Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

ıslanmış çek

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-03-2009, 17:29   #1
av.sukrupancar

Varsayılan ıslanmış çek

herkese iyi günler
öncelikle gülmem mi gerekiyor çözüm mü bulmam anlayamadım
olay şu beraber çalıştığım ortağım gömleğinin cebinde 2 adet çek unutuyor ve o çekler bir güzel yıkanıyor
şu anda çekler gayet ıslak bir şekilde bulunuyor
ıslak olan çeki kuruttuktan sonra çekle ilgili işlem yapabilirmiyim bunu merak ediyorum
bilgi verirseniz çok sevinirim iyi günler saygılar
Old 08-03-2009, 09:01   #3
Av.Alper UYSAL

Sayın meslektaşım,
Çeklerin gömlekle beraber yıkandığını yazmışssınız,burdan anlıyorum ki söz konusu çeklerin üzerinde gerek keşideci gerekse cirantalara ait olan imzalar ve yine cekin geçerliligine etkide bulunan unsurların silinmesi kuvetle muhtemel eğer böyle bir durum söz konusu olmuş ise elinizde bulunan çeklerı keşideciye iade ederek aynı miktar üzerinden yeni çekler keşide ettirin. Dava açmadan en pratik çözüm budur.
Saygılarımla
Old 09-03-2009, 12:40   #4
Av. Hamza

öncelikle geçmiş olsun. Aynı olay benim başıma geldi. Çek üç parçaya ayrılmıştı yazılar silinmişti. kısaca çek çek olmaktan çıkmıştı. müvekkile durumu izah ettim. çek parçalarını gösterdim. benden parasını istedi. bende müvekkile cebimden parayı ödedim. 3000 YTL lik çekti. daha sonra keşideci ile irtibat kurdum durumu izah ettim. keşideci bana 2 ay sonraya aynı miktarlı bir çek verdi. o çekin karşılığını aldım. zararımı kurtardım. ama ö dönem manevi olarak çok sıkıntı çektim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04148793 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.