Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Tebliğ edilmeyen gerekçeli karar

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 11-12-2020, 02:13   #1
furugferruhzad

Varsayılan Tebliğ edilmeyen gerekçeli karar

Gerekçeli karar tebliğ edilmeden ilamlı icra takibi yapılmış ise tehiri icrayı nasıl alacağız. 7 gün içinde teminat yatırmak gerektiği düşünülürse tebliğ edilmeyen bir kararı nasıl tehiri icra talepli temyiz edeceğiz? Çok teşekkürler.
Old 11-12-2020, 13:43   #2
mdelen82

TEMİNAT YATIRMAK İÇİN BİR SÜRE YOKTUR.
SİZ KARARIM UYAPTAN ÖĞRENDİM DEYİP TEHİRİ İCRA TALEPLİ TEMYİZ EDİN VE MAHKEMEDEN TEMYİZ EDİLDİ BELGESİ ALIN. nakit veya teminat mektubunu dosyaya sunun.
Old 11-12-2020, 15:58   #3
furugferruhzad

Alıntı:
Yazan mdelen82
TEMİNAT YATIRMAK İÇİN BİR SÜRE YOKTUR.
SİZ KARARIM UYAPTAN ÖĞRENDİM DEYİP TEHİRİ İCRA TALEPLİ TEMYİZ EDİN VE MAHKEMEDEN TEMYİZ EDİLDİ BELGESİ ALIN. nakit veya teminat mektubunu dosyaya sunun.

Ben de aynı çözüme ulaştım değerli meslektaşım.Cevabınız için çok teşekkür ederim.İlk bulduğum çözüm İTM ye başvurarak takibin durdurulması yönünde tedbir almak oldu ancak İTM sonuçta ortada bir ilam olduğu için tedbir kararı vermeyebilir.Kararı e tebligat ile davalı olarak biz tebliğe çıkardık e tebligat yapıldı.Kararı bir an önce istinaf edip derkenar ile teminat mektubu sunacağız ve mehil vesikası alacağız.Ancak kararı(ilamı) veren mahkeme ankara icra takibinin yapıldığı yer istanbul ve pzts günü 7 günlük süre doluyor ben gecikerek teminat mektubunu sunsam bile(evet süre yok)mehil vesikası alabilirim ve sonrasında haciz konulmuş olsa bile hacizleri kaldırabilirim beni zorlayan taraf ise müvekkil şirket hesabına hiç bir şekilde haciz konulmamış olmasını sağlamakla yükümlü olmam.

Ben balıkesirdeyim.

1-Ankaradan derkenarı nasıl alacağım(yetki belgesi ile ankaradan bir meslektaşıma derkenar aldırmayı planlıyorum.O uyaptan bu derkenarı icra dosyasına gönderecek(icra dosyası için de yetki belgesi vereceğim.Aklıma başka bir şey gelmiyor.Tüm bu süreci doğru yönetemezsem haciz gelmesi durumunda ciddi sıkıntı yaşanacağı açık.Bu konuda öngörebildiğiniz pratik bir çözüm varsa değerli görüşünüz benim için çok değerli olacaktır.Çok teşekkürler.
Old 11-12-2020, 17:32   #4
LLM. Avukat Ömer Faruk İlgün

Alıntı:
Yazan furugferruhzad
Ben de aynı çözüme ulaştım değerli meslektaşım.Cevabınız için çok teşekkür ederim.İlk bulduğum çözüm İTM ye başvurarak takibin durdurulması yönünde tedbir almak oldu ancak İTM sonuçta ortada bir ilam olduğu için tedbir kararı vermeyebilir.Kararı e tebligat ile davalı olarak biz tebliğe çkııkardık e tebligat yapıldı.Kararı bir an önce istinaf edip derkenar ile teminat mektubu sunacağız ve mehil vesikası alacağız.Ancak kararı(ilamı) veren mahkeme ankara icra takibinin yapıldığı yer istanbul ve pzts günü 7 günlük süre doluyor ben gecikerek teminat mektubunu sunsam bile(evet süre yok)mehil vesikası alabilirim ve sonrasında haciz konulmuş olsa bile hacizleri kaldırabilirim beni zorlayan taraf ise müvekkil şirket hesabına hiç bir şekilde haciz konulmamış olmasını sağlamakla yükümlü olmam.

Ben balıkesirdeyim.

1-Ankaradan derkenarı nasıl alacağım(yetki belgesi ile ankaradan bir meslektaşıma derkenar aldırmayı planlıyorum.O uyaptan bu derkenarı icra dosyasına gönderecek(icra dosyası için de yetki belgesi vereceğim.Aklıma başka bir şey gelmiyor.Tüm bu süreci doğru yönetemezsem haciz gelmesi durumunda ciddi sıkıntı yaşanacağı açık.Bu konuda öngörebildiğiniz pratik bir çözüm varsa değerli görüşünüz benim için çok değerli olacaktır.Çok teşekkürler.
Sayın Meslektaşım
Yargıtay 8.HD2013/23719 esas 2014/17086 Kararına göre Uyap ortamında e-imzalanan ilamın takibe konulabileceğini ifade etmiştir.
Bu nedenle İTM den çözüm zor.
Old 12-12-2020, 22:01   #5
mdelen82

Siz elinizden geleni yapin.gerisini boşverin.sagliginiz önemli olan....
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi