Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi 3/2 md.ne göre vekalet ücreti

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-09-2010, 14:26   #1
avukat44

Mutsuz Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi 3/2 md.ne göre vekalet ücreti

Cevaplayan arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim...

39 davalısı olan davamız reddedilmiş ve kendisini vekil ile temsil ettiren davalılar yararına aşağıdaki hüküm gereği tek vekalet ücretine hükmedilmiştir.

(2) Müteselsilen sorumlu olanlar aleyhine açılan davanın reddinde, ret sebebi ortak olan davalılar vekili lehine tek, ret sebebi ayrı olan davalılar vekili lehine ise her ret sebebi için ayrı ayrı avukatlık ücretine hükmolunur.

Davamızda toplam 14 kişi kendisini vekille temsil ettirmiştir bu kişileri ben dahil (2 kişinin vekiliyim) 5 avukat temsil etmiştir.

Sorum şu vekalet ücretini icraya koymak istiyorum ama hesaplama konusunda çekincem var, acaba hükmedilen vekalet ücreti, kensini vekille temsil ettiren kişi sayısına bölünüp 2 ile (iki kişinin vekiliyim)çarptığımda çıkan sonucumu icraya koymalıyım.

Yani : x TL (TOPLAM V.ÜCRETİ) / 14 (VEKİLLE TEMSİL EDİLEN KİŞİ SAYISI) * 2 (BENİM TEMSİL ETTİĞİM KİŞİ) : y TL
Old 19-09-2010, 13:43   #2
Av.Nevra Öksüz

Alıntı:
Yazan avukat44
Cevaplayan arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim...

39 davalısı olan davamız reddedilmiş ve kendisini vekil ile temsil ettiren davalılar yararına aşağıdaki hüküm gereği tek vekalet ücretine hükmedilmiştir.

(2) Müteselsilen sorumlu olanlar aleyhine açılan davanın reddinde, ret sebebi ortak olan davalılar vekili lehine tek, ret sebebi ayrı olan davalılar vekili lehine ise her ret sebebi için ayrı ayrı avukatlık ücretine hükmolunur.

Davamızda toplam 14 kişi kendisini vekille temsil ettirmiştir bu kişileri ben dahil (2 kişinin vekiliyim) 5 avukat temsil etmiştir.

Sorum şu vekalet ücretini icraya koymak istiyorum ama hesaplama konusunda çekincem var, acaba hükmedilen vekalet ücreti, kensini vekille temsil ettiren kişi sayısına bölünüp 2 ile (iki kişinin vekiliyim)çarptığımda çıkan sonucumu icraya koymalıyım.

Yani : x TL (TOPLAM V.ÜCRETİ) / 14 (VEKİLLE TEMSİL EDİLEN KİŞİ SAYISI) * 2 (BENİM TEMSİL ETTİĞİM KİŞİ) : y TL

Sayın avukat44,
Kendisini vekille temsil ettiren 14 kişi hakkındaki davanın reddi sebebi aynı ise hesaplamanız doğrudur (diye düşünüyorum )

İnceleyiniz:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=45028
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=38498

Saygılar...
Old 20-09-2010, 13:00   #3
avukat44

Alıntı:
Yazan Av.Nevra Öksüz
Sayın avukat44,
Kendisini vekille temsil ettiren 14 kişi hakkındaki davanın reddi sebebi aynı ise hesaplamanız doğrudur (diye düşünüyorum )

İnceleyiniz:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=45028
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=38498

Saygılar...

Yanıtınız için teşekkürler... evet red sebebi aynı...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi