Mesajı Okuyun
Old 03-11-2009, 02:27   #4
Konuk

habibe hanım forumdaki diğer sayfalarda rastladığım beni korkutan çelişkiler

bu durumun memuriyette bahsettiğim yüzkızartıcı suçla değerlendirilebileceği ve memuriyetten atılınabileceği ifadesiyle karşılaştım ,ben henüz memur olmadım ancak atama beklemekteyim bu aşamada daha büyük zorlukla karşılaşmam olası mıdır (güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacak bir meslek grubundayım) yüzkızartıcı suç ve adab ve ahlaka aykırı davranış olarak değerlendirilir mi kesinlikle değerlendirilemez diye bir madde kanun bişi var mıdır

bir diğer başlıkta verilen bilgi evlilik dışı her durumda çocuğun anne üzerinde olduğu babanın tanımasının durumu değiştirmeyeceği yazılmış bir avukat tarafından (bu başlığı kaybettim ve bulamıyorum ama bu forumda)

bir diğer başlıkta ben şimdi dava açıp babalığı tespit ettirmezsem ,çocuk 18 yaşına gelince 1 yıl içinde dava açmalı sonra açamaz diye bir cevap verilmiş (bu durumda 18 yaşından sonra çocuk da dava açmazsa daha ilerleyen zamanda babanın ölümü halinde miras davası açabilir mi miras haklarından yararlanmak için)

başka bir başlıkta mahkemede dna yoluyla dahi kanıtlandığı halde babanın çocuğu tanıması (herhalde kabul ediyorum gibi bişey mi oluyor bilmiyorum cehaletimi bağışlayın)gerektiği tanımadığı durumda yine onun soyadını alamayacağı yazılmış

baba bu güne kadar hiçbir maddi manevi destekte bulunmadı ben dava açtığım takdirde hangi davaları açabilirim babalık ,tazminat ,nafaka davası (bugüne kadar hiçbir masrafa karışmadığı ben de başka bir şehirde yalnız olarak çocuğu büyüttüğüme göre bugüne kadar üzerine düşenleri yapmadığı için geçmişe yönelik bi hak isteme talebimiz olabilir mi)maddi durumu yerinde olmadığı için nafaka veya tazminat ödeyemezse hapis cezası alabilir mi,bir soruda görevlerini yerine getirmeyen babaya hapis cezası verilebilir diye okudum

hapis cezası almasına örnek şu link http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=6122 ama eski tarihli değişiklik oldu mu bilmiyorum

kusura bakmayın düşündükçe geliyor aklıma bu sorular

cevaplarınız için teşekkür ederim