Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

cmk

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 15-03-2009, 11:25   #1
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

Varsayılan cmk

CMK dan bir dosyam var.Kesif yapıldı.Bilirkişi raporu bekleniyor.Ben müştekilerin vekiliyim.
Olay da ebey karışık.Müştekiler daha önceki beyanlarından döndüler.İşin içinden çıkamadım.
Önümüzdeki duruşmada sanırım bilirkişi raporuna karşı beyanlarım sorulacak?

Davanın seyri hakkımda bilgi verebilirseniz sevinirim.Bu durumda nasıl davranmalıyım?
Old 15-03-2009, 11:52   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Özlem PEKSÜSLÜ
CMK dan bir dosyam var.Kesif yapıldı.Bilirkişi raporu bekleniyor.Ben müştekilerin vekiliyim.
Olay da ebey karışık.Müştekiler daha önceki beyanlarından döndüler.İşin içinden çıkamadım.
Önümüzdeki duruşmada sanırım bilirkişi raporuna karşı beyanlarım sorulacak?

Davanın seyri hakkımda bilgi verebilirseniz sevinirim.Bu durumda nasıl davranmalıyım?

Ne dava hakkında yeterli bilgi vermişsiniz, ne de somut bir soru sormuşsunuz; nasıl yanıt verebiliriz ki?
Old 15-03-2009, 15:47   #3
avfatih

Öncelikle bilirkişi raporunu almalı ve bu rapora ilişkin kendi hukuki değerlendirmenizi yapmalısınız. Raporda maddi açıdan ve hukuki açıdan doğru ve yanlışlar nelerdir. Rapor lehinize midir, değil midir? Daha sonra da müştekilerle görüşün ve rapora ilişkin ve rapor neticesinde oluşabilecek hukuki durumu anlatın ve daha sonra da yazılı beyanlarını alarak rapora itiraz edin ya da mevcut rapora göre bir karar talep edin. Kolay gelsin.
Old 15-03-2009, 19:29   #4
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

Alıntı:
Yazan avfatih
Öncelikle bilirkişi raporunu almalı ve bu rapora ilişkin kendi hukuki değerlendirmenizi yapmalısınız. Raporda maddi açıdan ve hukuki açıdan doğru ve yanlışlar nelerdir. Rapor lehinize midir, değil midir? Daha sonra da müştekilerle görüşün ve rapora ilişkin ve rapor neticesinde oluşabilecek hukuki durumu anlatın ve daha sonra da yazılı beyanlarını alarak rapora itiraz edin ya da mevcut rapora göre bir karar talep edin. Kolay gelsin.

Çok teşekkür ederim.Sıkıntımı iyi anlamışsınız...

Yeni başladığım için usulde sıkıntı yaşıyorum.Müştekilere ulaşmaya çalıştım fakat sonuç alamadım.Karşı taraf vekilleri süre istemezse herhalde dosya karara çıkar diye düşünüyorum.

Çaresiz rapora göre karar verilmesini talep edeceğim.
Olayın Özeti:
İki kişi iki kişiği bıcaklamış.Olayda haksız tahrik var.Müştekiler daha sonra beyanlarını değiştirdiler.Bir kişinin kendilerini bıcakladığını iddia ediyorlar.
Old 15-03-2009, 19:52   #5
miss_lawyer

Rapora karşı yazılı olarak detaylı beyanda bulunmayacaksanız, sözlü olarak bilirkişi raporundaki aleyhe olan kısımlarını kabul etmemeniz de yeterli olacaktır
Old 15-03-2009, 22:52   #6
erturkerdal

Müştekiler beyanlarından geri adım atmışlarsa bence 'takdir mahkemenindir deyip' sanıkları kamu hukukuna teslim etmeniz benim doğrularım açısından en uygun olanıdır.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,05129600 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.