Mesajı Okuyun
Old 18-11-2009, 00:24   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan mervee
merhaba sayın meslektaşlar
geçen günlerde yasadığım bir olayı sizlerle paylasmak istiyorum.Adliyeye gittiğimde zaman buldukça duruşmaları izlemeye çalısıyorum ancak geçen gün cocuk ağır ceza mahkemesinde durusmayı izlememe izin verilmedi gerekçe olarakta;Avukat stajyerleri giremez cunku sizin cocuk mahkemelrinde stajınız yok eger yanında calıştığın avukatın durusmasıysa izleyebilirsin ya da hakim stajyeri olman gerekiyor diye bir cevap aldım.Bu cevaplar pek mantıklı gelmedii Neden avukat stajyerlerinin çocuk ağır ceza mahkemelerinde stajı yok?
Neden avukat stajyerleri izleyemiyor?
Çocukların psikolojisiyle alakalıysa hakim stajyerleri nasıl girebiliyor bu ayrımcılık değilmidir?
CMK nın ilgili md si uyarınca kapalı duruşmada stajyer bulunabilir yazıyor o mahkemede(durusmanın ızlenecegi) staj yapma kaydı gibi bir hüküm yok,hakim stajyeri diye de bir hüküm yok,burda bir boşluk var neden bunu aleyhe yorumluyorlar...
Beni bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim
şimdiden teşekkürederim

CMK'nın ilgili maddesi sizin belirttiğiniz gibi değildir. BURAYA tıklayıp bakabilirsiniz. Kapalı duruşmada bulunabilecek kişilere mahkeme karar verir.