Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Haberleri Türk Hukuk Sitesi duyuru, ilan ve haberleri.

Ahu ve Av.Engin Özoğul

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-07-2007, 20:16   #31
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Sevgili Engin, koşulları normale döndüğünde, yani iki ay sonra yeniden aramızda olacak. Dönüş gününü sabırsızlıkla bekliyoruz. Sanırım bu kadar sabredebiliriz Mesajlarınızla kendisini üzmeyiniz, zira gidişi dönüşsüz değil...

Sevgili Ahu, nam-ı diğer cest la vie...

"Bir şey kalmıyor koyacak
Merhaba ile hoşça kal arasına"

Kim demişse doğru söylememiş. Katılmıyorum.

Merhabalarla hoşçakallar arasına, koca koca hayatlar sığıyor. Yaşanmışlıklar, paylaşımlar, tecrübeler ve anılarla, -yaşamdan kesitler bile değil sözünü etiğim-, bakış açılarında görece taşıdıkları anlamla, kocaman "yaşam"lar sığıyor.

Sevgilerimle, saygılarımla...
Old 28-07-2007, 11:46   #32
galip uğur

Hukuk yollarının karanlık olduğu bir ülkede bu yollara ışık tutan iki değerli kişinin birden aramızdan ayrılması acaba bizi karanlık yollara mahkum etmek anlamına mı geliyor?
Hiç sanmıyorum.
Lütfen en kısa bir sürede karanlık olan yolları aydınlatmaya devam edin.
Dikkatle bakın... kaç kişi sizi yürekten istiyor. Onları kırmayacağınızı umarım.
Sevgilerimle.
Old 28-07-2007, 13:23   #33
eylemk

Ahu ve Engin'le son THS buluşmasında tanışmıştım. Engin'le sohbet etmek nasip olamadıysada Ahu ile azda olsa sohbet etme şansını yakalamıştım. Yeniden onlarla, Engin'in bildiği ve bizimle paylaştığı harika mekanlardan birinde Ahu'nun sıcak gülümsemesiyle birlikte iki çift lafın belini kırmak isterdim. Umarım tekrar görüşme şansını yakalarız. Ahu, bu defa browniyi seninle paylaşacak olan ben olacağım.
Old 28-07-2007, 13:37   #35
ecesaka

Engin'in geri döneceğini duymak güzel... Umarım aynı haberi Ahu'dan da alırız...
Old 28-07-2007, 14:06   #36
Jeanne D'arc

Bekliyoruz!
Old 29-07-2007, 01:11   #38
spinoza

her ikisine de sonsuz saygılarımı yolluyorum..
Old 30-07-2007, 20:25   #39
kum

Sonunda dediğim çıktı işte
Samanyolunda bir yıldız düştü dünyaya
Sinekler gibi eziliverdi insanlar
Herşey bir anda olup bitti
Yapayalnız kaldık
Ne radyo-aktivite ne mantar şeklinde bulutlar
Ne yaşamak sevinci ne ölüm korkusu
Sonunda üç kişi kaldık dünyada
Sen
Ben
Bir de Jiro'nun Manon Lesko'su
--Ümit Yaşar Oğuzcan
Old 31-07-2007, 13:07   #40
monet

yorulur, herşey yorulur, metalin bile bir yorgunluğu vardır...arkadaşlarımız, bir süre dinlendikten sonra yine aramızda olacaklar. Ya da biz öyle umuyoruz.
Old 02-08-2007, 09:07   #41
Av.Bülent AKÇADAĞ

Öncelikle adı geçen arkadaşların siteden ayrılmaları THS için büyük bir kayıp.

Benden önce yazan diğer arkadaşların bir "Cenaze" merasimindeymiş gibi konuşmalarına anlam veremedim, her gidişin bir dönüşü mutlaka vardır yeterki ölüm olmasın ki bildiğim kadarıyla bu dostlar THS'nin olmazsa olmazlarından, Geri döneceklerinden adım gibi eminim.

Bence dönüşlerinden çok gidişlerinin muhasebesi yapılmalı,

Arkadaşlar hep lütfen dön diyorlar, ama onların neden gittiğini kimse sorgulamıyor, hayatlarında bu kadar büyük bir yer edinen THS'nin üzerine bir kereden çizgi çekmeleri biraz tuhaf geliyor bana...

Neyse Umarım dönerlerde onların bilgi ve tecrübelerinden faydalanmaya devam ederiz.
Old 02-08-2007, 15:20   #42
Jeanne D'arc

Gidişlerinin sessiz olmalarına ses çıkarmamız, dönüşlerinin muhteşem olacağına dair inancımızdandır.
Old 02-08-2007, 15:30   #43
Av.Mehmet Saim Dikici

Engin, Ahu ve ben dün öğlen yemek yedik. Yemekler çok güzeldi. Sohbet de çok güzeldi. THS konusunu hiç açmadık desem yalan olur. Ama çok da üzerinde durmadık.

Yakında Engin döner ama Ahu'yu çok kırılmış gördüğümü belirtmeliyim. Sebebin ne olduğunu pek anlayamadım ama anlamamamız dönmelerini kolaylaştırır diye düşünüyorum.
Old 02-08-2007, 15:37   #44
Jeanne D'arc

Ahuuuu,
ben döneceksin diye bekliyorum. Sen bir gün orda akşam yemeği, bir gün burda öğlen yemeği, İstanbul kazan sen kepçe, gez dur bakalım. Küstüm, oynamıyorum.
Old 04-08-2007, 16:42   #45
Av.Nur

Mutlu Ne güzel şey dostluk sevgisi!

Merhaba,
Siteye üye olurken biraz çekingen davrandım. Yine de bu mesajı yazarken tereddüt ediyorum, fakat yanıtlar beni buna sürüklüyor. Dostların birbirine sevgisini görüyorum.
Kırgınlıklar, hatalar, hayatın getirdiği sorunlarla uzaklaşmalar ve dünya ne kadar uğraşırsa uğraşsın, yenilmeyen dostluk sevgisi, harika!
Bu uzaklaşmanın daha güzel bir dostluk ve sevgi yoluna çıkacağına inanıyorum.
Old 05-08-2007, 13:29   #46
Ahmet Turan

Alıntı:
Yazan Jeanne D'arc
Gidişlerinin sessiz olmalarına ses çıkarmamız, dönüşlerinin muhteşem olacağına dair inancımızdandır.

Diyosunuz
Old 09-08-2007, 21:45   #47
avaarslan

Alıntı:
Yazan Admin
Değerli yöneticilerimiz Ahu (Cest la vie) ve Av.Engin Özoğul maalesef kişisel nedenlerle THS yolculuklarına bir "noktalı virgül" koyma kararı aldılar ve çok üzülmemize rağmen, ısrarlarımız da fikirlerini değiştirmediğinden onların bu kararlarına saygı duyarak THS hesaplarını kapattık. Her ikisinin de birbiriyle alakasız, farklı nedenlerle ama kötü bir tesadüf eseri aynı zamanlarda bu kararı alması üzüntümüzü daha da arttırdı.

Ancak THS'nin internet sitesi bölümünden ayrılmak mümkün olsa dahi, gönül bağı karşılıklı olarak devam ettiği sürece "THS Aile"sinden ayrılmanın mümkün olamayacağını düşündüğümden gerek Engin'in, gerekse Ahu'nun saygı duyduğumuz kararlarını ben şahsen "geçici noktalı virgüller" olarak görüyorum, görmek istiyorum.

Gerek Engin'in, gerekse Ahu'nun THS'ye kattıkları kelimelerle ifade edilemeyecek kadar fazla. Her ikisinin THS için yaptıklarına, THS'ye kattıklarına, THS'ye ayırdıkları sınırsız saatlere, çabalarına, idealistiklerine ve emeklerine şükran borçluyuz ve haklarını ödememiz imkansız. Her ikisine de THS adına minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz, onlar için herşeyin en İYİSİNİ istiyoruz ve en önemlisi de "THS Adli Tatillerini" çok uzun tutmamalarını diliyoruz.

Av. Engin'i çok yakından tanıyorum. Hatta o kadar ki aynı hukuk bürosundayız. Ben onun abisi olurum kan bağımız olmasada. Benim Engin'in THS'den ayrıldığından haberim yok. Hiç bahsetmedi. Gerçi bu aralar bayağı yoğundu. Duruşmalar, akademik çalışmlar ve büro işleri yordu herhalde? Bu hafta tatile gönderdik. Zannederim haftaya büroda olur. Abisi olarak döndüğünde soralım bakalım; bizden habersiz bir şekilde sitemizden neden ayrılmış? Ama şunu baştan belirteyim ki ayrılışının mutlaka gerçekçi bir sebebi vardır.
Bu sebeple ben adminin düşüncelerine katılıyorum. Yani bir noktalı virgül olabilir bu ayrılış. Hayırlısı.
Old 13-08-2007, 12:09   #48
erdogan_agturk

gıden surgun olur kalan kacak demıs saır..cok sey paylasmadım belkı ama cok sey ogrendım..donerler elbet..
Old 15-08-2007, 21:42   #49
Jeanne D'arc

Engin dönmüş heyoooo!

Darısı Ahu'nun başına.

İmza:Hayır'dan anlamayan, ümitsiz ısrar eden ve umarsız bekleyen. (Ahuuu tamam bekliyoz da 6 yıl olmasın olar mı?)
Old 15-08-2007, 23:24   #50
Engin Özoğul

Herkese selam, saygı ve sevgiler. Yazılarınız öyle güzel, öyle sıcak ki. Ne kadar teşekkür etsem az. Teşekkür de anlamsız kalır zaten. Her bir yazıyı okuduğumda çok duygulandım.

Tekrar burada olmak çok güzel. Bazı sebepler vardı kendimle ilgili, siteyle tamamen ilgisiz.

Geçici bir ayrılıktı. Geçti, gitti.

THS sevdasıyla yine bıraktığım yerden aynı şekilde devam ediyorum.

Umarım Ahu da kısa bi süre sonra burada olur.

Hoşbuldum.
Old 15-08-2007, 23:33   #52
Armağan Konyalı

Sevgili Engin

İzmir'den de gitmiştin: İzmir'e de dön.

Sevgilerimle
Old 15-08-2007, 23:33   #53
Seyda

Engin'cim hoşgeldinnnn....

Bu mutluluğu umarım kısa süre sonra tekrar yaşarız Ahu ile..

Sevgilerimle..
Old 16-08-2007, 08:45   #56
eylemk

50 numaralı yazıyı yazarak dönmeniz çok güzel. Hoşgeldiniz. Umarım Ahu'nun da sebepleri ortadan kalkar da onun da yazısını okuruz.
Old 16-08-2007, 11:27   #58
zeynep

Varsayılan Dönüşün güzelliği :)

Hoşgeldin Engin Suat Bey çok emin şekilde hoşgeldin demiş sana Haksız sayılmaz hani...

Sevgiyle,

Zeynep
Old 16-08-2007, 11:35   #59
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Engin ÖZOĞUL
Alıntı:
Geçici bir ayrılıktı. Geçti, gitti.

Bütün ayrılıklar geçici olsa...

Sayın ÖZOĞUL, hoş geldiniz.
Old 17-08-2007, 18:43   #60
spinoza

Sayın Engin
Tekrar hoşgeldiniz. Umarız bir daha forumumuzu boş bırakmazsınız.
Saygılarımla
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,08849001 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.