Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

itirazla duran takip

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 20-10-2007, 12:38   #1
nizar

Varsayılan itirazla duran takip

Arkadaşlar, itirazla duran ilamsız takipte borçlu takip dosyasını kapatmak istiyor. Bu durumda ileride sıkıntı çıkmaması için tahsilatı ne şekilde almak doğru olur.Yanıtlarınız için teşekkür ederim.
Old 20-10-2007, 20:39   #2
advokat34

Alacaklı alacağını almış olacağından onun yönünden ilerde bir sıkıntı çıkacağını zannetmem ama alacaklı, aynı alacağı yeniden bir dava konusu yapabilir ihtimaline binaen, borçluyu da düşünmek gerektiğinden, borç ödendiğinde takip dosyasının numarasını da belirterek, dosya borcunun haricen tahsil edildiğini içeren bir yazılı belgenin borçluya verilmesi ileride doğabilecek bir sıkıntı için tedbir olacaktır.
Old 20-10-2007, 21:06   #3
üye14072

en emniyetli yolu istiyorsanız,
dosyaya ödeme yaptırın,
saygılar
av. m. emin öztürk
kocaeli
Old 20-10-2007, 21:30   #4
üye16069

İyi akşamlar;
Borçlu ile anlaşma sağlanmış ise borçlunun kendi adına itirazından vazgeçtiğine ilişkin icra dosyasına dilekçe vermesini ve paranın dosyaya yatırılmasını tavsiye ederim.
İyi çalışmalar.
Old 20-10-2007, 21:47   #5
üye19870

Bence de borçlu ile anlaşma sağlanmış ise borçlunun kendi adına itirazından vazgeçtiğine dair icra dosyasına dilekçe verilmesi ve akabinde paranın dosyaya yatırılması tavsiye edilir
Old 21-10-2007, 10:27   #6
nizar

Yanıtınız için teşekkür ederim. Yalnız borçlu alacağın büyük bir kısmını alacaklıya haricen ödemiş. Ben bunu daha sonra öğrendim. Benim vekalet ücretim kaldı. Borçluya da birebir ulaşamıyorum. Yanıtlarınız için teşekkür ederim.
Old 21-10-2007, 10:28   #7
nizar

Böyle bir durumda doğruyu tespit etmeye çalışıyorum. Yanıtlarınızı bekliyorum. Hepinize teşekkür ederim. İyi çalışmalar diliyorum.
Old 21-10-2007, 14:56   #8
üye14072

her zamanki durum,
avukatı kazıklamak onun emeğini hırsızlamak marifet olmuş.

müvekkilden vazgeçebiliyorsanız;
noterden ihtar çekin ve tüm hakkınızı isteyin
reddederse
itirazın iptali için dava açın
bu davadan feragat edecektir, veya sizi azledecektir, veya borçlu ödemeyi ispat edecektir.
borçlu gelmezse yokluğunda hüküm elde edersiniz.
saygılar sevgiler
av. m. emin öztürk
kocaeli
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi