Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Vefat eden babamdan kalan aylık

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 07-04-2014, 18:10   #1
bayan1234

Önemli Vefat eden babamdan kalan aylık

merhaba ben 47 yaşındayım ve babam yaklaşık 1 ay önce vefat etti kendisi emekli idi ve ben onun sağlık hakkından yararlanıyordum kendisi trafik kazası sonucu hayatını kaybetti karşı taraf %80 sorumlu .7 kardeşiz , 2 kardeşimden biri üniversite okuyor biri 18 yaşından küçük ve bende eşimden boşandım hiç bir gelirim yok ağabeylerim sigortadan trafik kazası sonucu öldüğü için belli bir miktarda bize para ödeneceğini söyledi ve kendi benim imzam olmadan ve diğer 6 kardeşim imza atmadan tek kendi başvurusunun yeterli olacağını bizim sigoradan gelen paradanda hak alacağımızı söyledi biz başvurmadan tek kardeşin başvurusu yeterli mi yoksa bizde mi başvurmalıyız ? diğer maddi durumu iyi olan kardeşlerimde bu paradan alabilecek mi ? beni aydınlatırsanız sevinirim eşimden ayrı oldugum için bende alabilecekmiyim
Old 10-04-2014, 14:24   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan bayan1234
merhaba ben 47 yaşındayım ve babam yaklaşık 1 ay önce vefat etti kendisi emekli idi ve ben onun sağlık hakkından yararlanıyordum kendisi trafik kazası sonucu hayatını kaybetti karşı taraf %80 sorumlu .7 kardeşiz , 2 kardeşimden biri üniversite okuyor biri 18 yaşından küçük ve bende eşimden boşandım hiç bir gelirim yok ağabeylerim sigortadan trafik kazası sonucu öldüğü için belli bir miktarda bize para ödeneceğini söyledi ve kendi benim imzam olmadan ve diğer 6 kardeşim imza atmadan tek kendi başvurusunun yeterli olacağını bizim sigoradan gelen paradanda hak alacağımızı söyledi biz başvurmadan tek kardeşin başvurusu yeterli mi yoksa bizde mi başvurmalıyız ? diğer maddi durumu iyi olan kardeşlerimde bu paradan alabilecek mi ? beni aydınlatırsanız sevinirim eşimden ayrı oldugum için bende alabilecekmiyim

Tüm mirasçılar miras hisseleri oranında tazminat alacaktır. Tek mirasçının başvurusu üzerine tazminat miktarının tümü ona ödenmez. Sigorta şirketi ancak kendi hissesi oranında ödeme yapar. Maddi durumu iyi olan kardeşlerinizin de payı bakidir.

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan profesyonel destek alınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi