Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Eşimin verdiği ıstırap

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 08-01-2024, 15:17   #1
Konuk

İnceleme Eşimin verdiği ıstırap

Merhabalar, herkes için kolay olan şeyler benim için hep zor oldu. Evlilik ve çocuk gibi. Eşimin ilk evliliğinden bir kızı var ve normalde babasıyla nadiren bir işi varsa görüşür ve evine özel bayram filanda dahil gelmez ve baba tarafından kimseyle görüşmez babalar gününde bile aramaz. Fakat eşim hergün arar yazar ve onun tüm hoş olmayan hareket ve sözlerine katlanır. Evlendigimizi duyunca, normalde asla babasının evine gelmek istemeyen kızı aniden haberimiz olmadan eve geldi ve gelişinden gidişine kadar çocuk yapma benim babam değişmez insanlar değişmez diyor. Ben evlendigimde ona ve annesine neden boşandiklarini niye sormamışmışım, eşimi ve eşimin ailesinin kötü insanlar olduklarını benimde kötü şeyler yaşayacağımı dikkat et dedi kaç defa ve ben hayır eşim ve ailesi iyidir dedim çünkü benden bir cevap bekliyordu iyiler sorun yok. Geçmiş beni ilgilendirmez. Bunlar geride kaldı boşver dedim. Görücez görücez ben daha buralardayım seninle de görüşücez. Evlilik hayatında başarılar diliyorum dedi. Mutluluk dilemedi. Film bile izlerken babasına bizim evde film izlemedin noldu şimdi izliyorsun vesaire gibi şeyler dedi. Babasına baba bile dememeye özen gösteriyor.Yani kızı benim ayrılıp gitmemi ve çocuk bile yapmamami istiyor. Beni ilk görüşte bunları tembihleyip tehditvari bir şekilde konuştuğuna göre demek ki babasinada ayrılması veya çocuk yapmaması gibi bir şeyler söyler diye düşünüyorum. Ben hamilelik için ilaç tedavisi aldım ve eşim bunu bildiği halde bugünler önemli dediğim halde o günler yaklaşmıyor. Çocuk istediğini söylüyor fakat bu konuda bir çabası yok.o günlerde sorun çıkarıyor. Benim zamanım gidiyor biyolojik saat yönünden. Bu durumda ne yapabilirim? kendi kızınında tüm laflarına hareketlerine katlanmami isteyen ve çoğu zaman onunla olan sorununuda evliligimize yansıtan, çocuk çabası olmayan ilaç kullandığım günleri boşa geçirmek durumunda bırakan eşe napılabilinir?
Old 10-01-2024, 12:44   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Boşanmayı istediğinizi belirtmemişsiniz. Çocuk sahibi olma isteğinize mazeretsiz olarak direniliyorsa, boşanma sebebidir. Evlenirken, çocuk sahibi olmama yönünde ortak bir kararınız yoksa, çocuk sahibi olmak evliliğin temel istek ve sorumluluklarındandır.

Boşanma sebebi yapmayacaksınız, evlilik terapistine gidebilirsiniz. Yani hukuk dışı destekler almayı düşünebilirsiniz.

Eşinizi çocuk sahibi olmaya zorlayacak hukuki bir tedbir bulunmamaktadır.

Saygılarımla,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi