Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşya davası

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 29-06-2009, 09:54   #1
Konuk

Soru eşya davası

5 ay önce boşanma davası açtım . eşyalarım evli olduğum kişi tarafından alıkonuldu ve yalancı şahitlerle eşyalarımı alıp gittiğim mahkemede söylendi.evliyken ikamet ettiğim yerde eşya davam sürmekte.boşanma davam ve eşya davam farklı iki şehirde devam etmekte.boşanma için avukat tuttum ama eşya davasına kendim gitmekteyim.eşya davasının son bir duruşması kaldı ve özel bir sebepten dolayı duruşmaya gidememe durumum var.bu son duruşma için bir avukata vekalet verebilir miyim? duruşmaya katılmadığım halde karşı taraf benden tazminat isteyebilir mi?
Old 29-06-2009, 10:55   #2
Av.Cengiz Aladağ

Sayın katılımcı,
Davanın her aşamasında bir avukattan hukuksal yardım alabilir ve davada kendinizi temsil ettirebilirsiniz. Duruşmanıza avukatınız katılacaksa, ayrık durumlar dışında sizin de gitmenize gerek kalmayacaktır.
Duruşmaya siz ya da avukatınız gitmezse, dosyanızın işlemden kaldırılması olasılığı vardır.
Bir avukattan doğrudan yardım almanız, hak kaybına uğramanızı önleyecektir.
Old 29-06-2009, 11:07   #3
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
5 ay önce boşanma davası açtım . eşyalarım evli olduğum kişi tarafından alıkonuldu ve yalancı şahitlerle eşyalarımı alıp gittiğim mahkemede söylendi.evliyken ikamet ettiğim yerde eşya davam sürmekte.boşanma davam ve eşya davam farklı iki şehirde devam etmekte.boşanma için avukat tuttum ama eşya davasına kendim gitmekteyim.eşya davasının son bir duruşması kaldı ve özel bir sebepten dolayı duruşmaya gidememe durumum var.bu son duruşma için bir avukata vekalet verebilir miyim? duruşmaya katılmadığım halde karşı taraf benden tazminat isteyebilir mi?

Ben eşya davasında davalı olduğunuzu sanıyorum. Buna göre, duruşmaya gitme zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Ancak hak kaybına uğramamak için avukatla temsil edilmenizde menfaatiniz bulunmaktadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi