Mesajı Okuyun
Old 28-02-2012, 09:01   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Ahmet, Zehranın imzasını, Zehranın bilgisi dahilinde resmi kurumlarda atmaktadır. Bu duruma resmi kurumdaki çalışanlarda müsade etmektedirler.

Bu durumu tespit eden 3. bir kişi hiçbir menfaati olmamasına karşın imza faklılığı sebebiyle savcılığa durumu bildirmiştir.

Ahmet'in imzları attığı tespit edilememektedir.

Soru: 1. Zehra imzalar benim değil dese resmi kurumdakilerin cezai sorumluluğu ne olur?

Soru: 2. Zehra bu imzaları iş yoğunluğu sebebiyle faklı farklı atmış olabilirim. Bu imzaların tamamı bana aittir dese imza incelemesi yapılır mı?

Soru: 3. İmza incelemesi yapılmadığı ve Kovuşturmaya Yer Olmadığına dair karar verildiği varsayımında, şikayetçi hakkında iftira suçu oluşur mu?

Cevap veren arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.
Sayın edencity;

Sunduğum bağlantıda (belki incelemişsinizdir, bilemiyorum)savunulan görüşler ve paylaşılan Yargıtay kararı beni tereddütte bırakmakla birlikte, söz konusu Yargıtay kararının aksi yönünde bir karar/içtihat yok ise, Ahmet'in Zehra'ya zarar verme kastı bulunmadığından Ahmet açısından; Zehra'nın herhangi bir şikayeti olmaması durumunda da resmi kurum personeli açısından suç oluşmamıştır demeliyiz. Paylaşımınızın tartışmaya açık ve güzel bir konu olduğunu da söylemeliyim.

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=41193

Saygılarımla..