Mesajı Okuyun
Old 23-02-2011, 12:38   #27
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan yeditepelişehir
Sn. gamzecelen ve Sn. Ömer Güntay cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Fakat aynı başlıkta Sn. Baldıran aynı mahkemeye dilekçeyi vermekten bahsetmiş ve şu linkte de http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=11220 Sn İrfan Aydın red kararına uygun yeniden düzenlenen dilekçenin aynı mahkemeye verilmesinden aksi takdirde davanın red olunacağından bahsetmiş.Alıntı yapmayı beceremediğim için direk linki verdimKısa bir başlık gerçi o da.Onu da inceleyip bir yorum getiren olursa çok makbule geçer.Halen sürem var ama stres yaptırdı resmen bu konu. Yanlış yerde açarsam reddolacak.Ki ben de açmayacağım yani tanıdığım kendisi açacak,bana vekalet vermiş değil. Hak kaybı olursa filanca beceremedi olacak,bilsem hiç bulaşmazdım ben dilekçeci değilim derdim ama iş işten geçti.

Aynı mahkemeye verilmesinin usuli bir karşılığı yok, ama fiilen götürüp verirse bu daha net görülecektir; yeni dilekçeyi almayacaklardır. Kalemde dava açılmaz. Dilekçe red edildiği için yeni dilekçe ile dava açıyorsunuz; tevzi bürosundan açmanız gerekir, yeni mahkeme ve esas alacak bu davayı...
Saygılarımla.