sayın Ömer Kavili
Size destek vermek amacıyla,Allah'tan bir engel çıkmaz ise,8 şubat 2007 de Ankara'ya sizin için geleceğim ve sessiz çoğunluğun,bundan böyle,sessiz olmadığını göstereceğim.Üzerime ne görev düşüyorsa bildirmeniz yeterlidir.
Saygılarımla
Old 29-01-2007, 16:01   #70
nfb

Sevgili Kavili
Belgelerin incelenmesi talebinizin reddi ile birlikte Çalımı yemiş bulunmaktasınız.
"Lütfen biz ettik siz etmeyin."
El cevap; yemezler, mademki beni buraya diktiniz o halde dinleyeceksiniz.
Hukuku savunmak kolay değil, savunmayı dinlemek hiç değil.
Old 29-01-2007, 16:37   #71
avyesimcarikci

Değerli Meslektaşımız Ömer Kavili'ye geçmiş olsun diyorum ve utançla ama bir o kadar da umut sabırla hukuk devletinin gerçekten vücut bulacağı adil yargılanma hakkının tüm sağlamlığıyla hakikate dönüştüğü günlere diyorum...
Old 29-01-2007, 18:11   #72
ISIL YILMAZ

Sn.Kavili,
8 Şubattaki duruşma saat kaçta ? 2 Ağır Ceza diye takvimimize notumuzu alalım.

Saygılar.
Old 29-01-2007, 21:42   #73
Av.Ömer KAVİLİ

Önemli

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ
Sn.Kavili,
8 Şubattaki duruşma saat kaçta ? 2 Ağır Ceza diye takvimimize notumuzu alalım.

Saygılar.

Özür dilerim, sanıklık etiketimin kalkabileceği endişesinden saati yazmamışım.

08 Şubat Perşembe Saat 11: oo

0532 322 00 23

Yeni sanık (şimdilik)
Huk, huk, HUKUK; gak, guk, GUGUK.
Old 29-01-2007, 22:09   #74
kum

Varsayılan Sn. Kavilli

4 . istanbul toplantısını siz düzenlersiniz artık.08. şubattan sonra.son duruşma olması dileği ile
Saygılar
Old 30-01-2007, 14:08   #75
Av.Ömer KAVİLİ

Dikkat

Alıntı:
Yazan kum
4 . istanbul toplantısını siz düzenlersiniz artık.08. şubattan sonra.son duruşma olması dileği ile
Saygılar

Sayın "Kum",

Belli olmaz, belki kendimi tutuklatır ve toplantıyı Ulucanlar Ceza-Tutukevi'nin avlusunda yaparız.

Yoksa siz, benim "yeni sanık" niteliğimin kalkması için duyum mu aldınız?

Sevgi ve saygılar.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu, Yeni sanık (şimdilik)
Old 30-01-2007, 14:11   #76
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan avyesimtemur
Değerli Meslektaşımız Ömer Kavili'ye geçmiş olsun diyorum ve utançla ama bir o kadar da umut sabırla hukuk devletinin gerçekten vücut bulacağı adil yargılanma hakkının tüm sağlamlığıyla hakikate dönüştüğü günlere diyorum...

Meslektaşım,
Mesleksel dayanışma amaçlı iletinize teşekkür ediyorum. Aslında hak arama mesleğinin "laylay lom" olmadığı konusunu yaşayarak öğrenmiş oluyoruz.

Selam ve saygılarımla.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu,Yeni sanık (şimdilik)
Old 30-01-2007, 14:15   #77
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan nfb
Sevgili Kavili
Belgelerin incelenmesi talebinizin reddi ile birlikte Çalımı yemiş bulunmaktasınız.
"Lütfen biz ettik siz etmeyin."
El cevap; yemezler, mademki beni buraya diktiniz o halde dinleyeceksiniz.
Hukuku savunmak kolay değil, savunmayı dinlemek hiç değil.

Sevgili "nfb",

Savunmayı dinlemek kolay olmadığı gibi, Savunma'yı dinlemek hiç değil; yine de biz anlatacağız, herkes dinleyecek.

Savunma makamında görev yapan avukatları ha deyince sanık yapmanın dayanılmaz çekiciliğine kapılanlar, savunma makamının Savunma'sını da dinleme zahmetine katlanacaklar.

Duruşma salonunda göz kırpmak üzere.

Ömer KAVİLİ
Old 30-01-2007, 19:03   #78
kum

Varsayılan İnanç ve güven

Böyle bir şey olmayacak,olamaz.Sizde başaramazsınız.Dedim ya son bir kaç duruşma olduğunu düşünüyorum beraatiniz için.
Saygılarımızla
Old 31-01-2007, 04:01   #79
hilalki

sayın kavili,demokratik devlet ve hukuk devleti tabirlerini bünyemizde taşımadığımızı bir kez daha gösteren bir olaydır başınıza gelen hadise..genç bir meslektaş adayınız olarak bu durumu kınadığımı belirtmek isterim..büyük geçmiş olsun..desteğimizi ve üzüntümüzü kabul edin lütfen..saygılarımla..
Old 31-01-2007, 16:47   #80
av.m.a.g

sayın kavili,

nedir bu yaşananlar böyle!
Biz kimi kimden, kimin için ne için savunuyoruz, savunacağız?
öncelikle geçmiş olsun üstadım.
size yapılan bize yapılmıştır!
ve şiddetle kınıyorum,
ayarlayabilirsem duruşma günü yanınızda olacağım inşallah
Old 01-02-2007, 00:11   #81
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan ömer adaleti
Sayın Ömer Kavili
Size destek vermek amacıyla,Allah'tan bir engel çıkmaz ise,8 şubat 2007 de Ankara'ya sizin için geleceğim ve sessiz çoğunluğun,bundan böyle,sessiz olmadığını göstereceğim.Üzerime ne görev düşüyorsa bildirmeniz yeterlidir.
Saygılarımla

Sayın "ömer adaleti",
Eğer sizin için uygun olursa SAVUNMAYI SAVUNMAK konulu duruşmayı izlemek üzere duruşma salonunda görüşmek üzere.

Saygılarımla.

Ömer KAVİLİ

" Hak huk hukuk, gak guk guguk !!! "
Old 01-02-2007, 00:13   #82
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan hilalki
sayın kavili,demokratik devlet ve hukuk devleti tabirlerini bünyemizde taşımadığımızı bir kez daha gösteren bir olaydır başınıza gelen hadise..genç bir meslektaş adayınız olarak bu durumu kınadığımı belirtmek isterim..büyük geçmiş olsun..desteğimizi ve üzüntümüzü kabul edin lütfen..saygılarımla..

Sayın "hilalki",

Destek iletinize teşekkür ederim. Üzüntümüz kadar Çırmıktı'mızın suları gibi sevincimiz de var. Bi seklem selam ve sevgiler Malatya'ya.

Ömer KAVİLİ
Old 01-02-2007, 00:17   #83
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan simali2
sayın kavili,

nedir bu yaşananlar böyle!
Biz kimi kimden, kimin için ne için savunuyoruz, savunacağız?
öncelikle geçmiş olsun üstadım.
size yapılan bize yapılmıştır!
ve şiddetle kınıyorum,
ayarlayabilirsem duruşma günü yanınızda olacağım inşallah

Sayın "simali2",

Yaşananlar, hukuk dalının savunma hukuku bölümünün EZBER BOZUCU DAVRANIŞINA YAPTIRIMDIR.

Ancak, EZBERLER BOZULACAK; ŞABLONLAR KALKACAK, DİYETİ ÖDENECEK, ve fakat YAŞAM ONURLA SÜRECEK.

EMEKSİZ YEMEK OLMAZ diyenler bence de haklılar.

Duruşma salonunda görüşmek üzere.

Ömer KAVİLİ
Old 01-02-2007, 17:05   #84
Av.G.K.

Varsayılan Sadece Ömer bey değil tüm Avukatlar yargılanıyor aslında.

Sayın meslektaşımız Av.Ömer Kavili nin savunma hakkını savunurken sanık durumuna gelmesi ülkemizin demokrasi bilincinin ne olduğunu en güzel şekilde orta koymaktadır.

Yargılanan sadece meslektaşımız değil bağımısız savunma hakkını savunan tüm avukatlardır aslında.

Ömer bey,bu demokrasi mücadelesinde yanınınızda olduğumuzu bilmenizi isterim.

Av.Gökhan Karakaş.
Old 02-02-2007, 16:45   #85
Av. O. TEKGUL

Sayın KAVİLİ,
Öncelikle geçmiş olsun,
Size yapılan bu çirkin davranış mesleğimize yapılmıştır ve halen haklarında dava açılmamış olsada birçok meslektaşımıza yapılmaktadır sizi bütün kalbimle destekliyorum
8 şubattaki duruşmanızda görüşmek üzere saygılarımla...
Av. O. TEKGÜL
Old 02-02-2007, 18:47   #86
Av.Can

8 Şubatta bende duruşma salonundayım.Geçmiş olsun Sn.Kavilli.Kalbim sizinle.
Old 03-02-2007, 20:47   #87
Kavaz

Sayın Kavili;
Ben zaten kıdemli izleyiciyim.Bir aksilik olmazsa yine geleceğim.Son duruşmada sanki satranç oyunundaymışım gibi hissettim kendimi.Çok inişli ve çıkışlı hamlelerle dolu bir satranç... Muhtesem hukuk bilgisine ve zekaya sahip kişilerin bulunduğu bir duruşma.
Sayın Kavili; belki diyeceksiniz ki "orada sanık konumunda olan benim" ve belki kızacaksınız ama bağışlayın söylemeden geçemeyeceğim;mesleğime basladığımdan beri izlediğim en lezzetli ve uygulamaya yönelik olarak çok ögretici bir duruşmaydı.
Saygılar...
Old 06-02-2007, 20:37   #88
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan ANKARA gidiş dönüş

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ

08 Şubat Perşembe Saat 11: oo

0532 322 00 23

Yeni sanık (şimdilik)

Ankara yolculuğu için BEŞ kişilik tren bileti hazır.

KALKIŞ:
07 Şubat ÇARŞAMBA
Haydarpaşa 23:30

Yeni sanık (şimdilik)
Old 07-02-2007, 10:56   #89
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan Biletli yolcular TAMAM

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
Ankara yolculuğu için BEŞ kişilik tren bileti hazır.

KALKIŞ:
07 Şubat ÇARŞAMBA
Haydarpaşa 23:30

Yeni sanık (şimdilik)

Biletlerimiz doldu; akşama yolculuk var.

Yeni sanık (şimdilik)
Old 07-02-2007, 16:29   #90
mutlakadalet

Sayın Kavili, bir mahsuru yoksa ve de umulmayan bir hal ile karşılaşmaz isem; yarınki duruşmanızda, ben de hazır bulunmak isterim.

Saygılarımla
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi