Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Dert OrtaĞiniz Kİm?:)

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-01-2009, 10:53   #1
üye27169

Varsayılan Dert OrtaĞiniz Kİm?:)

Dünyada nazar değmeyen tek şey akılmış..Çünkü kimse kimsenin aklını beğenmezmiş...
Karşınızdaki size sadece “kendi doğruları"nı söyleyebilir.. Siz bunu kendi süzgecinizden geçirir ve yine kendi doğrunuzu gerçekleştirirsiniz..
Ama hepimizin zaman zaman konuşmaya ve danışmaya ihtiyacı oluyor...

Böyle zamanlarda kiminle konuşursunuz?
Size biraz tuhaf gelebilir ama en çok anlaştığım kişi benim.. Kendimle konuşurum. Kendimi dinlerim.. Etrafımda çok arkadaşım (Dostum) yok..
İçinden çıkamadığım olaylar olduğu az konuştuğumuz ve görüştüğümüz bir arkadaşım var, ona içimi dökerim. Ama her zaman tam olarak hiçbir şeyi anlatmam.. Sorun içinden çıkılmaz bir şekildeyse,karşımdakini de üzmemek adına bunu yapıyorum.... Bazen anlattıklarımın doğruluk payına kendim bile karar veremiyorum çünkü....Yani başıma gelenleri kendi hislerim aracılığıyla değiştiriyor muyum acaba diye düşünüyorum.
J
Ama eğer içinden çıkamayacağım bir durumsa kız kardeşlerimle paylaşır onların fikirlerine danışır onlardan da fikir alırım işime gelirse uygularım yoksa kendi bildiğimden şaşmam..Yani tutturacağım yol belli, belki çıkışı ben biliyorum sadece bir başıma giremiyorum o tünele, o karanlık süreç korkutuyor beni, ışık onun ucunda ama yol uzun, karanlık korkutuyor...
Birisi elimden tutup korkma dese belki yetecek... korkudan kalbimin nasıl attığını duysa belki o da heyecanlanacak benim gibi ama belli etmeyecek... benimle yürümesin, sadece beni uğurlasın yeter, yapabilirsin dese belki de yetecek... belki...
Kaç yaşa gelirsek gelelim, ne kadar çok şey yaşarsak yaşamış olalım, öyle anlar oluyor ki, öyle dönemler, tek başına aşılmıyor, o süreçte aranılan bir dost mu, bir arkadaş mı, bir büyüğün tavsiyesi mi veya bir ustanın fikri mi v.s her ne ise kişiye ve duruma göre değişen işte öylesi olmalı her insanın hayatında... sizin sessiz çığlığınızı duyabilen, gülerken içinize akıttığınız gözyaşınızı görebilen, canınız yandığı halde acınızı nasıl bastırdığınızı sezen, içinizi, gerçek sizi bilen... var mıdır acaba?

Eğer bunu bulan arkadaşlar varsa çok şanslılar gerçekten, kıymetini bilmeli.
Kötü hissettiğimde sayfalarca yazarım.Tam bir yazı manyağımdır ben. Alır okurum sonra ve yazının başlarında inkar ettiğim gerçekleri,sonlara doğru kabul ettiğimi farkederim.Kendi kendime “ne tutarsızsın” derimJ
Silkinirim sonra,insanın gerçekleri kendine bile itiraf etmesi zaman alıyor...
İnsanın kendisine sözünün geçmemesi,gücünün yetmemesi,Bütün düşündüklerini, yaşadıklarını kaleme döken birinin içindeki keşmekeşi tariften aciz olması ve bunun gibi şeyler işteJ...Sonuç olarak kendisiyle savaşanların,hayatı sorgulamaktan vazgeçemeyenlerin kendisine yenilmesi kadar kötü bir şey yoktur hayatta sanırım.
Old 27-01-2009, 20:04   #3
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Atahun
Bazen yine ben.

Genellikle....
Old 01-02-2009, 00:01   #6
Güldal

şanslılardanım galiba çok candan dostlarım,beni benden iyi bilen ablacım ve sımsıkı tutunduğum eşim var...
Old 27-02-2009, 08:19   #8
Adli Tip

Derde ortak olunmaz,
Olunsa da paydaşlık giderilir.

Suat Asaf
Old 27-02-2009, 11:18   #9
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Güldal
şanslılardanım galiba çok candan dostlarım,beni benden iyi bilen ablacım ve sımsıkı tutunduğum eşim var...

Ablası ve eşi ile iyi ilişkileri olan birisinin ne derdi olabilir ki?
Old 27-02-2009, 11:35   #10
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Saim

insanın "eşinin ablasıyla ve ablasının eşiyle iyi ilişkileri" olması da çok önemli
Old 27-02-2009, 11:40   #12
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Adli Tip
insanın "eşinin ablasıyla ve ablasının eşiyle iyi ilişkileri" olması da çok önemli

O, kesinlikle daha önemlidir.
Old 28-02-2009, 22:16   #13
üye8180

Derdim yok ki ortağım olsun.
Old 03-03-2009, 09:13   #14
üye27169

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
Derdim yok ki ortağım olsun.

Ne güzel.
Bizim bildiğimiz "dertsiz insan yoktur"
Belki de kendimizi bu söze inandırdığımız için hep bir derdimiz olduğunu düşünüyoruz.
Aslında düşününce...
"Benimde yok galibe "
Old 14-03-2009, 19:50   #16
üye18721

Önceden çok arkadaşım olduğunu düşünürdüm.Aslında öyle ama her arkadaştan da dost olmuyor.En büyük dert ortağım-karşılıklı dertlerimizi paylaştığımız- arkadaşım Sibel.. Lise'yi bitirdikten sonra yaşam şartları gereği bir araya gelemedik.Oğlumun ilkokula başladığı ilk gün...Ne büyük tesadüf ki onun kızı benim oğlum aynı sınıfa düşmüşler.İlk önce tanıyamadım arkadaşımı...Bozulmuş; görmemezlikten geldiğimi zannetmiş.Şimdi o gün bugündür tüm sırlarımı onunla paylaşırım o da benimle.Çünkü o gerçek dostum benim...Aradan 16 yıl geçti tekrar karşılaştıktan sonra.Çocuklarımız benzer bölümleri kazandı yine tesadüf.
Old 14-03-2009, 20:25   #17
Mahatma Gandhi

dert ortağı mı? sigaradan daha iyisini bulamadım daha
Old 15-03-2009, 17:08   #18
üye18721

Alıntı:
Yazan Mahatma Gandhi
dert ortağı mı? sigaradan daha iyisini bulamadım daha
Nacizane söylemek istiyorum ama bu seçiminizle en büyük düşmanınızı kazanmışsınız.
Old 16-03-2009, 10:11   #19
carlito

Dert ortağım benim,biricik Sevgilim,söyle senden başka kimim var benim.!?
Old 08-04-2009, 11:29   #20
Güldal

Kesinlikle haklsınız
Old 09-04-2009, 11:29   #21
Nur Deniz

Derdiniz varsa ortağınız yoktur, tek başınıza sahipsinizdir.
Old 17-04-2009, 14:54   #22
Gülümse

Bu son dönemde tek dert ortağım kaldı o da KHS... Fakat oradan kopmaya çalışmak ayrı bir dert ne yapacağım şimdi ben...
Old 17-04-2009, 16:32   #23
Av. Filiz Sözen

bir söz anımsadım şimdi;bugünün trajedisi yarının komedisidir. düşünün yıllar önce içinizi kahreden bir olaya şimdi gülüyor musunuz yoksa hala aynı elemimi çekiyorsunuz. kendim için söyleyim ben gülüyorum ve bu kadar çok üzüldüğüme üzülüp tekrar gülüyorum.bu ne yaman çelişki böyle...ama artık eskisi kadar üzülmüyorum.bu da gelir bu da geçer.
Old 17-04-2009, 16:52   #24
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av. Filiz Sözen
bir söz anımsadım şimdi;bugünün trajedisi yarının komedisidir. düşünün yıllar önce içinizi kahreden bir olaya şimdi gülüyor musunuz yoksa hala aynı elemimi çekiyorsunuz. kendim için söyleyim ben gülüyorum ve bu kadar çok üzüldüğüme üzülüp tekrar gülüyorum.bu ne yaman çelişki böyle...ama artık eskisi kadar üzülmüyorum.bu da gelir bu da geçer.

Ben buna kara mizah diyorum. Aman dikkat dostum bazen insanı bayağı ciddi dibe çekebiliyor.
Old 17-04-2009, 17:06   #25
Av. Filiz Sözen

bende onu kastediyorum,dibe batıp çıkınca artık o dibin önemi kalmıyor.sadece her zaman güçlü olmak ve hayata hep gülümsemek gerekiyor
Old 22-04-2009, 14:57   #29
Atahun

Bu gün dert ortağım göz doktoruydu. Sonunda gözlük kazandım.
Old 22-04-2009, 22:50   #30
Nalan Nagehan ALTUĞ

Ufuk : Kendim
Sevinç : Kendim
Hikmet : Sevinç
Nalan Nagehan : Kendim
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,10020900 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.