Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

2013 yılında hesap işletim ücretinin iadesi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-06-2013, 15:52   #1
Dilek1987

Varsayılan 2013 yılında hesap işletim ücretinin iadesi

Merhaba,

2013 yılında hakem heyetine başvuru yaparak hesap işletim ücretinin iadesini sağlayan meslektaşım var mı acaba? Sanırım Yargıtay ın son içtihatları iade edilmemesi yönünde. O yüzden bilgilerinize başvurmak istedim. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
Old 10-07-2013, 15:40   #3
av.gokcen

Merhaba,

hesap işletim ücretinin iadesine yönelik Üsküdar Tüketici sorunları Hakem Heyetine 2012 eylül ayında yaptığım başvuru,

"uyuşmazlığın tüketici kredisi veya kredi kartlarından kaynaklanmayıp bankacılık işlemlerinden kaynaklandığı anlaşıldığından talebin tüketici sorunları hakem heyeti başkanlığının görevine girmediğinden"

gerekçesi ile reddedildi.
Old 10-07-2013, 15:45   #4
Mtaslak

Tarafımıza ilettiğiniz mesajınızı aldığımızı ve incelediğimizi bildirmek isteriz. Her türlü talep ve şikayeti titizlikle inceleyerek çözüme ulaştırmayı hedeflemekteyiz. Mesajınıza ilişkin yaptığımız inceleme sonucu aşağıdaki gibidir:

Hesap işletim ücreti, Bankamızdan alınan hizmetlere karşılık olarak, Masraf ve Komisyon Tarifesi' nde belirtildiği üzere, aylık olarak tahsil edilmektedir. Bununla beraber hesabınıza bazı bankacılık ürünlerinin tanımlı olması halinde ve/veya Bankamız tarafından belirlenmiş olan kriterler dahilinde hesap işletim ücreti tahsilatı yapılmamaktadır. Örneğin, Günlük Paket ürünümüzü kullanarak muafiyet sağlayabilirsiniz.

*ING Günlük Paket : Günlük Paket Vadesiz Mevduat Hesabı, Destek Hesap, ING Kredi Kartı, ING Nakit Kart ve hesabınıza bağlı Otomatik Fatura Talimatından oluşur. Ayrıca, Hesap işletim ücreti ve ING Bonus Card için yıllık kart ücreti, Internet/Telefon ve ATM’lerden yapacağınız EFT/Havale işlemleri için ücret ödemezsiniz. “Daha detaylı bilgiye www.ingbank.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.”

Bilgilerinize sunar, her türlü talep ve şikayetiniz için bizimle temasa geçebileceğinizi hatırlatırız.

Talebinizin devam etmesi durumunda, bankamız yanıt tarihini izleyen altmış gün içinde Türkiye Bankalar Birliği nezdindeki Müşteri Şikayetleri Hakem Heyetine başvurabilirsiniz.

Saygılarımızla,
ING Bank A.Ş.

Türkiye Bankalar Birliği Nezdinde Müşteri Şikayetleri Hakem Heyeti mi var??
Old 10-07-2013, 15:47   #5
av.gokcen

Bankaya mail ile şikayette bulunurken, bankalar birliği hakem heyetine ilişkin bir bilgilendirme görmüştüm.

Başvuru zorunlu değil, şifahidir.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi