Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Eşimi aldattım

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 19-02-2015, 03:10   #1
konuk

Varsayılan Eşimi aldattım

Merhaba ben severek evlendim eşimle ama evliligim çok kötü geçiyordu hep hakaret herkesin içinde ailemin önünde laflariyla davranışlarıyla küçük düşürüyor du bana siddetti yoktu ama psikolojik olarak hayattan biktirmisti beni. 2 çocuğumuz vardı 2007 yılında biriyle tanıştım özlem duyduğum sevgi saygıyi görünce şeytana uydum eşimi aldattım.çok pismandim eşim öğrendi beni darp etti cocuklarimizi aldı göstermedi boşanma davası açtı kabul ettim çünkü sucluydum herseye raziydim.
Ama aradan 1 hafta geçti ciceklerle geldi seni seviyorum benimde hatam var bundan sonra dikkat edecem mutlu olacaz çocuklarımız için tekrar aile olalım dedi.çocuklarım için kabul ettim.ama hergunumu zehir etti sürekli asagiladi sucumu yüzüme vurdu dışarı tek çıkarmadı yinede katlandim sonradan 2 çocuğumuz oldu.ama katlanilacak gibi değil aileme bana etmediği hakaret küfür kalmadı her tartışmada bana git ama çocukları alamazsin diyor.beni ve ailemi tehdit ediyor.büyük olan oğullarım(biri 15 biri 12 yaşında)piskolojileri çok kötü babalarindan nefret ediyorlar. Bosansam cocuklarimi bana verirlermi diğer ogullarim(5ve 2 yaşında )bosandiktan sonrada korkularim var psikopat biri sizce ne yapmalıyım benim önceki yaptığım hatayi aleyhime kullanirmi mahkemede
Old 19-02-2015, 15:23   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı,
Eşiniz dışındaki kişi ile kurduğunuz yakınlık evlilik birliği iç,inde boşanma sebebidir.Fakat bu gerekçe ile şiddet uygulanması suçtur.

Boşanmadan vazgeçerek yeniden evlilik birliğine devam etmenize karşılık eşinizin affettiği,hoşgördüğü olayı sürekli olarak psikolojik şiddet olarak size yansıtması ,aşağılaması ailenize hakaret ve küfür etmesi ,tehid kusurdur ve boşanma sebebi olarak düşünülebilir.

Boşanmaya kararlıysanız öncelikle güvenliğinizin sağlanması için koruma kararı istemeniz ve sonrasında boşanma davası açmanız yararınızadır.

Boşanma davası açıldığında hakim çocukların çıkarları ,görüşleri ve uzman raporuna göre çocukların kimin yanında kalacağına karar verecektir.

Eşinizin çocukları vermeyeceğine ilişkin görüşünün hiç bir yasal dayanağı yoktur.Çocuklar babaları ile yaşamak istemiyorlarsa,hakim aksi yönde karar vermeyecektir.

Boşanma davasında eşiniz elbette önceki vakıayı savunmasında değerlendirmek isteyebilir fakat olaydan sonra affetme olgusu bu savunmasını önemsizleştirecektir.

Bu nedenle:bir avukattan hukuki destek almanızı,mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurmanızı öneriyoruz.
Old 19-02-2015, 16:17   #3
Konuk

Çok teşekkür ederim. Büyükler babalarını istemiyor zaten ama benim korkum küçük olanlar onları benden alırsa yazık olur çocuklara bakamaz
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi