Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Konu Notu: 3 oy, 3,67 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-03-2008, 23:51   #1771
Av.Orhan Kaya

bu itirafı okuyup benimde sigara yaktığımı...
Old 19-03-2008, 00:07   #1772
diclee

itirafları okuyunca sigara yakma isteği duymadığım için kendimi çok mutlu hissettiğimi i.e.
Old 19-03-2008, 00:33   #1773
Gülümse

Son iki itirafı okuyup, içimden bu iki dostumun kendi istekleriyle sigarayı bırakmalarını dilediğimi i.e
Old 20-03-2008, 10:33   #1775
TRINITY

Ortaokulda izlediğim yabancı dizilerdeki çalışan kadınların evrak çantasıyla beraber kol çantası kullanmalarına hayran olurdum. Her ne kadar ağırlık olsa da, evrak çantasıyla dolaşmaktan çok hoşlandığımı İ.E.
Old 21-03-2008, 19:53   #1776
üye18721

Ben ise tersine evrak çantasıyla dolaşmayı sevmediğimi çünkü hem ekstra bir ağırlık taşıdığım için hem de adliyede işlemleri takip ederken koyduğum yeri ara sıra unuttuğumda paniğe kapılmama neden olduğu için iki ayrı çanta taşımayı sevmiyorum ama mecburen kullanıyorum.
Old 21-03-2008, 20:47   #1777
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Evrak çantamla hiç bir alıp-veremediğimin olmadığını, elbette daha az yük taşımanın tercih nedeni olduğunu, ama böylesi yükün (meslek sahibi olmanın) omuzda değil, gerekirse başta taşınması ve kesinlikle yakınılmaması gerektiğini düşündüğümü, İ.E.
Old 21-03-2008, 21:06   #1778
Av.Cengiz Aladağ

Çantamla bir alıp veremediğim yok; zor olanın insanın kendisini taşıması olduğunu düşünüyorum.
Old 21-03-2008, 21:47   #1779
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Kemal Yıldırım'ın itirafını okuyunca "nerede o günler, yaşlanmışız, aşkı bile unutmuşuz" dediğimi ve aşktan daha güzel itiraf olmadığını düşündüğümü İ.E.

Aa! Aşk diye bir şey de mi varmış?
Old 22-03-2008, 16:25   #1781
Av. Hatun Olguner

Gazeteci Bircan Silan'ın oğluna yazdığı bu güzel şiirde,aşkların en masumu, annelerin çocuklarına aşkı ne duygu yüklü anlatılmış :
...

OĞLUMA
HAYATA HERŞEY DAHİLDİR OĞLUM
BUNU SAKIN UNUTMA
SUSMAMACASINA AĞLAMAK
DELİCESİNE GÜLMEK
ALDATMAK İÇİN ACISA DA
ALDATILMAK RUHUN DUYMASA DA
BUNU SAKIN UNUTMA...
BAZEN BİR BAŞARIDIR PEŞİNDE KOŞTUĞUN
BAZEN HEP YAŞAMANI DİLEDİĞİM MUTLULUK
BAZEN İYİ KÖTÜDÜR
KÖTÜ DE İYİ
AYRIMINA KENDİN VARMALISIN OĞLUM
UNUTMA CEHENNEME GİDEN YOLLAR
HER NASILSA İYİ NİYET TAŞLARINDAN YAPILMIŞTIR
SEN KENDİ CENNETİNİ YARATIRSIN EMİNİM
YETER Kİ SEVGİYİ HİÇ UNUTMASIN
O CANIMIN İÇİ YÜREĞİN
SEVDİĞİNE SARILMAKTAN HİÇ KORKMA OĞLUM
HELE SEVDİĞİNİ SÖYLEMEKTEN ASLA
BAZEN BİR KADINA
BAZEN DE ÇOCUĞUNA
BİR DE BABANLA BANA
İNAN BU EN GÜZEL DUYGUDUR OĞLUM
DOSTLAR ÇOK ÖNEMLİDİR
İKİ GÖZÜMÜN BİR ÇİÇEĞİ
İNSANLAR KIRILGANDIR,NARİNDİR
KORU İNCİTME SAKIN ONLARI
DORUKTAKİ BAŞARI DA
DİBE VURAN BAŞARISIZLIK DA
ACI VEREN,DÖNÜLMEZ AYRILIK DA..
SEN BENİM YAŞAMIMDAKİ EN GÜZELSİN
EN ÖZELSİN..
GÜN GELİR DE GİDERSEM
KİMBİLİR BELKİ BABAN DA ARKAMDAN GELİRSE
UNUTMA SEN ASLA YALNIZ DEĞİLSİN
YÜREĞİN GÜCÜN,CESARETİN
BİLİYORUM Kİ OĞLUN VE KARIN
CENNETİNDE YAŞIYORSUNDUR
BUNU HERŞEYDEN ÇOK İSTERİM
İNAN BANA CANIM OĞLUM
Old 22-03-2008, 20:25   #1782
Av.Mehmet Saim Dikici

Hukuk Fakültelerinin son yıllarda hukuk adına neyi öğrettiğini merak ettiğimi samimiyetle İ.E.
Old 22-03-2008, 22:44   #1784
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Belki rekabet hukukunu...

Haksız olanından değil mi?
Old 23-03-2008, 18:33   #1785
Av.Suat Ergin

Site İçi Linkler bölümünde Kimler Forumda'yı tıkladığımızda; o anda hangi üyelerimizin THS'yi ziyaret ettiklerini görebiliyoruz. Ben sık sık o linki kullanırım. Her defasında da 'Bakalım bugün kimler formda' diye düşünürüm.

Bugün ise Sevgili Can Doğanel'in formda olduğunu itiraf ediyorum.

Saygılarımla
Old 25-03-2008, 14:19   #1786
Sinem Kazar

elbet benim de itiraf edeceğim birşeyler vardır diyerek düşünmeye başladım.evet var,hem de çok.AMA imdattt itiraf edemiyorum..o halde;
itiraflardan hoşlanmadığımı itiraf ediyorum
Old 26-03-2008, 23:22   #1787
Av. Can DOĞANEL

Bir davada takıldığım bir noktada site içi arama yaparak eski konuları aradığımı, çıkan sonuçlarda gezinirken cevabı ve Yargıtay kararlarını o zamanlar kendi yazmış olduğum bir mesajda bulduğumu itiraf ediyorum.

Kıssadan Hisse : "İyilik Yap Denize At" birgün mutlaka sana döner.
Old 27-03-2008, 08:39   #1788
av.sally

Hayattan neden bu kadar sıkıldığımı anlamadığımı nice sorunlar yaşayan insanların hayata bağlılıklarına hayran kalıp kendimden utandığımı ve bazen herşeyi bırakıp gitmeyi düşündüğümü i.e.
Old 27-03-2008, 08:40   #1789
av.sally

Aramızda motivasyon sağlayacak arkadaşların olup olmadığını var ise buraya bu cümlelerini yazmak isteyip istemeyeceklerini merak ettiğimi ve umutla beklediğimi i.e.
Old 27-03-2008, 14:15   #1790
Av. Hatun Olguner

Çoğalır engeller yürür gidersin
Yüreğin taşıyıp götürür seni...
Old 27-03-2008, 14:28   #1791
uye8490

Alıntı:
Yazan avsevil
Aramızda motivasyon sağlayacak arkadaşların olup olmadığını merak ettiğimi var ise buraya bu cümelelrini yazmak isteyip istemeyeceklerini merak ettiğimi ve umutla beklediğimi i.e.

Bir otobüs durağında , annesinin arkasına saklanıp saklanıp size dil çıkarıp duran beş yaşındaki bir kızın sizinle -bu şekilde olsa dahi - iletişim kuruyor olmasının gözbebeklerine tutuşturduğu sevinç kırıntıları (bizzat başıma gelmişti çocuğa ben gülümsedikçe o dil çıkarıyordu,ama bunu yaparken de ben de varım dercesine mutluydu)...
Her gece ,saati kurarken her insanın aklından geçebilecek "saati kurdum da acaba yarına çıkar mıyım" şeklindeki şüpheye inat her gün kurduğunuz o saatin ziliyle uyanmanız...

Sizin için adeta bir yük halini alan yaşam adlı hengamede hiç farkında olmadan sizin için olağan sayılabilecek bir davranışla (psikopat eşinden kurtalamayacağını ve bu nedenle yaşamak istemediğini söyleyen bir insanın boşanma davasından olumlu sonuç almanız gibi) o insanı dardan kurtarmanız....

Yolda giderken kendimi bildim bileli üretilip satılan pamuklu pembe şekerlere şaşkın şaşkın bakan ve aniden sizin kendisine bakmakta olduğunuzu farkeden minik kızın "bunlar nedir" sorusu karşısında yüreğinizde duymuş olduğunuz ezikliği o çocuğa bir şeker alıp hediye ederek hafifletmeye çalışırken,çocuğun göz bebeklerindeki sevincin yüreğinizi istila etmesi...

Yaşamak başlı başına bir devinim başlı başına bir mucizedir.Yaşamak güzeldir....İ.E.
Old 27-03-2008, 14:49   #1792
Seyda

Alıntı:
Yazan avsevil
Aramızda motivasyon sağlayacak arkadaşların olup olmadığını merak ettiğimi var ise buraya bu cümelelrini yazmak isteyip istemeyeceklerini merak ettiğimi ve umutla beklediğimi i.e.

Sadece nefes alabilmemizin bile ne kadar önemli olduğunu düşünün. Kalp ameliyatı olan annemi yoğun bakımda nefes almaya çabalarken gördüğümde o an tüm gücümü ona verebilirdim..Ve dudaklarının susuzluktan çatlamaya başladığını gördüğümde onun için su içtim kana kana..

Hayat tüm zorluklarına,tüm adaletsizliklerine rağmen güzel..Zaten herşey mükemmel gitseydi; iyinin, doğrunun, mutluluğun ne demek olduğunu ve verdiği hazzı hiçbir zaman öğrenemeyecektik..

Sadece ellerim,ayaklarım yerinde olduğu için, görebildiğim ve duyabildiğim için, renklerin ismini duyduğumda gözümün önüne o rengi getirebildiğim için, biraz önce gelen kucak dolusu çiçeğin kokusunu duyabildiğim için, soğukta barınacağım evim olduğu için ve herşeyden önemlisi babam,annem,kardeşim hayatta olduğu için her gün şükrediyorum.. Bunun dışında çok isteyip de elde edemediğim şeyler, ulaşamadığım hedefler, yaşanan üzüntüler içinse hissettiklerim sadece anlık.. Varolanlar için, elimizdekilerle yaşamanın güzel olduğunu İ.E..
Old 27-03-2008, 15:16   #1793
Jaap

Derin derin nefes alarak hayatımda var olan güzellikleri düşünüp onlar için hak etmediğim halde bana sunan yaratana şükrettiğimde daha mutlu olduğumu; yine de başka şehirlere kaçmayı düşündüğümü ie...
Old 28-03-2008, 13:42   #1794
elvankakici

İtiraf ediyorum. Avukatların karşı tarafın vekiline düşmanmış gibi bakmalarına anlam veremiyorum.Olayı çok fazla kişiselleştiriyoruz galiba.En azından İngiliz usulü bir nezaket çizgisi olması gerektiğini düşünüyorum.

Ha birde karşı tarafın avukatı ile konuştuğumuzda bozulan müvekkiller var tabi.
Old 28-03-2008, 14:12   #1795
av.sally

Avukat olarak mesleğimden dolayı bana işlenmiş olan tehdit suçunun hapis cezası ile neticelenmesiyle bugün çok mutlu olduğumu i.e.
Old 28-03-2008, 14:40   #1796
Armağan Konyalı

Alıntı:
Avukat olarak mesleğimden dolayı bana işlenmiş olan tehdit suçunun hapis cezası ile neticelenmesiyle bugün çok mutlu olduğumu i.e.
Sevincinizi paylaşıyorum.
(Çok sevindiğimi itiraf ediyorum.)
Old 03-04-2008, 11:14   #1797
Av.Suat Ergin

Dün şöyle düşündüğümü itiraf ediyorum.

"2 gündür teşekkür sayım, 1907. Bu futbol ilahlarının istediği bir şey galiba...Mesaj yazıp teşekkür alarak, bu güzelliği bozmayayım "

Fenerbahçem, beni haklı çıkardı.
Old 03-04-2008, 11:16   #1798
Gülümse

Futboldan anlamadığımı o yüzden bu tür konularda yabancı kaldığımı i.e
Old 03-04-2008, 13:12   #1799
Av.H.Sancar KARACA

Mutlu

Bir köşe yazısındaki ; "Birileri karşıladı, birileri ağırladı, biz de uğurladık" cümlesini çok beğendiğimi i.e.
Old 04-04-2008, 15:40   #1800
supernatural

ilkokul arkadaşımı THS'de tesadüfen bulduğumu itiraf ediyorum avukat olmuş
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,08896494 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.